WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Maciej

Re: PiS chce wprowadzić opłaty dla nadawców prywatnych na rzecz mediów publicznych

Maciej Śro Gru 16, 2015 4:37 am

PiS chce wprowadzić opłaty dla nadawców prywatnych na rzecz mediów publicznych.
Bardzo dobry pomysł PIS. Media prywatne przede wszystkim mainstreamowe mają bardzo duże zyski z reklam dlatego powinni płacić TVP.
Najbiedniejsze media prywatne powinny być zwolnione z tej opłaty. Oczywiście za korzystanie z programów wyprodukowanych przez TVP media prywatne powinny płacić.
Awatar użytkownika
lib

Re: PiS chce wprowadzić opłaty dla nadawców prywatnych na rzecz mediów publicznych

lib Śro Gru 16, 2015 5:58 am

A czego oczekiwać od osobnika (Jaro) wychowanego na lewicowych dewiantach: Piłsudskim, Starzyńskim, Gomułce czy Gierku? Będziemy mieli PRL tylko bez antyklerykalizmu, który charakteryzował tych czterech piekłoszczyków.
Awatar użytkownika
Jola

Jola Śro Gru 16, 2015 7:47 am

Niech połącza ta reformę z jakimiś korzyściami dla przeciętnego obywatela np darmowy VOD z archiwaliami TVP. Zeby przecietny obywatel za swoje pieniądze z abonamentu dostał usługe wysokiej jakosci.
Druga sprawa: teraz rozumiem ta całą propagandę w mediach na nowa władzę, takiej manipulacji nie było jeszcze w historii. Nie dość że PIS zabierze mediom prywatnym strumyczek pieniędzy jaki wczesniej otrzymywali (ciekawe czy nadal bedą płatne, wszystkim potrzebne reklamy PKP czy państwowych instytucji w mediach prywatnych) to jeszcze kaze im płacić.
Awatar użytkownika
Yogi

Yogi Śro Gru 16, 2015 8:20 am

Głosowaliście na komunistów, to płacić i płakać. To nie koniec głupich pomysłów narodowych socjalistów.
Awatar użytkownika
re pawel

re pawel Śro Gru 16, 2015 8:26 am

Zyjemy w wolnym (poki co jeszcze wolnym) kraju i kazy moze zalozyc telewizje. Chce miec mainstreamowe media liberalno-prawicowe, ktorych jak uwazasz brakuje na rynku, to zaloz. Pisac kazdy umie, ale ruszyc 4-litery i cos zrobic to juz inna bajka!
Awatar użytkownika
re pawel

re pawel Śro Gru 16, 2015 8:27 am

Zyjemy w wolnym (poki co jeszcze wolnym) kraju i kazdy moze zalozyc telewizje. Chcesz miec mainstreamowe media liberalno-prawicowe, ktorych jak uwazasz brakuje na rynku, to zaloz. Pisac kazdy umie, ale ruszyc 4-litery i cos zrobic to juz inna bajka!
Awatar użytkownika
Zemsta

Zemsta Śro Gru 16, 2015 8:35 am

PiS może też ustawą ograniczyć czas reklam na antenach komercyjnych stacji aby się na nich zemścić i aby te powoli się wykrwawiały. Lobbyści wielkich mediów komercyjnych nie pozwoliliby jednak na to i taka ustawa szybko zostałaby zakwestionowana przez Trybunał. Dlatego mały książę z Żoliborza tak zagarnia TK dla siebie aby takie absurdalne ustawy tam przechodziły bez problemu
Awatar użytkownika
Bartłomiej

Bartłomiej Śro Gru 16, 2015 8:54 am

Bardzo dziękuje panu prezesowi TVP Daszczyńskiemu za to że nie przedłużył kontraktu z panem Lisem.
Cytowanie fałszywego konta Kingi Dudy na Twitterze po to aby skompromitować pana Andrzeja Dudę bardzo kompromituje dziennikarza. Tak bardzo skompromitowany dziennikarz jak Tomasz Lis nie powinien pracować w TVP. Od dziennikarza TVP widzowie oczekują wysokich standardów np rzetelności i obiektywności.
Awatar użytkownika
Pytanko mam:

Pytanko mam: Śro Gru 16, 2015 9:04 am

Ale jak to?! Republika i Trwam tez?!;)))
Awatar użytkownika
Ami

Ami Śro Gru 16, 2015 9:16 am

Sensowne. Czasy rejestracji odbiorników - telewizor, radio - to prehistoria, teraz każdy komp, smartfon i tablet to odbiornik. Dlatego w krajach zachodnich standardem jest POWSZECHNA opłata audiowizualna na media publiczne.
Awatar użytkownika
Franek

Franek Śro Gru 16, 2015 9:24 am

"Pytanko mam:" napisał(a): Ale jak to?! Republika i Trwam tez?!;)))

Szanowny panie lub pani bo nie znam płci Tv Trwam jest na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej ale w porównaniu z TVN czy POLSAT nie jest dofinansowana z reklam. Dofinansowana jest tylko z datków widzów.
Natomiast Tv Republika ma bardzo mały zasięg ponieważ jest dostępna tylko w sieciach kablowych.
W niektórych sieciach kablowych Tv Republika jest w droższych pakietach.
Tv Republika nie ma na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.
Tv Trwam musiała za rządów PO-PSL walczyć 3 lata (ponad 2 i pół miliona protestów ludzi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie dodania Tv Trwam do naziemnego multipleksu)
Awatar użytkownika
miś

miś Śro Gru 16, 2015 9:51 am

Może osoby, które pracują w firmach prywatnych, również powinny zostać obłożone podatkiem, z którego będą finansowane wynagrodzenia pracowników firm państwowych i urzędników?
Awatar użytkownika
mundial,

mundial, Śro Gru 16, 2015 10:22 am

pani Franek, tv trwam jest zwolniona z opłaty licencyjnej dlatego nie ma reklam (a tak na prawdę ma bo cały czas reklamuje inne środki rydzyka). co do opłaty na rzecz mediów publicznych ... Polska przegra w Brukseli każdą skargę na taki zapis! nie widzę powodu aby na przykład Ryanair płacił na rzecz LOT albo PolskiBus na PKP.
Awatar użytkownika
ja

ja Śro Gru 16, 2015 10:35 am

Nie rozumiem dlaczego w teoretycznie wolnym kraju mam płacić za media, których NIE CHCĘ oglądać i mieć - niech mi je zabiorą i nie żądają ode mnie opłat - przecież o nie NIE PROSIŁAM i nie wnioskowałam do nikogo, dlaczego zatem mam za to płacić w bardziej, lub mniej bezpośredni sposób?
Awatar użytkownika
Bartek

Bartek Śro Gru 16, 2015 10:35 am

Żenująca kolejna akcja PiS-u. Specjaliści od "dobrej zmiany" pod osłoną nocy....
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości