WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Jasiu

Polskie Radio Gdańsk awansowało na podium. RMF FM, Trójka i Radio ZET w dół

Jasiu Śro Gru 16, 2015 1:49 pm

Kurczę, własnym oczom (uszom) nie wierzę. Jak mieszkańcy trójmiasta mogą słuchać takiego gniota, jakim jest Radio Gdańsk. Kiedyś już pisałem (małe "co nie co") na temat TEJ rozgłośni, więc jej wynik tym razem pominę. Powiem tylko tyle, że obiektywnie patrząc i słysząc Gdańsk na przestrzeni kilku ostatnich lat zrobił naprawdę duuuży postęp (przede wszystkim pod względem playlisty), ale nie zmienia to faktu, że do profesjonalnej stacji radiowej, takiej z prawdziwego zdarzenia, robionej z pasją, klasą i (jak na medium publiczne przystało) na pewnym poziomie - jeszcze bardzo daleko. Martwią mnie bardziej wzrosty w zestawieniu takich marek, jak Antyradio, czy MUZO.FM, że o Radiu Wawa nie wspomnę (k***a takie szambo z nomen omen Wawy, nadające mniej więcej od września, a już ma 0,6%). Smutne to i niestety prawdziwe. Ze skrajności w skrajność albo tzw. stacje przegadane i przemądrzałe typu Jedynka, Trójka, TOK FM, czy w/w Gdańsk, albo MASOWA PAPKA w stylu RMF, Radio ZET, z innej strony szlagiery w Złotych Przebojach, Plusie i walenie muzą w MUZO, MAXXXie, Esce itd. Nawet RMF-u Classic już nie da się zbytnio słuchać :( Podsumowując, tęsknię na Radiem PiN, brakuje mi (muzyki z kompa, bo z kompa, ale za to jakiej) ZET Chilli. Kiedyś były fajne czasy jak Sobesto z Ulewiczem byli w Esce Nord, stare czasy jeszcze za starego "Klifu", kto wie o czym piszę, ten wie. Mimo wszystko Pozdrawiam, także Radio Gdańsk (wiem, że to czytacie) :) :) :)
Awatar użytkownika
Dario

Re: Polskie Radio Gdańsk awansowało na podium. RMF FM, Trójka i Radio ZET w dół

Dario Śro Gru 16, 2015 6:06 pm

A kogo obchodzi jakis pin? Kto sie emocjonuje muzo? Co to jest eska? Ja slucham wylacznie gadania w radiu. Jak zaczynaja grac to sie przelączam. Tok, Rgdansk, jedynka. Czasem trojka. Koniec stacji na skali.
Awatar użytkownika
ere

ere Śro Gru 16, 2015 8:35 pm

Jasiu, umyj oczka i uszki i włącz sobie Radio Maryja.
Awatar użytkownika
kac

kac Śro Gru 16, 2015 10:26 pm

a ja mam nadzieję że Muzo i WAWA jeszcze wzrosną ;)
Awatar użytkownika
Marcin Dybuk

Marcin Dybuk Czw Gru 17, 2015 11:13 am

"Jasiu" napisał(a): Kurczę, własnym oczom (uszom) nie wierzę. Jak mieszkańcy trójmiasta mogą słuchać takiego gniota, jakim jest Radio Gdańsk. Kiedyś już pisałem (małe "co nie co") na temat TEJ rozgłośni, więc jej wynik tym razem pominę. Powiem tylko tyle, że obiektywnie patrząc i słysząc Gdańsk na przestrzeni kilku ostatnich lat zrobił naprawdę duuuży postęp (przede wszystkim pod względem playlisty), ale nie zmienia to faktu, że do profesjonalnej stacji radiowej, takiej z prawdziwego zdarzenia, robionej z pasją, klasą i (jak na medium publiczne przystało) na pewnym poziomie - jeszcze bardzo daleko. Martwią mnie bardziej wzrosty w zestawieniu takich marek, jak Antyradio, czy MUZO.FM, że o Radiu Wawa nie wspomnę (k***a takie szambo z nomen omen Wawy, nadające mniej więcej od września, a już ma 0,6%). Smutne to i niestety prawdziwe. Ze skrajności w skrajność albo tzw. stacje przegadane i przemądrzałe typu Jedynka, Trójka, TOK FM, czy w/w Gdańsk, albo MASOWA PAPKA w stylu RMF, Radio ZET, z innej strony szlagiery w Złotych Przebojach, Plusie i walenie muzą w MUZO, MAXXXie, Esce itd. Nawet RMF-u Classic już nie da się zbytnio słuchać Podsumowując, tęsknię na Radiem PiN, brakuje mi (muzyki z kompa, bo z kompa, ale za to jakiej) ZET Chilli. Kiedyś były fajne czasy jak Sobesto z Ulewiczem byli w Esce Nord, stare czasy jeszcze za starego "Klifu", kto wie o czym piszę, ten wie. Mimo wszystko Pozdrawiam, także Radio Gdańsk (wiem, że to czytacie)

Panie Jasiu
dziękujemy za pozdrowienia i jednak drobne, bo drobne, ale dobre słowo. Chętnie się z Panem spotkam i porozmawiam o Pana wizji rozgłośni. Nic tak nie wzbogaca człowieka jak spotkanie z drugim. A konstruktywnej krytyki chętnie posłucham. Tak więc zapraszam na dobrą kawę do RG. Mój kontakt bez problemu Pan znajdzie na stronie rozgłośni. Gdyby jednak nam się nie udało spotkać w najbliższym czasie, życzę Panu dobrego świątecznego czasu i dobrego 2016 Nowego Roku.
Awatar użytkownika
r*gdansk

r*gdansk Pią Gru 18, 2015 3:26 pm

Panie Jasiu
dziękujemy za pozdrowienia i jednak drobne, bo drobne, ale dobre słowo. Chętnie się z Panem spotkam i porozmawiam o Pana wizji rozgłośni. Nic tak nie wzbogaca człowieka jak spotkanie z drugim. A konstruktywnej krytyki chętnie posłucham. Tak więc zapraszam na dobrą kawę do RG. Mój kontakt bez problemu Pan znajdzie na stronie rozgłośni. Gdyby jednak nam się nie udało spotkać w najbliższym czasie, życzę Panu dobrego świątecznego czasu i dobrego 2016 Nowego Roku.

Ha ha zabolało :) Dobrze Pan Jan napisał, ludzie was chyba słuchają tylko z braku innych stacji i może jeszcze ze względu na info o drogach. tyle
Awatar użytkownika
Dr Lubicz

Dr Lubicz Sob Gru 19, 2015 6:22 pm

a badania przeprowadzane były na tych samych respondentach, czy dzwonili do zupełnie innych?
Awatar użytkownika
rEwelka

rEwelka Pon Sty 18, 2016 1:05 am

To prawda, że muzyka w Radiu PiN była wyjątkowa. Niemniej było to w czasach, w których to Radio nie było jeszcze słyszalne w Gdańsku. Przy wchodzeniu z nadawaniem do kolejnych miast zaczęto niestety coraz większe kombinowanie z muzyką a i sam program i prowadzący zaczęli się koncepcyjnie rozjeżdżać / odchodzić. Szkoda, bo muzyka była miodem dla uszu i duszy i czymś niespotykanym w eterze. Namiastki, nie tyle PiNu, co ChilliZet (obecnie ZetChilli) można czasem doszukiwać się np. we wrocławskim radiu RAM. Samo ZetChilli można oczywiście znaleźć w internecie / na platformie satelitarnej - obecnie nadaje naziemnie tylko w Warszawie.
A PiNu... szkoda ogromna. Zamysł był b. ciekawy. Biznes, muzyka. Odrobiny muzyki PiNu można posłuchać w audycji Ulewiczas - Radio Bajka, sobota 18-21. Nomen omen, kiedyś współpracował również z Radiem Gdańsk. Korzystając z okazji, Radio Gdańsk również pozdrawiam. :) Muzyka ok, określony poziom trzyma, za to ciągłe: "603 06...., powtórzę 603 06...., proszę do nas pisać"... Wrrr! Rozumiem, interakcja ze słuchaczami... ale doprawdy, nie za często? Można odnieść wrażenie, że jak prowadzący nie ma o czym powiedzieć, to klepie (przepraszam, odczytuje) nr esemesowy.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości