WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
tch d sky

Propozycja wspólnej kanapki od Burger Kinga dla McDonald’s marketingową perełką

tch d sky Pią Sie 28, 2015 1:04 am

Gdzie Atlanta jest w polowie drogi z Miami do Chicago... raczej 2/3 jadac z polnocy na poludnie :)
Awatar użytkownika
ZET

Re: Propozycja wspólnej kanapki od Burger Kinga dla McDonald’s marketingową perełką

ZET Pią Sie 28, 2015 8:27 am

ale Mc sztywniactwo...
Awatar użytkownika
a nasi

Re: Propozycja wspólnej kanapki od Burger Kinga dla McDonald’s marketingową perełką

a nasi Pią Sie 28, 2015 8:44 am

a nasi specjaliści od reklamy jak zwykle się tylko wypowiadają a sami tworzą gnioty
Awatar użytkownika
a nasi

a nasi Pią Sie 28, 2015 9:01 am

a nasi specjaliści od reklamy jak zwykle się tylko wypowiadają a sami tworzą gnioty
Awatar użytkownika
mkaleos

mkaleos Pią Sie 28, 2015 10:09 am

Czy na prawdę nie można zastąpić słów "buzz" oraz "brand wars" polskimi odpowiednikami? Dla osób mających z tym problemy (autor tekstu i autor cytowanej wypowiedzi) tłumaczę: "buzz" - szum (zamieszanie), "brand wars" - bój (wojna) marek.
Awatar użytkownika
RAC

Re: Propozycja wspólnego produktu od Burger Kinga dla McDonald’s marketingową perełką

RAC Pią Sie 28, 2015 10:35 am

czy jestem jedynym, któremu cała ta akcja wydaje się niesmaczna... wręcz obrzydliwa... a gdzie w tym jest ten dzień pokoju i charity?
Awatar użytkownika
dw22

Re: Propozycja wspólnego produktu od Burger Kinga dla McDonald’s marketingową perełką

dw22 Pią Sie 28, 2015 10:55 am

"RAC" napisał(a): czy jestem jedynym, któremu cała ta akcja wydaje się niesmaczna... wręcz obrzydliwa... a gdzie w tym jest ten dzień pokoju i charity?

co to jest "charity"?
Awatar użytkownika
RAC

RAC Pią Sie 28, 2015 11:05 am

"dw22" napisał(a):
"RAC" napisał(a): czy jestem jedynym, któremu cała ta akcja wydaje się niesmaczna... wręcz obrzydliwa... a gdzie w tym jest ten dzień pokoju i charity?

co to jest "charity"?
Awatar użytkownika
omg

omg Pią Sie 28, 2015 12:14 pm

specjalista się wypowiedział
Awatar użytkownika
bg

bg Pią Sie 28, 2015 1:58 pm

"mkaleos" napisał(a): Czy na prawdę nie można zastąpić słów "buzz" oraz "brand wars" polskimi odpowiednikami? Dla osób mających z tym problemy (autor tekstu i autor cytowanej wypowiedzi) tłumaczę: "buzz" - szum (zamieszanie), "brand wars" - bój (wojna) marek.

"na prawdę"?????
Awatar użytkownika
poka poka

poka poka Pią Sie 28, 2015 2:00 pm

"Marketingowa perełka"? McDonald wzruszył ramionami i dał jednoznaczny przekaz, że "z dworcowymi budkami" w układy nie wchodzi. Jedynym zwycięzcą tej akcji jest właśnie McD.
Awatar użytkownika
sammler

sammler Sob Sie 29, 2015 11:03 am

Czy tylko ja - człowiek z mediami, reklamą i PR-em niezwiązany - mam wrażenie, że pracownicy tzw. "agencji kreatywnych" i tym podobnych przybytków "kreują" jedynie stek komunałów i sprawy oczywiste dla przeciętnego człowieka starają się wytłumaczyć tak, by brzmiało jak najmniej zrozumiale? O co tu chodzi? Pokazanie, że się jest mądrzejszym, bo komplikuje się proste sprawy? Nadużywa wtrąceń? Że posiada się jakoby jakąś nadzwyczajną wiedzę, której nie ma każdy dorosły, przeciętnie wykształcony człowiek? Nie mam na myśli jedynie powyżej cytowanej wypowiedzi pana "social media directora", ale również śmieszne w swym napuszeniu wypowiedzi komentujące odejście sponsorów od Karolaka... Wam, redaktorom tego portalu, naprawdę wydaje się, że komentowanie takich spraw wymaga sięgania po wypowiedzi w stylu: "Zdaniem XYZ z agencji "Mówię, Więc Jestem" zaangażowanie polityczne może być ryzykowne, bo sponsorzy wiedzą, że ich klienci mogą mieć różne sympatie polityczne"? Naprawdę? WOW!
Awatar użytkownika
l3l

l3l Sob Sie 29, 2015 12:30 pm

"mkaleos" napisał(a): Czy na prawdę nie można zastąpić słów "buzz" oraz "brand wars" polskimi odpowiednikami? Dla osób mających z tym problemy (autor tekstu i autor cytowanej wypowiedzi) tłumaczę: "buzz" - szum (zamieszanie), "brand wars" - bój (wojna) marek.

CHŁOPIE, ALE PO CO??
każdy to kuma, a w branży tak się po prostu przyjęło - tłumaczyć jak najmniej.
Awatar użytkownika
Do sammler

Do sammler Sob Sie 29, 2015 10:00 pm

Jest dokładnie tak, jak mówisz. Ci ludzie się nadymają, bo jak robisz proste rzeczy, musisz dookoła nich zbudować otoczkę tajemniczości. Żeby nikt się nie połapał. Zresztą, zobacz jaka atmosfera otacza wodę z cukrem (kola), jaką historię opowiada się przy kremach, w których głównym składnikiem jest wyciąg z ogórka, od tysięcy lat taki sam...
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości