WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
mocno_zaintrygowany

Polska Press Grupa wycofała swoje pisma z punktów Ruchu, stawia na innych kolporterów i własną sieć sprzedaży

mocno_zaintrygowany Śro Gru 05, 2018 12:35 pm

Ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego w Polsce mamy niemieckie gazety codzienne?
Awatar użytkownika
hans_aktualizuj

Re: Polska Press Grupa wycofała swoje pisma z punktów Ruchu, stawia na innych kolporterów i własną sieć sprzedaży

hans_aktualizuj Śro Gru 05, 2018 12:38 pm

To "Dziennik Polski" też już jest niemiecki? Warto zaktualizować nazwę na "Dziennik Niemiecki"
Awatar użytkownika
hans_aktualizuj

Re: Polska Press Grupa wycofała swoje pisma z punktów Ruchu, stawia na innych kolporterów i własną sieć sprzedaży

hans_aktualizuj Śro Gru 05, 2018 12:44 pm

A tak serio, to przy każdej winiecie gazety i czasopisma powinna być oznaczona mała flaga. Przy niemieckich gazetach flaga RFN.
Awatar użytkownika
Czosnek krajowy ale z Egiptu

Czosnek krajowy ale z Egiptu Śro Gru 05, 2018 1:37 pm

"mocno_zaintrygowany" napisał(a): Ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego w Polsce mamy niemieckie gazety codzienne?

To że mamy niemieckie gazety to pół biedy, gorzej że one są pod szyldem Polska Grupa Press który sugeruję że to niby są polskie gazety. Tak jak w supermarketach można spotkać czosnek KRAJOWY i małymi literami na dole: kraj pochodzenia: Egipt
Awatar użytkownika
Piotr

Piotr Śro Gru 05, 2018 1:47 pm

"Poprzedni zarząd spółki podkreślał, że segment detaliczny jest rentowny - EBITDA za 2017 r. wyniosła 19,2 mln zł."
No oczywiście, że jest rentowny - przyjmujecie prasę do dystrybucji, sprzedajecie ale nie wypłacacie kasy wydawcom. Wasze długi wobec wydawców są większe niż te 19,2 mln "zysku".
Awatar użytkownika
Piotr

Piotr Śro Gru 05, 2018 1:53 pm

"mocno_zaintrygowany" napisał(a): Ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego w Polsce mamy niemieckie gazety codzienne?

Ano dlatego, że kapitał nie zna granic. Jak wystawisz swoją firmę na sprzedaż albo wyemitujesz akcje, to nie masz wpływu na to, kto je kupi. I twoja firma też może stać się niemiecka, rosyjska czy izraelska. Inna sprawa to to, czy narodowość właściciela ma wpływ na produkt? Bo moim zdaniem nie ma. Dopasowuje się go pod potrzeby miejscowego rynku, by maksymalizować zyski a nie po to, by kształtować świadomość. A potem wychowany na tej głupiej papce naród wciąż podnosi kwestię niemieckości gazet, wierzy w zamach smoleński czy wreszcie wierzy Kaczyńskiemu.
Awatar użytkownika
mocno_zaintrygowany

mocno_zaintrygowany Śro Gru 05, 2018 2:08 pm

To jest właśnie niemiecka narracja. Piotrkowi się wydaje, że mógłby wydawać gazetę w Niemczech. Przypuszczalnie nie wie, że: Niemcy spalają więcej węgla na głowę niż Polacy, Niemcy wycinają u siebie prehistoryczne lasy pod kopalnie odkrywkowe, Niemcy wybierają aktualnego posła bez doświadczenia na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Analogicznie my byśmy mogli wybrać Kaczora na sędziego TK (prezes przynajmniej jest prawnikiem). Na szczęście opowieść Piotrka brzmi dzisiaj jak przebój sprzed 20 lat :)
Awatar użytkownika
AS

AS Śro Gru 05, 2018 2:19 pm

choćby dlatego, że politycy w l. 90-tych (w tym obecni rządzący) zdecydowali się wyprzedać większość tytułów zagranicznym inwestorom, przy okazji zasilając kasy swoich partii. Inna sprawa, że z faktu bycia właścicielem nie musi od razu wynikać istotny wpływ na politykę redakcji, która w całości jest polska.
Awatar użytkownika
Rozbawiony

Rozbawiony Śro Gru 05, 2018 2:37 pm

Bo ludzie je kupują i patrząc po wynikach sprzedaży, wolą je znacznie bardziej niż większość gazet będących własnością polskich podmiotów.
Awatar użytkownika
mm

Re: Polska Press Grupa i Poliyka wycofały swoje pisma z punktów Ruchu, czekają na zaległe płatności

mm Śro Gru 05, 2018 3:26 pm

A co u was w Moskwie to wszystko rosyjskie?
Awatar użytkownika
lol

Re: Polska Press Grupa i Poliyka wycofały swoje pisma z punktów Ruchu, czekają na zaległe płatności

lol Czw Gru 06, 2018 12:00 am

"Czosnek krajowy ale z Egiptu" napisał(a):

To że mamy niemieckie gazety to pół biedy, gorzej że one są pod szyldem Polska Grupa Press który sugeruję że to niby są polskie gazety. Tak jak w supermarketach można spotkać czosnek KRAJOWY i małymi literami na dole: kraj pochodzenia: Egipt

Zdradzę Wam pewną tajemnicę. Jest jedna gazeta w pełni POLSKA. Z POLSKIM kapitałem. Nazywa się Gazeta Wyborcza. Ale POLACY NIEPOKORNI jej nie akceptują, bo pisze nie do końca to, co trzeba. TVN też był długo POLSKI, ale też był za złą partą. Wniosek? Nie boli was kraj pochodzenia mediów, ale to, co pisze dana gazetka. Jak Makrela przegra wybory, a pojawi się niemiecki Orban, to okaże się, że kapitał niemiecki jest bardzo szlachetny i zaczną się wycieczki dziennikarzy do Berlina jak obecnie do Węgier.
Awatar użytkownika
Pankracy

Pankracy Czw Gru 06, 2018 1:40 am

Mnie bardziej interesuje odpowiedź na pytanie dlaczego w Niemczech są tylko niemieckie gazety codzienne.
Awatar użytkownika
?

? Czw Gru 06, 2018 8:58 am

Jaka pogoda w St. Petersburgu?
Awatar użytkownika
Echhh...

Echhh... Czw Gru 06, 2018 9:09 am

"mocno_zaintrygowany" napisał(a): To jest właśnie niemiecka narracja. Piotrkowi się wydaje, że mógłby wydawać gazetę w Niemczech. Przypuszczalnie nie wie, że: Niemcy spalają więcej węgla na głowę niż Polacy, Niemcy wycinają u siebie prehistoryczne lasy pod kopalnie odkrywkowe, Niemcy wybierają aktualnego posła bez doświadczenia na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Analogicznie my byśmy mogli wybrać Kaczora na sędziego TK (prezes przynajmniej jest prawnikiem). Na szczęście opowieść Piotrka brzmi dzisiaj jak przebój sprzed 20 lat

Mógłby wydawać, gdyby miał kasę i taką ochotę. Niemcy spalają więcej węgla, niż Polacy? Być może. Na pewno spalają go od lat tyle samo, ale od lat również inwestują w OZE, doprowadzając do sytuacji, że ich bilans energetyczny pod względem źródła produkcji jest na ekologicznym plusie. A elektrownie węglowe będą zamykać kolejno, gdy się zużyją. Ale nie będą budować nowych, bo już w to miejsce mają pracujące PV czy wiatraki. I wiecie co? To właśnie z tego źródła będzie prąd, który za 5 - 10 lat będziemy kupować. Bo przecież Ostrołęka C to bzdury, jak i inne węglowe źródła. Kopalnie - właśnie zamykają dwie ostatnie kopalnie węgla kamiennego. A odkrywkowe będą pracować tylko tyle, ile elektrownie węglowe. Poseł i ichniejszy trybunał - nie wiem, nie wypowiadam się.
Awatar użytkownika
Medioznawca

Medioznawca Czw Gru 06, 2018 12:32 pm

"hans_aktualizuj" napisał(a): To "Dziennik Polski" też już jest niemiecki? Warto zaktualizować nazwę na "Dziennik Niemiecki"

Przy czeskch - czeska, przy rosyjskich - rosyjska flaga. A przepraszam, mamy wyłącznie niemieckie :)
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości