WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Badań Marketingowych

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
imię/nick

Pokolenie postmillenialsów nie szuka informacji i nie szanuje osób publicznych

imię/nick Sob Cze 24, 2017 9:45 am

Głupie badanie, głupie wnioski. Przypominają to, co uczeni radzieccy orzekli wyrywając kolejne nogi musze i każąc jej iść. Gdy wyrwali ostatnią, mucha na komendę "Idź!" nie ruszyła się z miejsca i badacze uznali, że ogłuchła. "Po wyrwaniu wszystkich nóg mucha traci słuch" - napisali w raporcie.

Przecież ci różni premillenialsi, millenialsi i postmillenialsi (co za kretyńskie nazwy! w dodatku mylące, bo sugerujące, że rok 2000 był jakąś istotną cezurą różnicującą społeczeństwo) to po prostu ludzie w różnym wieku. Ci ostatni to właściwie jeszcze prawie dzieci. Co w tym dziwnego, że mają inną hierarchię wartości niż starsi? Gdy dorosną, upodobnią się najpierw do millenialsów, a potem do premillenialsów.

Ja też w wieku lat 17 czy 18 przykładałem większą wagę do wyglądu zewnętrznego, miałem gdzieś wartości rodzinne i bardziej liczyłem się z opiniami rówieśników niż autorytetów społecznych. Dziś mam lat trzykrotnie więcej i kompletnie zmieniła mi się hierarchia wartości. To nie ma żadnego związku z momentem urodzenia, tylko z wiekiem
Awatar użytkownika
krak

Re: Pokolenie postmillenialsów nie szuka informacji i nie szanuje osób publicznych

krak Sob Cze 24, 2017 12:16 pm

Może zamiast wydawać grube hajsy na zbędne badania, niech "mądre" głowy i "spece" od marketingu przeczytają kilka książek nt dorastania nastolatków. Mam wrażenie, że coraz częściej wyważa się otwarte już dawno drzwi.
Awatar użytkownika
sammler

Re: Pokolenie postmillenialsów nie szuka informacji i nie szanuje osób publicznych

sammler Sob Cze 24, 2017 12:40 pm

Jedna kohorta obejmuje osoby urodzone w latach 1980-1997? Przecież tu wpadają takie osoby jak ja, które pamiętają schyłek PRL-u i to, że "z dzieckiem poza kolejnością", jak i ci, którzy urodzili się kilka lat po przemianach i dziś też już są pełnoletni. Czy ktoś na serio wydał kasę na takie badanie?
Awatar użytkownika
sammler

sammler Sob Cze 24, 2017 12:43 pm

Ba, pracuję z ludźmi zaledwie kilka lat ode mnie młodszymi, ale które urodziły się już w latach 1990-1991. Jest między nami gigantyczna przepaść jeżeli chodzi o poglądy na życie, priorytety i wyznawane wartości. To są już pokolenia, które nie potrafią ocenić, co było "wcześniej", nie mają tego punktu odniesienia, który ja jeszcze mam. A wg tego "badania" wszyscy wpadamy do jednej grupy.
Awatar użytkownika
Rozbawiony

Rozbawiony Sob Cze 24, 2017 3:59 pm

Jak im wyłączą internet to ich IQ spadnie o 75%.
Awatar użytkownika
hahahhaha

hahahhaha Sob Cze 24, 2017 6:08 pm

Płynna nowoczesność zanurzyła w sobie
Rzesze postmilenialsów - a przodkowie w grobie

A przodkowie w grobie niech się przewracają
Gdy widzą, że ci młodzi nic sobie nie mają

Z autorytetów, rodziny, nawet z pracodawców
Bo stabilizacji nie chcą - a i jej nie mają

Teraz zamiast perswazji rodzinnej - się tworzy
Dla postmilenialsów kampanie... mój Boże

Kampanie reklamowe z udziałem muzyków
Którzy wychowają?... Wolnego chłopczyku!

Co najwyżej zachęcą do kupienia płyty...
... Płyty? Autor tego wierszyka to w ciemię jest bity!

Któż teraz płyty kupuje, skoro w internecie
Można spiratować wszystko, co istnieje w świecie!

Jednak to rozumiem, ale PiS nie bardzo
I chce gomułkowszczyznę wsadzać nam znów hardo!!!!    
Awatar użytkownika
Gość

Gość Sob Cze 24, 2017 10:55 pm

Czy chodzi o to, że nie szanują znanej filozofki dr. hab. Magdaleny Środy - prof. Uniwersytetu Warszawskiego czy też wybitnego ekonomisty dr. hab. Leszka Balcerowicza - prof SGH? Jeśli tak, to nie widzę problemu.
Awatar użytkownika
Jancio

Jancio Nie Cze 25, 2017 8:41 pm

Ludzie młodzi to przyszłość i są super pokoleniem - oceniam to choć jestem trochę starszy! Podoba mi się, że sie szanują, nie pracują nadgodzin, nie chcą byle jakiego wynagrodzenia. Dzieki nim stawki ida w gore i wszyscy mamy lepiej. Maja swoje zdanie, sa decyzyjni i interligentni. I co z tego, ze nie szanuja ludzi publicznych? Bo czy Ci publiczni ich szanują? Co dla nich zrobili?
Awatar użytkownika
mentor globalny (pre mil globalny z kilku krajow)

mentor globalny (pre mil globalny z kilku krajow) Wto Cze 27, 2017 9:01 am

Jesli post millennialsi dbaja o wyglad to dlaczego wygladaja gorzej niz pre millennialsi?!
Zachecam czytelnikow do wlasnych badan w tym zakresie poniewaz "reprezentatywna proba respondentow" nie wydaje sie byc logicznie prawdziwa.
Zgadzam ze sie jednak z teza ze smartfon dla smarkaczy jest wazniejszy od seksu.
Wróć do Badania Marketingowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość