WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
cyfrowy

Polskie Radio cyfrowo w czterech kolejnych miastach

cyfrowy Pią Sty 02, 2015 10:49 am

Prosze podac mi - jako dla sluchacza radia - choc jeden praktyczny powod, dla ktorego mialbym wyrzucic stary analogowy i kupic nowy cyfrowy odbiornik radiowy.
Awatar użytkownika
kamk

Re: Polskie Radio cyfrowo w czterech kolejnych miastach

kamk Pią Sty 02, 2015 11:24 am

DAB+ super sprawa tylko kiedy ogarną się komercyjne stacje radiowe że warto zadbać o słuchacza i przesyłać mu cyfrowy strumień dźwięku pozbawiony trzasków i szumów. Aktualnie oferta (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio) kompletnie nie zachęca mnie do zakupu takiego odbiornika ponieważ na tych stacjach muzyki jest tyle co mięsa w parówkach.
Awatar użytkownika
ani grosza

ani grosza Pią Sty 02, 2015 12:19 pm

O jakich trzaskach i szumach mówisz na FMie ? Zakup odbiornika jest totalnie nieopłacalny z prostego powodu - zasięg DAB+ to porażka, dajmy na to w dolnośląskim - zamiast uruchomić dużej mocy nadajnik na Ślęży to włączyli pierdziawkę praktycznie tylko dla Wrocławia. Albo się robi coś porządnie albo organizuje wyspy szczęśliwości mówiąc że w PL mamy DAB.
Awatar użytkownika
Raptou

Raptou Pią Sty 02, 2015 12:20 pm

Radia komercyjne nie garną się do nadawnia cyfrowego i zrobią wiele, jeżeli nie wszystko, żeby proces cyfryzacji maksymalnie opóźnić - bo uniknąć się tego nie da.
Dlaczego ? Chodzi o podział wpływów od reklamodawców.
Na multipleksach cyfrowych będzie bardzo dużo miejsca także dla mniejszych nadawców i będzie znacznie niższy koszt (na jednej częstotliwości nośnej wielu nadawców zamiast jak do tej pory: Jeden nadawca-jedna częstotliwość).

Z podobnych powodów w tv 📺 DVB-T większość kanałów ma garstka nadawców dobijając nas powtórkami powtórek na każdym kanale. Gdy nie widomo o co chodzi to wiadomo... Chodzi o reklamodawców. Niestety znaki na niebie i ziemi wskazują,że na DAB będzie to samo. Kilku nadawców pozapycha multipleksy swoimi kanałami, żeby tylko "obce stacje" nie daj Boże nie ugryzły reklamowego tortu.

Dobrze by było aby na ten temat w końcu zaczęły się branżowe dyskusje a KRRiTV powinna w przyszłym konkursie umieścić zapis aby każdy startujący miał zakaz zapychania multipleksu byle czym, byle jego i blokował dostęp mniejszych stacji. Mali nadawcy nie maja możliwości lobbingu.

W przeciwnym wypadku czeka nas to, co na DVB-T, czyli prawie wszystkie stacje w rękach trzech nadawców.
Awatar użytkownika
fan radia z netu

fan radia z netu Pią Sty 02, 2015 12:51 pm

Ja mam radio internetowe i tam to wszystko co oferuje radio cyfrowe jest a ponadto mam rozgłośnie z całego świata. Mogę sobie słuchac muzyki jakiej tylko chcę. Jakośc też jest bardzo dobra.
Awatar użytkownika
Stefan

Stefan Sob Sty 03, 2015 12:58 am

Do fan radia z netu, popieram Twoją postawę w 100% przyszłość to radio internetowe. Inwestycję powinno się skierować w rozwój mobilnego internetu i problem cyfrowego radia byłby rozwiązany i wówczas faktycznie koszty "nadawania" byłby przystępne dla każdego chętnego.
Jak czytam posty fanów DAB+ to mnie pusty śmiech ogarnia... jakość w DAB+ pozostawia wiele do życzenia, bo parametry kompresji są co najmniej kuriozalne. Zasięg... hmmm... też nie powala, nawet jak już gdzieś jest oficjalnie. Fakt szumów i trzasków nie ma, bo jak gdy sygnał słaby to się tylko tnie lub nie ma nic...
A już stwierdzenie że na multiplekserach będzie miejsce dla mniejszych nadawców, bo koszt będzie niższy to już mnie rozwalił... wiodącym jak nie jedynym operatorem jest EmiTel i nie jest to tani operator. Wierz mi kolego Raptou dla "małego" nadawcy nie jest problemem obiekt nadawczy, nadajnik i inne graty + kawałek anteny nadawczej, problemem są tysiące opłat wokoło i to opłat niezwiązanych z nadawaniem.
I tak taki mały nadawca zamiast płacić parę groszy za prąd i za dzierżawę masztu od pogotowia, spółdzielni mieszkaniowej, a i może mieć własny, będzie płacił grubą kasę operatorowi.
Nadawcy komercyjni muszą liczyć każdy wydany pieniądz, PR nie musi więc się bawi. Proponuje przyglądnąć się jak wygląda cyfryzacja radia w innych krajach, a różowo nie jest.
Awatar użytkownika
Czwórka to dno

Czwórka to dno Nie Sty 04, 2015 10:58 am

Czwórka z tym co teraz emituje powinna mieć zabrane częstotliwości a cyfrowa emisja tego radia to wywalanie pieniędzy w błoto a to wszystko dzięki carycy Iwunie Kostce i całej bandzie wieśniaków których zatrudniła tam po znajomości.
Awatar użytkownika
SayWhat?

SayWhat? Pon Sty 05, 2015 11:43 am

ciekawe jak Kostce udało sie załatwić dla swoich ludzi od razu umowy o prace na czas nieokreślony!!!!!!!! Jakies propozycje?????
Awatar użytkownika
Radiointernetowe

Radiointernetowe Wto Sty 06, 2015 3:43 pm

Komercyjne stacje z powodzeniem nadająw sieci. Rmf ma portal Rmf on, gdzie można słuchać muzyki jakiej tylko się chce. Rozwijać mobilny internet, bo tylko to jest przyszłością, a cyfryzację wrzućcie sobie do kosza. Poza tym internet to przyszłość i to on tak naprawdę dyktuje trendy w coraz większym stopniu, bo stacje radiowe wychwytują popularne w sieci nagrania jak było np. z Gangnam Style
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości