WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskuje o kulturze i rozrywce

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Pięknie

Radosław Kotarski: self-publishing to głos sprzeciwu wobec patologii wydawniczych, a dla autorów kilkukrotnie wyższe zarobki

Pięknie Pon Lis 20, 2017 2:16 am

Następny krok to nagranie płyty, a później własną seria odzieży i perfum. Kariera się rozwija, bardzo fajnie.
Awatar użytkownika
Marcin

Re: Radosław Kotarski: self-publishing to głos sprzeciwu wobec patologii wydawniczych, a dla autorów kilkukrotnie wyższe zarobki

Marcin Pon Lis 20, 2017 2:29 am

Uważam, że Pan Roman na rację. Tak samo trzeba zawalczyć z TV, która na odcinku programu zarabia dobre dziesięć razy więcej niż twórca, który za odcinek dostaje jakieś grosze, 30-40 koła. Zdecydowanie popieram plany, które pojawiły się przy starcie platformy. Nawet Google zabiera maks 2/3 kasy!
Awatar użytkownika
aZaliż

Re: Radosław Kotarski: self-publishing to głos sprzeciwu wobec patologii wydawniczych, a dla autorów kilkukrotnie wyższe zarobki

aZaliż Pon Lis 20, 2017 5:02 am

Taki Pan Tadeusz.
Na pewno nie sprzedaje się źle, ale do hitów nie należy.
Kto go wyda, gdy wszyscy będą patrzyli na książkę wyłącznie jako produkt?

Albo poezja.
Ile trzeba sprzedać egzemplarzy, żeby zapłacić autorowi tyle, ile swoim autorom płaci pan Radek?
A ile da się sprzedać egzemplarzy?

Żadna sztuka wydawać tylko to, co ludzie chcą kupić, a to co trzeba wydać, ale jest mniej chodliwe zostawić złym wydawcom...
Ale kto wyda mniej chodliwe książki, jeśli wydawców zabraknie?
Awatar użytkownika
d

d Pon Lis 20, 2017 9:09 am

aZaliż, a po co produkować niechodliwy towar (niechodliwe książki)?
Awatar użytkownika
pavv

pavv Pon Lis 20, 2017 9:21 am

"Radosław Kotarski to popularny youtuber, bloger oraz twórca i gospodarz programu „Podróże z historią” emitowanego w TVP."

Ktoś zapomniał, że Pan Ładny jest również głównym bohaterem reklam pewnego banku, gdzie w korporacyjno-poprawny (ten układ rączek, wyraz twarzy i sposób poruszania się) sposób reklamuje ów bank.
Awatar użytkownika
Tomek

Tomek Pon Lis 20, 2017 10:43 am

Skusiłem się na tę książkę przy kupowaniu "Grama to nie Drama". O ile prawie 100 zł wydane na książkę o angielskiej gramatyce to najlepiej wydane pieniądze w ostatnim czasie, to bełkot pana Kotlarskiego jest ciekawy tylko na początku... Utknąłem trochę za połową i nie mogę ruszyć dalej. Sama idea self-publishingu jest godna propagowania, jeśli będzie więcej takich wydawnictw, to będzie konkurencja i potencjalna korzyść dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Zdziwiony

Zdziwiony Pon Lis 20, 2017 10:45 am

Hahahahaha stos bzdur, płakać się chce kiedy celebryci internetowi przekłamują rzeczywistość by zwiększyć sprzedaż czegoś co reklamują ;)
Awatar użytkownika
Marta

Marta Pon Lis 20, 2017 10:52 am

Prawdziwą patologią określiłabym właśnie "platformę księgarską Altenberg"! Zamówiłam książkę p. Kotarskiego i p. Witt (jako pakiet, który miał zostać wysłany razem), zamówienia dokonałam 28 września! Miesiąc później otrzymałam tylko książkę p. Witt, do dnia dzisiejszego o nadaniu książki p. Kotarskiego CZEKAM. Dwa miesiące oczekiwania na ksiażkę?! Spotkaliście się z czymś takim gdziekolwiek indziej? NA DODATEK NIE OTRZYMAŁAM ŻADNEGO PARAGONU! Poza tym za drugą przesyłkę mógł zostać ufundowany obiad... Jestem zniesmaczona... Nikt nie odpowiada na moje maile. Zastanówcie się kilka razy zanim dokonacie zakupów przez Altenberg.
Awatar użytkownika
Radek Kotarski

Radek Kotarski Pon Lis 20, 2017 2:10 pm

"Tomek" napisał(a): Skusiłem się na tę książkę przy kupowaniu "Grama to nie Drama". O ile prawie 100 zł wydane na książkę o angielskiej gramatyce to najlepiej wydane pieniądze w ostatnim czasie, to bełkot pana Kotlarskiego jest ciekawy tylko na początku... Utknąłem trochę za połową i nie mogę ruszyć dalej. Sama idea self-publishingu jest godna propagowania, jeśli będzie więcej takich wydawnictw, to będzie konkurencja i potencjalna korzyść dla wszystkich.

Przykro mi, że nie przeczytałeś całości, a odnosisz się właściwie tylko do pierwszych kilkudziesięciu stron, które są przede wszystkim wstępem opisującym zastosowanie nowoczesnych metod nauczania we współczesnej rzeczywistości. Najważniejsze są metody, opisane w drugiej części książki. Jednak jeśli dojdziesz do wniosku, że i one nie spełniły Twoich wymagań to napisz proszę na radek@altenberg.pl i oddamy Ci pieniądze za tą książkę. Mam przy tym naprawdę ogromną liczbę pozytywnych opinii i co dla mnie najważniejsze - informacji, że opisane przeze mnie sposoby uczenia się pomagają młodszym i starszym uczniom w przyswajaniu wielu przeróżnych informacji.
Awatar użytkownika
Kasia

Kasia Pon Lis 20, 2017 2:26 pm

Abstrahując od bohatera tekstu, jako zwykła redaktorka w jednym z wydawnictw chciałabym powiedzieć, że self-publishing to w większości platforma dla grafomanów; dziś każdy ma potrzebę napisania książki, jeśli nie uda się wydać jej w normalnym wydawnictwie, to robi się to na własny koszt - internet pełen jest potem koszmarnych cytatów na wzór Coelho. Koszmar.
Awatar użytkownika
Leń

Leń Pon Lis 20, 2017 2:41 pm

Panie Radku, zamówiłem Pana książkę, muszę powiedzieć, że zrobiła na mnie duże wrażenie! Jest ładna, napisana fajnym językiem i naprawde otwierająca furtki w mózgu. Tylko Panie Radku, książka troche za droga ;) ponad 60 zł z przesyłką to ciut za dużo. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
Leń

Leń Pon Lis 20, 2017 2:41 pm

Panie Radku, zamówiłem Pana książkę, muszę powiedzieć, że zrobiła na mnie duże wrażenie! Jest ładna, napisana fajnym językiem i naprawde otwierająca furtki w mózgu. Tylko Panie Radku, książka troche za droga ;) ponad 60 zł z przesyłką to ciut za dużo. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
aZaliż

aZaliż Pon Lis 20, 2017 2:42 pm

"d" napisał(a): aZaliż, a po co produkować niechodliwy towar (niechodliwe książki)?

Między innymi po to, żeby zachować proporcje między kulturą wysoką a wszechobecną szmirą.
Awatar użytkownika
Wydawnictwo Altenberg

Wydawnictwo Altenberg Pon Lis 20, 2017 3:18 pm

"Marta" napisał(a): Prawdziwą patologią określiłabym właśnie "platformę księgarską Altenberg"! Zamówiłam książkę p. Kotarskiego i p. Witt (jako pakiet, który miał zostać wysłany razem), zamówienia dokonałam 28 września! Miesiąc później otrzymałam tylko książkę p. Witt, do dnia dzisiejszego o nadaniu książki p. Kotarskiego CZEKAM. Dwa miesiące oczekiwania na ksiażkę?! Spotkaliście się z czymś takim gdziekolwiek indziej? NA DODATEK NIE OTRZYMAŁAM ŻADNEGO PARAGONU! Poza tym za drugą przesyłkę mógł zostać ufundowany obiad... Jestem zniesmaczona... Nikt nie odpowiada na moje maile. Zastanówcie się kilka razy zanim dokonacie zakupów przez Altenberg.

Marto, przepraszamy Cię za nieporozumienie w realizacji zamówienia. Opóźnienia wynikły z faktu, że nakład książki Arleny zniknął niecałe 3 dni po premierze, u Radka było to "aż" 5 dni. I to nakłady niemałe, bo kilku-kilkunastotysięczne, które dalece wyprzedzają średnią sprzedaż książki w Polsce. Od tego czasu już dwukrotnie dodrukowywaliśmy obie książki, aby sprostać fali zamówień. A sam dodruk i jego obsługa zajmuje kilkanaście dni roboczych.

Jeśli dostałaś tylko książkę Arleny, a czekasz wciąż na książkę Radka to napisz koniecznie w tej sprawie na skrzynkę radek@altenberg.pl wpisując numer zamówienia i krótko opisując temat. Rozpatrzymy sprawę i doślemy książkę zgodnie z umową.

A wszelkie dowody zakupu rozsyłamy na mail podany w zamówieniu w formie elektronicznej. Sprawdź proszę spam, a jeśli nie będzie tam tego, to wyślemy dowód sprzedaży raz jeszcze.
Awatar użytkownika
Lolek

Lolek Pon Lis 20, 2017 7:15 pm

"Kasia" napisał(a): Abstrahując od bohatera tekstu, jako zwykła redaktorka w jednym z wydawnictw chciałabym powiedzieć, że self-publishing to w większości platforma dla grafomanów; dziś każdy ma potrzebę napisania książki, jeśli nie uda się wydać jej w normalnym wydawnictwie, to robi się to na własny koszt - internet pełen jest potem koszmarnych cytatów na wzór Coelho. Koszmar.

Trafiony zatopiony. To, że ktoś MOŻE wydać swoją książkę nie znaczy, że POWINIEN to robić. No, ale cóż megalomania i narcyzm w tej epoce królują.
Wróć do Kultura-rozrywka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość