WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telekomunikacji

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
Eldo

Roaming, SMS-y premium, mikropłatności - jak korzystają z nich Polacy?

Eldo Czw Sty 05, 2012 9:41 am

Roaming zależy przede wszystkim od cen w jakich jest oferowany, w T po rebrandingu obniżono stawki i na koniec roku jesli dobrze pamiętam mieli 12% wzrost w wykorzystaniu tego typu połączeń.
Awatar użytkownika
Fredericko

Re: Roaming, SMS-y premium, mikropłatności - jak korzystają z nich Polacy?

Fredericko Czw Sty 05, 2012 2:52 pm

Operatorzy chyba w ogóle zarzucili hasło- obniżajmy roaming - i to raczej dobrze dla wszystkich :) Patrzyłem ostatnio przed wyjazdem zagranicę ile kasuje np PLUS i muszę powiedziec że jest całkiem nieżle :)
Awatar użytkownika
Marcin K.

Marcin K. Sob Sty 07, 2012 7:52 pm

Fredericko napisał(a):Operatorzy chyba w ogóle zarzucili hasło- obniżajmy roaming - i to raczej dobrze dla wszystkich :) Patrzyłem ostatnio przed wyjazdem zagranicę ile kasuje np PLUS i muszę powiedziec że jest całkiem nieżle :)

Szczerze mówiąc, nie wiem, czy w Plusie jest tak "nieźle", skoro kasują za połączenia przychodzące w UE aż 0,53 zł z VAT, a za wykonywane 1,70 zł z VAT. I to naliczane za rozpoczęte pierwsze 30 sekund, a następnie już za każdą rozpoczętą sekundę.

Dla odmiany w Heyah mamy do UE stawki roamingowe rzędu 0,49 PLN/min za połączenie przychodzące i zaledwie 1 PLN/min za połączenie wychodzące. Warto podkreślić, że tu jest mowa o naliczaniu minutowym, a nie sekundowym jak w Plusie. Dlatego na tym tle oferta Plusa wygląda słabo.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fakturowy

Fakturowy Pon Sty 09, 2012 8:36 pm

Marcin K. - pod tym się podpisuję – w Heyah wychodzi najtaniej. Tylko mała poprawka – za przychodzące 59 gr, nie 49. Wychodzące – złotówka.
Wróć do Telekomunikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość