WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Capelli

Prezes Oknoplastu: Warto inwestować w sponsoring znanych drużyn piłkarskich

Capelli Czw Sie 01, 2013 8:49 am

No i masz babo Placek !! POlska firma sponsoruje Inter Mediolan, a może mi ktoś wyjaśnić po jaką cholerę :-) ???
Awatar użytkownika
Lothar Matheus

Re: Prezes Oknoplastu: Warto inwestować w sponsoring znanych drużyn piłkarskich

Lothar Matheus Czw Sie 01, 2013 10:19 am

Oglądałem towarzyski z Parmalatem i był taki wielki balon reklama oknoplastu. Fajnie to wygląda, ja bym zacytował Siarzewskiego "Mają rozmach"
Awatar użytkownika
ortega

Prezes Oknoplastu

ortega Czw Sie 01, 2013 10:41 am

Capelli napisał(a):No i masz babo Placek !! POlska firma sponsoruje Inter Mediolan, a może mi ktoś wyjaśnić po jaką cholerę :-) ???

ciężko było przeczytać cały tekst do końca, lenistwo - mogę zrozumieć, ale braku logicznego myślenia i kojarzenia faktów już zrozumieć nie potrafię. Śpieszę z tłumaczeniem - Oknoplast z powodzeniem exportuje swoje produkty do całej UE. Jednym z takich krajów są Włochy, gdzie ze zrozumiałych względów (historia internazionale - przyp. autora) patronują Interowi. Poczytaj trochę o marketingu sportowym, o budowaniu marki w świadomości i medialnym matriksie. Albo poczytaj co osiągnęli we Włoszech na poziomie budowy sieci sprzedaży to może Ci bardziej odpowie po jaką cholerę, bo są bardzo ciekawym przypadkiem.
Awatar użytkownika
det. Latkovsky

det. Latkovsky Czw Sie 01, 2013 11:50 am

@ Capelli

wywaid rzeka o tym dlaczego...
Awatar użytkownika
Capelli

Capelli Czw Sie 01, 2013 1:14 pm

Rozumiem, że Oknoplast reklamowałby sie na koszulkach jakiegos silnego polskiego klubu, ale włoskiego... Ekspozycja logotypu Oknoplast na koszulkach piłkarzy włossiego kluboi to tylko Pólwysep Apeniński, a gdzie pozostałe kraje Unii Europejskiej ?????/ Moze "Ortega" zechce mi to wyłyszyczyc ????.
Awatar użytkownika
ortega

ortega Czw Sie 01, 2013 2:08 pm

nie wiem dlaczego, ale tknęło mnie żeby tu wrócić bo sądziłem, że coś ktoś odpisze. przeczytaj jeszcze raz, tym razem nie będę Cię zmuszać do czytania całego artykułu, wybrałem specjalnie dla Ciebie pytania od 3 - 6. Odpowiesz sobie na pytanie, a może nie chodzi Ci o poznanie odpowiedzi tylko jesteś kibicem rossonierich i troszkę ściska ;)

PS, nie czytaj tylko pytań, ale jeszcze odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
pająk

pająk Czw Sie 01, 2013 2:19 pm

Panie Placek, w kreację trzeba zainwestować. To po pierwsze. Bo sam Inter nie pociągnie, jak nie wybudujemy wehikułu. A wehikułem w marketingu jest wyróżnialność. Tego Wam życzę. Bo nad tym elementem trzeba długo pracować.
Awatar użytkownika
Capelli

Capelli Czw Sie 01, 2013 2:19 pm

Rozumiem, "Oknoplast" na bolidzie Roberta Kubicy... albo koszulce Radwańskiej lub Janowicza.
Wtedy nie tylko że eskpozycja logotypu znacznie większa, bo światowa, ale także promocyjne ambicje Polski byłby w pełni zaspokojone a wtedy i wilk byłby SYTY i Manchester nie tylko UNITED, ale również byłby CITY ;-)
Awatar użytkownika
ortega

ortega Czw Sie 01, 2013 3:32 pm

@Capelli
powiem tak, właśnie dzięki takim jak ty taki sposnoring jest opłacalny, to znaczy dociera do Ciebie ten przekaz. Z Twojego punktu widzenia marka oknoplast związana z Radwańską, Janowiczem itd. miała by sens. Rozumiem patriotyzm, ale bez urazy dla naszych sportowców - nie są jeszcze tak dobrym nośnikiem marki na zachodzie. Z tego powodu tak mi się widzi, zdecydowali się na klub, który jest poważany na rynku, który zdobywają, a dodatkowo zobacz jak się można reklamować gdyby grali w jakiś pucharach. To też jest ciekawe jak wygląda taki kontrakt, czy trzeba płacić coś ekstra jak klub się pojawia na arenie międzynarodowej.
Coś tam sponsorują w Polsce, jakieś szkółki piłkarskie, więc nie można powiedzieć, że duszą grosza na polski sport, a co do ambicji i promocji polski na zachodzie to chyba sam nie widzisz potencjału. Polska firma podbija rynki europejskie i za chwile co druga osoba patrzy w przyszłość przez okna z polski (hahah mógłbym pracować w dziale reklamy oknoplast)
Awatar użytkownika
wóda z livorno

wóda z livorno Czw Sie 01, 2013 5:18 pm

no i gratulazione jak to makarony mawiają. każda polska firma, która sobie radzi na zachodzie jest warta 1000x więcej dla wizerunku Polski niż starania mszetów i programy radków i innych sikorek.
Awatar użytkownika
europejczyk

europejczyk Śro Sie 21, 2013 10:35 pm

ciekawy tekst, wybrałem najlepsze fragmenty:
wierzę
w jakimś stopniu przełożyło się to na sprzedaż
jeśli za działaniami nie stoi odpowiedni produkt - kampania nie przyniesie efektów
dziś występujemy w roli ambasadora Polski
w całej Europie prowadzimy zintegrowaną komunikację marketingową

bez komentarza.
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość