WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Gie

Płatny pakiet naziemny Polsatu ma sens? „Nie zwracamy uwagi na inne kraje”

Gie Czw Lip 21, 2022 7:06 am

TVN24 i Polsat News powinny się testowo odkodować. Np. w ramach promowania TV Mobilnej czy DVB-T2/HEVC. Mógłby na nich lecieć jakiś napis zachęcający do wykupienia tej usługi. A dlaczego powinny się odkodować? Włączyłem wczoraj TVP INFO a tam same zachwyty nad rządem. Nie ma węgla ale będzie bo rząd załatwi. Może i węgiel jest drogi ale rząd dopłaci. Rząd działa doskonale. Ani słowa o tym dlaczego i z czyjej winy są braki węgla i jego wysokie ceny. Dlatego TVN24 i PN powinny zostać choćby czasowo odkodowane. Niech ludzie bez anten satelitarnych i kablówek mają dostęp do innego niż TVP i TV Trwam przekazu.
Awatar użytkownika
anna

Re: Płatny pakiet naziemny Polsatu ma sens? „Nie zwracamy uwagi na inne kraje”

anna Czw Lip 21, 2022 7:20 am

30 PLN za pakiet 10 kanałów ? Niezły mają rozmach. Ja w kablówce mam 130 kanałów za 35 PLN + internet 300 Mb/s za 25 PLN.
Awatar użytkownika
Babit

Babit Czw Lip 21, 2022 7:28 am

Do gie -, w pełni się z toba zgadzam. TVN 24 powinien być odkodiwany żeby ludzie zobaczyki jak wygląda świat energii wg ekspertów TVN Leszka Millera (blokada gazu norweskiego, Pawlak najbardziej niekorzystna umowa gazowa z ruskimi w historii) Jeszcze raz apeluje o odkodowanie tvn24 hahahs
Awatar użytkownika
Pawel

Pawel Czw Lip 21, 2022 7:47 am

Czy Polsat ma telewidzów za idiotow ?
Awatar użytkownika
Nickt

Nickt Czw Lip 21, 2022 7:52 am

Jeżeli nie będzie modułu PCMCIA, to słabo widzę ten projekt. Kto dziś chce jeszcze mieć w domu dodatkową skrzynkę z dodatkowym pilotem?
Awatar użytkownika
D

D Czw Lip 21, 2022 7:59 am

Sieć nadawcza mux 4 ma moc około 4000 kW. Zużycie prądu będzie sporo kosztowało. Nie wiem jakie zniżki dostanie Polsat ale to mniej więcej koszt 2 milionów złotych miesięcznie. Aby to zapłacić trzeba co najmniej około 75 tysięcy abonentów. Do tego dochodzą inne koszty. Jakoś nie widzę ekonomicznego sensu tego przedsięwzięcia poza blokowaniem muxu konkurentom.
Awatar użytkownika
Luta1

Luta1 Czw Lip 21, 2022 8:38 am

"anna" napisał(a): 30 PLN za pakiet 10 kanałów ? Niezły mają rozmach. Ja w kablówce mam 130 kanałów za 35 PLN + internet 300 Mb/s za 25 PLN.
Spada liczba abonentów płatnej telewizji w USA i Kanadzie !.
Awatar użytkownika
Obywatel TV

Obywatel TV Czw Lip 21, 2022 9:14 am

Koszty energii koszty związane z utrzymaniem infrastruktury nadawczej liecenje i prawa zabija tą usługę. Dziś ludzie rezygnują z tv na rzecz vood trend pomału się zmienia. Emeryci i renciści raczej nie skorzystają wola darmowa propagandę TVP jest info jest sport a zaraz będzie film. Więc TVP zapewni odpowiednią ofertę dla malo wymagajachch. Raczej mux 4 to blokada innych np. metro, zomtv wp.pl które chętnie by były na UHF a nie na VHF które jest wymagające w odbiorze i ma kiepskie moce nadajników. Czas pokaże czy układ państwa ze spółka Solorza dostanie w 2023 dalsze możliwości blokowania mux4.
Awatar użytkownika
tupak

tupak Czw Lip 21, 2022 9:24 am

"Luta1" napisał(a):
"anna" napisał(a): 30 PLN za pakiet 10 kanałów ? Niezły mają rozmach. Ja w kablówce mam 130 kanałów za 35 PLN + internet 300 Mb/s za 25 PLN.
Spada liczba abonentów płatnej telewizji w USA i Kanadzie !.
Ale Polsat liczy na to, że sprzedając pakiet 10 kanałów za 30 PLN liczba abonentów im wzrośnie.
Awatar użytkownika
Irek świrek

Irek świrek Czw Lip 21, 2022 9:28 am

Przecież prawie wszyscy ogarnięci w tej branży zdają sobie sprawę że tu chodzi tylko i wyłącznie o uzasadnienie dlaczego Polsat może dalej blokować MUX4. A pomimo całkowitego braku racjonalnosci biznesowej tego projektu jego realnym uzasadnieniem jest zablokowanie muxa przed wzrostem atrakcyjności telewizji naziemnej. Pojawienie się kolejnych 10 bezplatnych stacji HD i osiągnięcie w przestrzeni w sumie ponad 50 kanałów mogłoby stanowić zagrożenie dla płatnej tv zwłaszcza Cyfrowego Polsatu - największego operatora w Polsce
Awatar użytkownika
Mikołaj

Mikołaj Czw Lip 21, 2022 9:33 am

W dobie streamingu wielu odbiorców, zwłaszcza młodych, mogłoby zrezygnować z płatnej telewizji opłacając jedynie 2-3 serwisy VoD + dysponując 50 stacjami bezpłatnymi z naziemnej tv. Dlatego Polsat blokuje MUX4 aby tych stacji bezplatnych nie było zbyt dużo.
Awatar użytkownika
TT

TT Czw Lip 21, 2022 10:26 am

Zastanawiające jest na jakieś podstawie Polsat zawiera umowy na 24 miesiące, skoro pozwolenie na MUX-4 wygasa im za 17 miesięcy.
Aż tak są pewni swego, że UKE przedłuży im decyzję rezerwacyjną? CBA powinno to zbadać.
Awatar użytkownika
PJ

PJ Czw Lip 21, 2022 10:55 am

"TT" napisał(a): Zastanawiające jest na jakieś podstawie Polsat zawiera umowy na 24 miesiące, skoro pozwolenie na MUX-4 wygasa im za 17 miesięcy.
Aż tak są pewni swego, że UKE przedłuży im decyzję rezerwacyjną? CBA powinno to zbadać.
Pewnie w umowie jest zapis, że może zostać rozwiązana przez operatora w każdej chwili.
Awatar użytkownika
Jan Kowalski

Jan Kowalski Czw Lip 21, 2022 10:59 am

1 września 2021 r. z odbiornika zniknął Polsat News, zamiast tego dostałem "Katarynka24" a raczej katarynkę i reklamy
TVN24 i Polsat News powinni być w Naziemnej żeby była jakaś konkurencja dla TVPiS Info

Płatny pakiet naziemny Polsatu nie ma bo raczej odpycha niż zachęca do jego kupna
Awatar użytkownika
Tvo

Tvo Czw Lip 21, 2022 11:12 am

Pamiętacie jak Polsat News był od kodowany testowo na MUX4 to owłos Trzaskowski tylko o włos przegrał więc gdyby TVN 24 i Polsat News były chociaż na wybory od kodowane to byśmy mieli zmianę warty i opozycja wygrałaby wybory atak jak będą się cykać to będziemy mieć trzecią kadencję PISu bo samo wydarzenia 24 nie wystarczy
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: admin oraz 35 gości