WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
tralalala

Rejestracja wszystkich kart pre-paid to ingerencja w swobodę umów, wyłączenia numerów przypadną w najgorszym okresie (opinie)

tralalala Śro Kwi 27, 2016 1:11 am

Śmieszne. Chcą kontrolować komunikację? Niech próbują. A jak sobie poradzą z prepaidami rejestrowanymi na ludzi słupy skoro nie dają sobie rady z wyłudzaniem kredytów i spółkami offshore. To jest żałosne. Powinni się zająć pieczeniem pączków. Facepalm na koniec.
Awatar użytkownika
xyz

Re: Rejestracja wszystkich kart pre-paid to ingerencja w swobodę umów, wyłączenia numerów przypadną w najgorszym okresie (opinie)

xyz Śro Kwi 27, 2016 5:13 am

Operatorzy powinni stanąć razem i pokazać faka rządowi i jego "dobrej zmianie". Chcą nas totalnie inwigilować! Najpierw ustawa o policji, teraz obowiązkowa rejestracja kart sim a w planach już jest blokowanie dostępu do stron. Ciekawe co jeszcze sobie wymyślą - może obowiązkowe wszczepienie chipa każdemu?
Awatar użytkownika
Jasiecek

Re: Rejestracja wszystkich kart pre-paid to ingerencja w swobodę umów, wyłączenia numerów przypadną w najgorszym okresie (opinie)

Jasiecek Śro Kwi 27, 2016 9:44 am

Przecie jak jakiś terrorysta będzie chciał kupić SIMa, to "pod budką z piwem" da chłopakom po 5 stówek i ma tyle kart ile będzie chciał. Odsprzedaż przecież nie będzie karalna ... nie mówiąc o podarunkach.
Głoooopi pomysł obrzydzający tylko życie normalnych ludzi.
Awatar użytkownika
RZE.FM

RZE.FM Śro Kwi 27, 2016 10:00 am

Aby ustawa miała jakikolwiek sens to by trzeba było ograniczyć sprzedaż starterów tylko do salonów operatorskich, bo jak wyobrażacie sobie by kioskarz czy sklepikarz wypisywał dane z karty i z dowodu i jak potem by się z tego rozliczano?
Awatar użytkownika
qwak

qwak Śro Kwi 27, 2016 10:15 am

"RZE.FM" napisał(a): Aby ustawa miała jakikolwiek sens to by trzeba było ograniczyć sprzedaż starterów tylko do salonów operatorskich, bo jak wyobrażacie sobie by kioskarz czy sklepikarz wypisywał dane z karty i z dowodu i jak potem by się z tego rozliczano?

No i tak będzie, w kiosku nie kupisz - ewentualnie kupisz w necie przez jakiś profil zaufany albo podpis elektroniczny.
Awatar użytkownika
Utu

Utu Śro Kwi 27, 2016 1:22 pm

Normalny przepis, istniejący np. w Wielkiej Brytanii. Nie wiem o co halo. Jakie działanie wstecz? Prawnicy już nawet prawa nie znają. Wchodzi przepis, że np. dany rodzaj broni od tego dnia podlega rejestracji i tym samym ci, którzy ją mieli dotychczas muszą zdeponować lub zarejestrować. Takie zmiany były nagminne i nikt nie bzdurzył, że to działanie prawa wstecz. Byłby to absurd, nie dający kształtować prawa. Tylko Rzepliński uznał, że nowa ustawa o Trybunale go nie dotyczy, bo on został wybrany pod działaniem starej. Takie to skretyniałe towarzystwo.
Awatar użytkownika
gość

gość Śro Kwi 27, 2016 2:44 pm

Owszem normalny w Wlk Brytanii w normalnym wykonaniu , a tutaj będzie nienormalny w nienormalnym wykonaniu. Pierwsza możliwość to ani zdania do ograniczenia ilości posiadanych kart na osobę- pesel do sztuk 1 i obowiązku wyjaśniania co się z nią dzieje jak zaginie. Inaczej nie ma to żadnego sensu, jeśli jest jakaś tam patologiczna rejestracja i ani słowa co grozi za udostępnienie. To jest tak jak ktoś wyłudza kredyt na czyjś dowód - logicznie to powinno być niemożliwe
Awatar użytkownika
LubięKorwina

LubięKorwina Śro Kwi 27, 2016 7:55 pm

Mam nadzieję, że nie wprowadzą tego!
Awatar użytkownika
Sokol19

Sokol19 Śro Maj 11, 2016 10:47 am

Mi to zupełnie nie przeszkadza, oczywiście jeśli wprowadzą to z głową i konsekwentnie. Sam i tak wolę abonament, szczególnie odkąd jestem w T-Mobile. Poprzedni operator potrafił mnie zaskoczyć doliczaniem nawet kilkudziesięciu złotych tak zwanych zwyżek do abonamentu. W T-Mobile tego nie robią, a przynajmniej nie tak ordynarnie.
Awatar użytkownika
faust

faust Wto Maj 24, 2016 7:51 pm

sokol ty wierzysz ze to zrobia z glowa i konsekwetnie? to sa pisiory i narazie wszysto co robia jest zle. a jaki to byl operator? bo tmobile tez swojego czasu podniosl abonentom rachunki o 5zl
Awatar użytkownika
bbbb

bbbb Pią Cze 10, 2016 3:04 pm

Kurde, ale macie problem. Zachowujecie sie jak dzieci. Macie czyste sumienie??? Jak tak to dlaczego się tak bronicie od rejstracji kart??? Dla mnie to dobry pomysł. Skończą się głuche telefony.
Awatar użytkownika
pener

pener Wto Cze 21, 2016 5:48 pm

"xyz" napisał(a): Operatorzy powinni stanąć razem i pokazać faka rządowi i jego "dobrej zmianie". Chcą nas totalnie inwigilować! Najpierw ustawa o policji, teraz obowiązkowa rejestracja kart sim a w planach już jest blokowanie dostępu do stron. Ciekawe co jeszcze sobie wymyślą - może obowiązkowe wszczepienie chipa każdemu?
najlepiej gałą prez odbyt
Awatar użytkownika
PiS_PO_jedno_zło

PiS_PO_jedno_zło Czw Cze 23, 2016 9:44 am

Operatorom komórkowym jest to jak najbardziej na rękę, aby rejestrować takie karty bo zwyczajnie mają z tego hajsy jak Twoje dane udostępnią innej firmie, która następnie wydzwania do Ciebie z ofertą c***owch chińskich badziewi typu Telezakupy Mango. Jeśli ktoś zagwarantuje mi, że nikt nie bedzie do mnie wydzwaniał po kilkanaście razy dziennie z tandetnymi ofertami tak jak miało to miejsce gdy byłem użytkownikiem z umową (abonament) to nie widzę problemu w tym aby iść i nr rejestrować. Niestety jednak z doświadczenia ludzi wokół mnie wiem że jak zarejestruje nr i nawet nie wyrażę zgody na udostępnianie moich danych to i tak będą do mnie wydzwaniać z ofertą sprzedaży przerdzewiałych garnków ze stali nierdzewnej
Awatar użytkownika
Agata

Agata Pon Cze 27, 2016 2:58 pm

"bbbb" napisał(a): Kurde, ale macie problem. Zachowujecie sie jak dzieci. Macie czyste sumienie??? Jak tak to dlaczego się tak bronicie od rejstracji kart??? Dla mnie to dobry pomysł. Skończą się głuche telefony.

Co ma piernik o wiatraka? Może ktoś nie chce rejestrować i podawać swoich danych na prawo i lewo.
Awatar użytkownika
Ktoś

Ktoś Wto Cze 28, 2016 3:08 am

Ustawa antyterrorystyczna, tylko zapomnieli o tym, że teraz ludzie nie będą dzwonić na policję gdy coś się stanie w obawie przed konsekwencjami. Zawsze podawało się fałszywe dane gdy zgłaszało się napaść lub pobicia w obawie przed świadkowaniem. Od teraz nikt nie będzie dzwonił na policję. Podobnie z pogotowiem i strażą bo przecież mogą zwalić winę na dzwoniącego.
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość