[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Polscy wydawcy zamykają dostęp do bezpłatnych treści w internecie

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
ekspert

Polscy wydawcy zamykają dostęp do bezpłatnych treści w internecie

ekspert Śro Lip 18, 2012 10:46 am

szykuje się katastrofa roku
Awatar użytkownika
toja

Re: Polscy wydawcy zamykają dostęp do bezpłatnych treści w internecie

toja Śro Lip 18, 2012 11:19 am

To będzie jak nic strzał w stopę...Przy możliwościach jakie daje internet informacji można szukać na stronach min. anglojęzycznych, a jak ktoś nie mówi w języku obcym to sobie przetłumaczy używając translatora. Nie wspomnę już o aplikacjach na smartfony. Jednak może dzięki tej akcji wzrośnie sprzedaż magazynów drukowanych, wszak jak się płaci to przecież chce się mieć.
Awatar użytkownika
wojtek

wojtek Śro Lip 18, 2012 11:27 am

Bardzo dobrze, ludzie wreszcie przestana czytać bzdury i półprawdy objawione.
Awatar użytkownika
wtopa

wtopa Śro Lip 18, 2012 11:28 am

to z reklam, które najskuteczniej zniechęcają do przeglądania niektórych serwisów, już są zbyt małe przychody? ja powoli wracam do gazet i czasopism.
Awatar użytkownika
account

account Śro Lip 18, 2012 11:28 am

Muszą czegoś spróbować, bo długo już nie pociągną na tym samym systemie. A jak to zweryfikują realia rynkowe to zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Tomateus ....

Tomateus .... Śro Lip 18, 2012 11:37 am

hmmm Widząc tytuły które chcą w to wejśc to największy strzał robie Polskapress i MM

Agora nawet nie daje flagowych produktów...
Awatar użytkownika
Marek Miller

Marek Miller Śro Lip 18, 2012 11:42 am

"Duży Format" i "Wysokie Obcasy" Agory to mało flagowe tytuły?

Trzymam kciuki za Piano w Polsce. Wyprodukowanie dobrego tekstu kosztuje, więc jeśli podniesie to poziom dziennikarstwa w Polsce kibicuję temu całym sercem. Za dobre teksty mogę płacić, teraz wszystko w rękach wydawców.
Awatar użytkownika
as

as Śro Lip 18, 2012 12:04 pm

@Marek Miller - mówisz, że dzięki wprowadzeniu opłat podniesie się poziom dziennikarstwa w Polsce? Na jakiej podstawie? Skończy się na tym, że dziennikarze będą zarabiać tak jak obecnie lub dalej będą cięcia. A zyski pójdą do zarządu itp.

PS. Jak patrzę na stronę (przepraszam PORTAL) Mediów Regionalnych i biję po oczach: Ile jest warte rzetelne dziennikarstwo? 19,90zł za miesiąc - haha, niezły spec od pr wymyślił ten slogan.
Awatar użytkownika
Marek Miller

Marek Miller Śro Lip 18, 2012 12:08 pm

@as - nie mówię, piszę "jeśli". Mam nadzieję, że tak będzie, bo ci, którzy narzekają, że dziennikarstwo jest dziś gorszej jakości niż kiedyś, powinni się też zastanowić dlaczego tak jest. Jedną z tego przyczyn może być wartość jakości w Polsce, która w sieci wynosi zero. Czas płacić, a ja, przynajmniej na początku, będę.
Awatar użytkownika
jarek

jarek Śro Lip 18, 2012 12:53 pm

Znikną z google to wypłyną bardziej wartościowe serwisy.
Dla mnie na plus :)
Awatar użytkownika
mira

mira Śro Lip 18, 2012 12:54 pm

Bardzo dobrze, nie będą kusić mnie bym czytała ten chłam!
Awatar użytkownika
Redditor

Redditor Śro Lip 18, 2012 1:29 pm

Proponuję poczytać artykuły na ten temat, które dzisiaj zamieściła część serwisów z grupy tych 42 (m.in. gs24.pl, Dziennik Wschodni, itd.). Bije z nich głębokie przeświadczenie, że "papier" ma monopol na rzetelną informację i "wartościowe" materiały. Jednocześnie dziennikarze z papierowych wydań dzienników żyją w głębokim przeświadczeniu o swojej wyjątkowości i najczęściej mają marne pojęcie o podstawowych rzeczach związanych z publikowaniem treści w internecie. Nie wiedzą co czytają internauci, jak trafiają na treści, dlaczego tytuły gazetowe są bezużyteczne w internecie itd. Nie rozumieją również podstawowej rzeczy, że w internecie "wartość" tekstu jest weryfikowana praktycznie natychmiastowo. Nie na zasadzie wow - sprzedaliśmy ileś tam tysięcy egzemplarzy papieru. Tylko wow - z 20 tekstów z papieru, w internecie "czytają się" tylko trzy i to nie te z pierwszej strony.
Awatar użytkownika
Leo Baleo

Leo Baleo Śro Lip 18, 2012 1:41 pm

Czy jak zapłacę 19,90 to mogę liczyć na brak reklam? Inaczej to się mija z celem.
Awatar użytkownika
Someone

Someone Śro Lip 18, 2012 2:53 pm

Leo Baleo napisał(a):Czy jak zapłacę 19,90 to mogę liczyć na brak reklam? Inaczej to się mija z celem.

Wątpię w takie rozwiązanie. Prędzej coś takiego by wprowadziły indywidualnie same serwisy. Tzn. opcje premium gdzie nie masz wyskakujących reklam itp itd.
Tutaj ten fakt raczej nawet będzie bardzo podkreślany przez wydawców, że w danej sekcji są osoby, które zapłaciły za dostęp do niej w związku z czym są bardzo zainteresowane tematem.

Mnie zastanawia jakie będą statystyki sekcji objętych tym programem. Tzn. jak bardzo (zapewne) duże będą spadki. Może przez to i powyższej opisaną "elitarność" sekcji wzrosną ceny za reklamę w nich.

Btw. Czy ktoś wie jak to wszystko teraz wygląda na RP.pl ? W końcu jakiś czas temu wprowadzili tam płatność za artykuły.
Awatar użytkownika
hgf

hgf Śro Lip 18, 2012 3:12 pm

bez sensu mam płacić za pakiet, jak mnie gazety z poza mojego regionu nie interesują! chcę przeczytać jeden artykuł i za niego zapłacić, a nie tak heja banana wszystko do jednego wora, niech się wypchają! a "metro" rozdają za darmo i co?! :P
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości