WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
abc

Radio Wnet w Solidarnościowej Akcji Radiowej oferuje małym firmom darmowe reklamy

abc Czw Kwi 30, 2020 9:26 am

A co im zależy? Przecież ich finansują spółki skarbu państwa, a czas antenowy trzeba jakoś zapełnić.
Awatar użytkownika
Sebastian

Re: Radio Wnet w Solidarnościowej Akcji Radiowej oferuje małym firmom darmowe reklamy

Sebastian Czw Kwi 30, 2020 9:27 am

A ja mam pytanie, kiedy ruszą z emisją w Białymstoku i w miastach gdzie będzie nadawać poza Warszawą i Krakowem?
Awatar użytkownika
Nikc

Re: Radio Wnet w Solidarnościowej Akcji Radiowej oferuje małym firmom darmowe reklamy

Nikc Czw Kwi 30, 2020 9:54 am

Tylko co da reklama w radiu, które ma 0,3%?
Awatar użytkownika
Cozy

Cozy Pią Maj 01, 2020 1:37 am

1. Przedsiębiorca więcej wyda na produkcję reklamy, niźli osiągnie z jej emisji w tym "radiu".
2a. Jeżeli zleci jej produkcję pracownikom "radia", to patrz punkt pierwszy.
2b. Jeżeli reklama będzie na poziomie jingli w tym "radiu", to raczej odstraszy ona potencjalnych klientów.
3. Jedyny zysk będzie czerpać "radio", ponieważ, za darmo wyprodukuje program antenowy i stworzy wrażenie, że jest popularne skoro ma tyle reklam (dotychczas słyszałem tam li tylko reklamy totolotka oraz jakichś prawicowych gadzinówek).
Awatar użytkownika
Agni

Agni Pią Maj 01, 2020 8:42 am

Zgadzam się z głosami powyżej: niszowe radio ze specyficznym odbiorcą. W dodatku rozdając czas reklamowy za darmo sygnalizują, ze właśnie tyle jest on wart: NIC. Z czego żyć przy takim podejściu?
Awatar użytkownika
janek

janek Pią Maj 01, 2020 12:14 pm

równie dobrze można pojechać do lasu i tam z głośnika te reklamy puszczać, ten sam zasięg.
Awatar użytkownika
wiseman

wiseman Pią Maj 01, 2020 2:40 pm

Czytając komentarze widzę pewną mentalność: ktoś robi coś dobrego, zamiast się cieszyć i gratulować pomysłu, mieszam go z błotem, bo nie pasuje mi ideologicznie lub politycznie. Czyli: nic nie rób - źle. Robisz coś dobrego - też źle. To takie małomiasteczkowe i polskie.
Awatar użytkownika
Radi

Radi Pią Maj 01, 2020 5:01 pm

"Nikc" napisał(a): Tylko co da reklama w radiu, które ma 0,3%?
A skąd masz te dane? Sprawdź aktualne nie z roku 2018.
Awatar użytkownika
Andi

Andi Pią Maj 01, 2020 5:05 pm

"Agni" napisał(a): Zgadzam się z głosami powyżej: niszowe radio ze specyficznym odbiorcą. W dodatku rozdając czas reklamowy za darmo sygnalizują, ze właśnie tyle jest on wart: NIC. Z czego żyć przy takim podejściu?
A jaki to jest specyficzny odbiorca? Na czym polega ta specyficzność tego Radia?
Awatar użytkownika
wiseman

wiseman Pią Maj 01, 2020 6:42 pm

"Agni" napisał(a): Zgadzam się z głosami powyżej: niszowe radio ze specyficznym odbiorcą. W dodatku rozdając czas reklamowy za darmo sygnalizują, ze właśnie tyle jest on wart: NIC. Z czego żyć przy takim podejściu?

Przypominam, że radio PiK również zrobiło taką akcję. Rozumiem, że też nic nie warte? A darmowe koncerty WOŚP? Może oprogramowanie open source też jest "nic" nie warte, bo jest za darmo? ... mistrzostwo żelaznej logiki.

I teoretycznie po raz drugi: co ty zrobiłeś/aś dla lokalnych przedsiębiorców, że ganisz czyjąś inicjatywę na miarę ich możliwości?
Awatar użytkownika
tomek

tomek Pią Maj 01, 2020 6:43 pm

Zabawne. Radio podporządkowane pisowi, które dostaje w prezencie wszystkie możliwe częstotliwości ,wysysające publiczne pieniądze ze spółek skarbu państwa oddaje swój czas reklamowy. Po co ? Tego nikt nie słucha;)) Jest bo jest bo dostaje pieniążki za służbę narodowo-socjalistyczną ale nikt tego nie słucha . To radio jest nieumiejętnie robione i takim pozostanie aż przejmie to za konkretne pieniądze jakiś profesjonalista.
Awatar użytkownika
@wiseman

@wiseman Pią Maj 01, 2020 9:35 pm

Zrobiłem coś mądrego: Nie oddałem swojej przestrzeni reklamowej za darmo. Tak jak producent chleba nie obniżył jego ceny "bo kryzys", tak ja nie obniżam ceny u siebie. Wnet pokazuje, ze realna wartość tej przestrzeni reklamowej to ZERO. Nie symboliczna złotówka, nie 1 procent, lecz ZERO. Wbrew pozorom mamy do czynienia tutaj pewną emanacją myśli wydawcy, która pokazuje, jak on ocenia swój produkt.

Ja nie robię nawet pół kroku wstecz, bo wiem, że mój produkt jest wartościowy. Jestem pewny siebie, wiem, ile mnie to kosztowało i wiem, że musiałem wypracować każdą sekundę. Nikt mi nawet grosza nie dał za darmo czy "po znajomościach".

Która droga jest lepsza? Z mojego punktu widzenia: moja. Co nie znaczy, że jestem nieomylny, a jedynie, że wiem, ile jestem wart.
Awatar użytkownika
Gość 2

Gość 2 Sob Maj 02, 2020 3:50 am

Tylko że to radio odrazu jest kojarzone z PiSem i takie jest, dwa słuchalnosc masakra, nawet po odpaleniu pozostałych nadajników sukcesów nie będzie może z wyjątkiem Białegostoku i Lublina gdzie to są bardziej prawicowe rejony. Nie potrzebnie rzucanie się z motyka na słońce na tyle częstotliwości, gdzie nie ma profesjonaizmu i własnych pieniądzy tylko o wszystko prosicie.. A co będzie jak za jakiś czas zmieni się władza...
Awatar użytkownika
wiseman

wiseman Sob Maj 02, 2020 11:48 am

"@wiseman" napisał(a): Zrobiłem coś mądrego: Nie oddałem swojej przestrzeni reklamowej za darmo. Tak jak producent chleba nie obniżył jego ceny "bo kryzys", tak ja nie obniżam ceny u siebie. Wnet pokazuje, ze realna wartość tej przestrzeni reklamowej to ZERO. Nie symboliczna złotówka, nie 1 procent, lecz ZERO. Wbrew pozorom mamy do czynienia tutaj pewną emanacją myśli wydawcy, która pokazuje, jak on ocenia swój produkt.

Ja nie robię nawet pół kroku wstecz, bo wiem, że mój produkt jest wartościowy. Jestem pewny siebie, wiem, ile mnie to kosztowało i wiem, że musiałem wypracować każdą sekundę. Nikt mi nawet grosza nie dał za darmo czy "po znajomościach".

Która droga jest lepsza? Z mojego punktu widzenia: moja. Co nie znaczy, że jestem nieomylny, a jedynie, że wiem, ile jestem wart.

W pewnym sensie rozumiem i może nawet zgadzam się z Twoim punktem widzenia, z drugiej strony jest to bardzo elokwentnie powiedziane "nie zrobiłem absoutnie niczego". Więc wracamy do punktu wyjściowego: gratuluję samooceny, ale jeżeli nie pomagasz, nie mieszaj kogoś z błotem, że ktoś pomaga.
Awatar użytkownika
@wiseman

@wiseman Sob Maj 02, 2020 3:22 pm

Ale rozumiesz,o co chodzi? Oddawanie za darmo szkodzi i temu radiu, i całemu rynkowi? Jeśli jeden oddaje za darmo, to dlaczego inni tego nie robią? To podpada i pod urząd skarbowy, i pod UOKiK... A nie, ten drugi nie, za małe zasięgi.

Tak czy siak wraca pytanie: Dlaczego piekarz nie rozdaje chleba za darmo, żeby pomóc? Ano dlatego, że ma realne koszty. Czy radio też ma takie koszty? Oczywiście, że je ma. I są one niemałe. Jakim wiec cudem taka niewielka stacja jest w stanie rozdać za darmo przestrzeń reklamowa? Z czego oni żyją? Skąd mają pieniądze na działalność?

Co do pomagania: Jest znacznie więcej formatów redakcyjnych, którymi można pomóc. Są za darmo, ale wymagają wyjścia zza biurka.

Ot, takie moje uwagi człowieka z branży.
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości