WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Mr

RMF Classic z platformą subskrypcyjną: dodatkowe audycje i podcasty bez reklam za 9,90 zł miesięcznie

Mr Wto Sty 18, 2022 11:12 am

Ach ten "+" :-)
Awatar użytkownika
widz555

Re: RMF Classic z platformą subskrypcyjną: dodatkowe audycje i podcasty bez reklam za 9,90 zł miesięcznie

widz555 Wto Sty 18, 2022 11:20 am

Wiem, że inflacja i te rzeczy. Ale 10 zł miesięcznie za jedno radyjko to trochę bogato, bo zdaje się RMF Classic stacją pierwszego wyboru raczej nie jest.
Awatar użytkownika
Xyz

Re: RMF Classic z platformą subskrypcyjną: dodatkowe audycje i podcasty bez reklam za 9,90 zł miesięcznie

Xyz Wto Sty 18, 2022 12:46 pm

Ach, jak nam stacje radiowe ewolują w formy podcastowe. 357 i RNŚ pokazało, że tak można, teraz wszyscy małpują. Czy Tytus Hołdys lub inna osobowość nie może mieć normalnej autorskiej audycji wieczornej, gdzie przez 2-3 h wyłączamy playlistę i niech gra, co chce.
Awatar użytkownika
słuchacz

słuchacz Wto Sty 18, 2022 12:51 pm

"Xyz" napisał(a): Ach, jak nam stacje radiowe ewolują w formy podcastowe. 357 i RNŚ pokazało, że tak można, teraz wszyscy małpują. Czy Tytus Hołdys lub inna osobowość nie może mieć normalnej autorskiej audycji wieczornej, gdzie przez 2-3 h wyłączamy playlistę i niech gra, co chce.

Nie przesadzajmy, że Tytus jest osobowością, chyba z nazwiska. Nie rozumiem jego promocji obecnej....
Awatar użytkownika
nbt

nbt Wto Sty 18, 2022 12:55 pm

Generalnie platformy radiowo-podcastowe do tanich nie należą. Tutaj chcą dyszkę, TOK FM chce co najmniej dwie, NewOnce trzy dychy. Rozgłośnie post-trójkowe też minimum dycha, aby mieć podcasty (tyle chociaż, że niepłacący też nie mają reklam).
Na razie jest to trochę produkt "premium", ale widzę, że tworzy się taki trend i może jakaś grupa medialna zrobi coś takiego globalnie.
Dostęp np. za 20 zł do wszystkich stacji RMF w wersji "odreklamowionej" i z podcastami brzmi sensownie.
Awatar użytkownika
TT

TT Wto Sty 18, 2022 1:20 pm

Za taką kasę to powinni chociaż zapewnić stream w lepszej jakości (wysoki bitrate lub nawet kompresja bezstratna).
Awatar użytkownika
Ada

Ada Wto Sty 18, 2022 2:01 pm

RMFu nie da się słuchać, co chwilę reklamy Polskiego/Ruskiego Ładu/Wału... Może niech poproszą morawieckiego o kolejne reklamy, to wtedy nie trzeba będzie robić płatnych kanałów?
Awatar użytkownika
literat

literat Wto Sty 18, 2022 2:12 pm

HaHA -m przestałem słuchać RMFClassic po tym jak zorientowałem się, że mają na tydzień 12 godzinnych płyt które wymienia co godzinę 1 osoba w studiu. Po co mam słuchać następnego dnia to samo + debilne reklamy leków ? Wybrałem niemieckie Klassik Radio Movie Live na necie
Awatar użytkownika
Piotr P.

Piotr P. Wto Sty 18, 2022 2:46 pm

Słucham od święta na FM. Zasięg tragiczny, pierdziawki po 0,4 kw, zamiast minimum 1kw. 20km od Włocławka na 91.2 Mhz, sygnał zanika do 0. Przydałaby się poprawa na UKF-ie, ewentualnie ogólnopolski DAB. Podobnie jest z TokFM.
Awatar użytkownika
dabfan

dabfan Wto Sty 18, 2022 3:06 pm

Lepiej wziąć TIDAL. Za 20zl. nieograniczona ilość muzyki. I też z neta
Awatar użytkownika
DrVictór

DrVictór Wto Sty 18, 2022 3:22 pm

Bauer Audio już takie rozwiązania testowało na Wyspach związane z radiem dostępnym w formie subskrypcji. U nas jako jedyni na tym rynku praktykujący takie rzeczy są: newonce i TOK.FM. Oby to się nie działo z "brandami" takimi jak RMF24, czy sam RMF - jako takimi. Skutki tego mogą być opłakane dla większości słuchaczy / czytelników, bo zabraknie sensownych odbiorców, których najbardziej kręci kontent tani i łatwy w przejrzeniu. I aby był on "za darmo".

Ja liczę na to, jak to coś takie wprowadzą na stałe, będzie niezła rewolucja na rynku.
Awatar użytkownika
DrVictór

DrVictór Wto Sty 18, 2022 3:23 pm

"nbt" napisał(a): Generalnie platformy radiowo-podcastowe do tanich nie należą. Tutaj chcą dyszkę, TOK FM chce co najmniej dwie, NewOnce trzy dychy. Rozgłośnie post-trójkowe też minimum dycha, aby mieć podcasty (tyle chociaż, że niepłacący też nie mają reklam).
Na razie jest to trochę produkt "premium", ale widzę, że tworzy się taki trend i może jakaś grupa medialna zrobi coś takiego globalnie.
Dostęp np. za 20 zł do wszystkich stacji RMF w wersji "odreklamowionej" i z podcastami brzmi sensownie.

IMO już się to dzieje, na wielu rynkach narodowych w Europie Zachodniej. Warto zajrzeć w statystyki.
Awatar użytkownika
słuchacz

słuchacz Wto Sty 18, 2022 3:48 pm

RMF Classic kopiuje RNŚ i 357. Zero polotu, kreatywności. To już nie muzyka filmowa.
Ciekawe czy to wstęp do zamknięcia RMF24?
Awatar użytkownika
Fanmuzykifilmowej

Fanmuzykifilmowej Wto Sty 18, 2022 4:08 pm

W teorii audycja dumnie nazywa się piewcą "najpiękniejszej muzyki filmowej", a w praktyce to miks odgrzewanych kotletów, ciągle puszczane są te same kompozycje, ad nauseam. Dla osoby, która od dłuższego czasu interesuje się muzyką filmową i jej słucha, szuka nowych tropów, to zdecydowanie zły wybór. Nawet audycja pana na H., która rzekomo miała być jakaś nowatorska, taka nie jest. Nie obchodzi mnie historia ścieżek dźwiękowych, bo takową to sobie mogę poczytać na własną rękę, natomiast tu chodzi o "sprzedawanie" słuchaczom czegoś nowego, nieznanego szerszej publiczności. Brakuje mi radia, które by właśnie miało taki format, ale zdaję sobie też sprawę, że to by nie przeszło, bo ludzi obecnie głębsze doznania muzyczne nie interesują, musi być głośno, jak walenie młotem na budowie lub też do bólu infantylnie i łopatologicznie.
Awatar użytkownika
Adam

Adam Wto Sty 18, 2022 5:33 pm

Założyłem konto i tu pierwsze rozczarowanie, podczas podawania danych karty okazało się że ściągają jednak kasę mimo, że miało być za darmo. Nieładnie. :(
Opis płatności: Weryfikacja karty płatniczej
Kwota: 0,05 PLN
Kwota po przewalutowaniu: -
Kurs przewalutowania: -
Dodatkowe opłaty obciążające klienta: 0,00 PLN
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości