WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
PYTANIE

Ponad 41 tys. podpisów słuchaczy pod petycją do prezes Polskiego Radia przeciw zmianom w Trójce

PYTANIE Śro Mar 30, 2016 10:30 am

A jakie to ma znaczenie dla uzurpatora władzy królewskiej z kostki na Mickiewicza?!
Awatar użytkownika
Krasawica

Re: Ponad 41 tys. podpisów słuchaczy pod petycją do prezes Polskiego Radia przeciw zmianom w Trójce

Krasawica Śro Mar 30, 2016 10:53 am

Przed czym ratujmy lub przed kim?
I którzy ,,my"?

Czy PR 3 to jest Wawel ? Panorama Racławicka? Postulaty ze stoczni gdańskiej z 1980 r.?
Czy PR 3 to jakaś świętość w formalinie do zakonserwowania na wieki wieków, amen?

Przy okazji - czy należy się spodziewać, np. jako hymnu jedynej i słusznej linii PR 3, piosenki Budki Suflera ,,Ratujmy, co się da"?

Copyright pomysłu - redaktor dyrektor kierownik, a hobbystycznie męczennik za jedynie słuszną sprawę posiadania wyłączności na prawdę przez własnego siebie i znajomych, obywatel Kamil Dąbrowa.
Awatar użytkownika
nierob

Re: Ponad 41 tys. podpisów słuchaczy pod petycją do prezes Polskiego Radia przeciw zmianom w Trójce

nierob Śro Mar 30, 2016 11:08 am

trójkowe salony polityczne w środę i piątek to totalny odjazd jest. ostatnio. pełne werwy, dynamiczne. aż kipią energią. rozmowy okraszone celnymi pytaniami, ciętymi pointami i ripostami. między 8.15 a 8.30 przenosimy się w zupełnie innym wymiar. czasoprzestrzeń nawet. jedna kolumna już u mnie wysiadła. taka to jest moc. przekazu.
Awatar użytkownika
stały słuchacz acz obiektywny

stały słuchacz acz obiektywny Śro Mar 30, 2016 11:38 am

Odwołać natychmiast Metza! Ten koleś zepsuł wszystko, za co się dotychczas zabrał. Myśli tylko o własnej kasiorze i układzikach. Wstyd.
Awatar użytkownika
Yogidługonogi

Yogidługonogi Śro Mar 30, 2016 11:40 am

Czyli płacenie abonamentu nie ma znaczenia, jeśli jest spora grupa, która za twoje pieniądze chce słuchać akurat tego, co jej się podoba? Kryteria rzetelności, szacunku dla grosza publicznego, uwzględniania odmiennych poglądów (i nie chodzi mi o gender i LGBT) nie mają znaczenia w obliczu podpisów grupy ludzi, którzy po prostu zasiedzieli się w swoich przyzwyczajeniach i chcą żeby było tak, jak dotychczas. No cóż, całkiem sporo ludzi chce, żeby było INACZEJ niż dotychczas. I ci ludzie wybrali ekipę, która w ich imieniu dokonuje zmian. Jesteśmy dopiero na początku, a już tyle płaczu. To się nazywa skamielina poglądowa.
Awatar użytkownika
do Yogidługonogi

do Yogidługonogi Śro Mar 30, 2016 11:45 am

Już masz swoje poglądy na TVP1/2/3/Info i na PR1/2/24 itp. Kryteria rzetelności, szacunku dla gorsza publicznego i uwzględniania odmiennych poglądów wskazują, że Ci, którzy płacą abonament są także w drugiej grupie i chcą mieć swoje medium w dominacji Twojej jednostronnej propagandy.
Awatar użytkownika
Jacenty

Jacenty Śro Mar 30, 2016 12:08 pm

"Krasawica" napisał(a): Przed czym ratujmy lub przed kim?
I którzy ,,my"?

Czy PR 3 to jest Wawel ? Panorama Racławicka? Postulaty ze stoczni gdańskiej z 1980 r.?
Czy PR 3 to jakaś świętość w formalinie do zakonserwowania na wieki wieków, amen?

Przy okazji - czy należy się spodziewać, np. jako hymnu jedynej i słusznej linii PR 3, piosenki Budki Suflera ,,Ratujmy, co się da"?

Copyright pomysłu - redaktor dyrektor kierownik, a hobbystycznie męczennik za jedynie słuszną sprawę posiadania wyłączności na prawdę przez własnego siebie i znajomych, obywatel Kamil Dąbrowa.

Ładna to Ty może jesteś, ale mądra za to nie bardzo ;)
Awatar użytkownika
Więcej popcornu

Więcej popcornu Śro Mar 30, 2016 12:38 pm

Bawi mnie hipokryzja "oburzonych" vel "żadnych zmian w Trójce!". Gdy red. Metz zostaje kierownikiem muzycznym, to albo siedzą cicho albo komentują, że to dobry wybór. Nie dociekają, czy red. Hoffmann jest ofiarą niemerytorycznych zmian personalnych "reżimu" czy nie.
Bawi mnie wpis wieloletniego słuchacza (jeden z tzw. "wychowanych na Trójce"), który krytykuje "oburzonych" za lemingowatość, przypomina o Trójce sprzed roku 2000 i... jednocześnie chwali Stelkę za to, że nie podpisał listy protestu dziennikarzy. Przypomniały mi się słowa redaktora na temat "Pani Magdy" - że ciężko pracuje w nocy itd. itp., które padły w czasie protestu słuchaczy CSM, po tym jak audycja wylądowała w paśmie 2.00-4.00, w środku tygodnia. Zabawny zbieg okoliczności :D
Bawią mnie "trójkofani", którzy po odwołaniu "Pani Magdy" odkryli, że w Trójce są... Reszczyński i Wolski. "Oburzeni" tym stanem rzeczy, gdy dowiadują się, że owi redaktorzy byli jeszcze za czasów "Pani Magdy", od razu zmieniają płytę i dodają, że to dowód na pluralizm poprzedniej Trójki.
Bawią mnie wpisy "oburzonych" dla których "Pani Magda" jest autorką sukcesu Trójki, bo słupki rosną.
Bawią mnie wpisy "oburzonych", którzy nie mają pojęcia kim są Kordowicz i Wasowski, którzy nie zauważyli odejść Miki i Kosińskiego, którzy mylą Skowrońskiego z Sobalą.
"Dobra zmiana" może jedynie przyspieszyć ruch po równi pochyłej, ale Trójka znajduje się na niej od 2000 r. Czy nowy szef muzyczny Trójki już zrezygnował z playlisty, piosenek dnia, płyt tygodnia? Nie? Niemożliwe! ;-) Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu.
"Oburzeni" i "mohery" to bardzo podobne grupy słuchaczy. Pierwsi są "prawdziwymi fanami Trójki", drudzy mają monopol na prawdę, słuchając jedynej prawdziwej polskiej rozgłośni. Mała różnica - tzw. "mohery" faktycznie często i uważnie słuchają swojego ulubionego radia, czego nie można powiedzieć o wielu tzw. "oburzonych".
Awatar użytkownika
olo

olo Śro Mar 30, 2016 1:27 pm

słuchacze niech założą sobie rozgłośnię, opłacają ją darowiznami i potem sobie będą mogli ją ratować. Póki co jest to radio PUBLICZNE i niech słuchacze się nie kompromitują takimi bzdurami
Awatar użytkownika
olo

olo Śro Mar 30, 2016 1:28 pm

Trójka potrzebuje gwałtownego przewietrzenia - zaduch jaki tam się unosi, bałwochwalstwo i samouwielbienie jest groteskowe
Awatar użytkownika
Yogidługonogi

Yogidługonogi Śro Mar 30, 2016 1:31 pm

"do Yogidługonogi" napisał(a): Już masz swoje poglądy na TVP1/2/3/Info i na PR1/2/24 itp. Kryteria rzetelności, szacunku dla gorsza publicznego i uwzględniania odmiennych poglądów wskazują, że Ci, którzy płacą abonament są także w drugiej grupie i chcą mieć swoje medium w dominacji Twojej jednostronnej propagandy.

Rozumiem. Mam słuchać tego, co wskaże mi światlejszy ode mnie Słuchacz Trójki. Dziękuję, nie skorzystam. To bardzo dobra ilustracja tego, co o sobie myślą Słuchacze Trójki. I co myślą o innych.
Awatar użytkownika
grześ

grześ Śro Mar 30, 2016 1:33 pm

@Więcej popkornu,

a ja trochę pobronię tych oburzonych, których krytykujesz, nie każdy słucha radia 24 na dobę, nie każdy zna tajniki odejść za poprzednich ekip, nie każdy pamięta, że Trójka największy zjazd w dół zaliczyła od 2001 (komercjalizacja za Laskowskiego, odejście Hanny Marii Gizy, Semkowicz,m Ejsmonda, Pacudy, zepchnięcie Kordowicza czy Podmiotko na godziny nocne, playlista, głupawe audycje w śródku dnia, zlikwidowanie ostrej muzy (zniknęła Trzecia Fala, Trójkowy Ekspress zastąpiono gorszymi audycjami)
Skoworński to poprawił, z nocnej pory przywrócł Manna, Chojnackiego, Wasowskiego, wprowadził trochę świeżych pomysłów, ale nie było i tak tak dobrze jak w końcówce lat 90-tych.

Jethon?
Nagonka na nią jest moim zdaniem za duża, starała się balansować między dobrymi tradycjami Trójki a radiem dla każdego. Zresztą o czym wielu zapomina Jethon czuła Trójkę i była z nią związana, anim była dyrektorem prowadziła choćby świetny "Nasz Parnas".

Myślę, że większość oburzonych chciałaby i powrotu Wasowskiego, nawet i Cejrowskiego, jak ja, niekoniecznie chciałaby pisowskiej propagandy i akcentów religijnych w każdym serwisie, niekoniecznie chciałaby wicedyrektora ze szmatławej "gazety Polskiej".
Oburzeni (jak ja) obawiają się, że nie wróci Kordowicz, Wasowski czy Kosiński (Piotr), bo Janusza już nie ma od dawna,jak i Tomka Beksińskiego, że zniknie ironia dystans i ciepło (Poranne audycje "zapraszamy do Trójki", popołudniowe Strzyczkowskiego), że redaktorzy muzyczni zastanowią się czy puszczać "Niewolność" Huntera, że w publicystyce będzie ciasna wizja świata, że Trójka i tak od lat (za Jethon też) konserwatywna, nie będzie otwarta na głosy nowej lewicy, na feminizm, na debatę, nawet na twórczy konflikt.
Awatar użytkownika
(t)ratujmy Trójkę

(t)ratujmy Trójkę Śro Mar 30, 2016 1:41 pm

"olo" napisał(a): Trójka potrzebuje gwałtownego przewietrzenia - zaduch jaki tam się unosi, bałwochwalstwo i samouwielbienie jest groteskowe

Poziom rozgłośni z Torunia. Ale jeszcze większe samouwielbienie wśród fajnosłuchaczy: my elyta, my inteligencja, my z gustem muzycznym, "nie podoba się, to słuchaj RMFu" itd. Jednocześnie totalne spelikowacenie bezpopitkowych łykaczy playlisty i promosów serwowanych im przez ikony radiowe. Z drugiej strony konserwa wąsatych fanów rocka, czyli "muzyka się skończyła", "Pink Floyd, Zeppelini i długo, długo nic". Tymczasem w internecie coraz więcej audycji muzycznych robionych przez radiowców amatorów, deklasujących kultowe produkcje Trójkowe.
Awatar użytkownika
grześ

grześ Śro Mar 30, 2016 1:42 pm

i jeszcze jedno prostest słuchaczy jest przeciw zwolnieniu Sosnowskiego i odsunięciu Zaborskiego, a wprowadzeniu Lisickiego (nie dość że stronniczy strasznie, to i nieudolny zupełnie), to o czym ty piszesz, to ozdobniki i tzw. twórczość własna słuchaczy, nie treść protestu.

P.S. Też warto zauważyć, że są osoby, które słuchają Trójki np. od roku, ich wiedza jest więc taka sobie, nie znaczy to, że są gorszymi słuchaczami lub nie mają prawa protestować, jesli zmiany uważają za złe.
Awatar użytkownika
Yogidługonogi

Yogidługonogi Śro Mar 30, 2016 1:44 pm

"grześ" napisał(a): @Więcej popkornu,

a ja trochę pobronię tych oburzonych, których krytykujesz, nie każdy słucha radia 24 na dobę, nie każdy zna tajniki odejść za poprzednich ekip, nie każdy pamięta, że Trójka największy zjazd w dół zaliczyła od 2001 (komercjalizacja za Laskowskiego, odejście Hanny Marii Gizy, Semkowicz,m Ejsmonda, Pacudy, zepchnięcie Kordowicza czy Podmiotko na godziny nocne, playlista, głupawe audycje w śródku dnia, zlikwidowanie ostrej muzy (zniknęła Trzecia Fala, Trójkowy Ekspress zastąpiono gorszymi audycjami)
Skoworński to poprawił, z nocnej pory przywrócł Manna, Chojnackiego, Wasowskiego, wprowadził trochę świeżych pomysłów, ale nie było i tak tak dobrze jak w końcówce lat 90-tych.

Jethon?
Nagonka na nią jest moim zdaniem za duża, starała się balansować między dobrymi tradycjami Trójki a radiem dla każdego. Zresztą o czym wielu zapomina Jethon czuła Trójkę i była z nią związana, anim była dyrektorem prowadziła choćby świetny "Nasz Parnas".

Myślę, że większość oburzonych chciałaby i powrotu Wasowskiego, nawet i Cejrowskiego, jak ja, niekoniecznie chciałaby pisowskiej propagandy i akcentów religijnych w każdym serwisie, niekoniecznie chciałaby wicedyrektora ze szmatławej "gazety Polskiej".
Oburzeni (jak ja) obawiają się, że nie wróci Kordowicz, Wasowski czy Kosiński (Piotr), bo Janusza już nie ma od dawna,jak i Tomka Beksińskiego, że zniknie ironia dystans i ciepło (Poranne audycje "zapraszamy do Trójki", popołudniowe Strzyczkowskiego), że redaktorzy muzyczni zastanowią się czy puszczać "Niewolność" Huntera, że w publicystyce będzie ciasna wizja świata, że Trójka i tak od lat (za Jethon też) konserwatywna, nie będzie otwarta na głosy nowej lewicy, na feminizm, na debatę, nawet na twórczy konflikt.

Bardzo wyważony, rozsądny głos. Aż trochę ostygłem z mojej wrodzonej prowokacyjności.
Rozumiem obawy, ale uważam że należy pozwolić na dokonanie zmian i ocenić po czasie. Co można wiedzieć teraz?

A skoro tu tylu słuchaczy, to może ktoś pamięta i opowie, jak uhonorowano czas dyrekcji Skowrońskiego w hucznych obchodach rocznicy Trójki kilka lat temu, które odbyły się w Teatrze Syrena?
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość