WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
jełrofil

Ruszył pilotaż lokalnego multipleksu DAB+ w Warszawie

jełrofil Sob Wrz 01, 2018 7:53 pm

Stanowiska oponentów DAB+ typu publiczne austriackie ORF, prywatne typu Kronehit, RMF czy CMI (Zetka) opierają się tylko i wyłącznie na kłamstwach, manipulacjach, pozorowaniu faktów i szerzeniu mitów takie jak "nie ma przyszłości", "brak sukcesów", "technologia przejściowa", "DAB+ maleje", "szkodzi" itd .
KARAĆ OPONENTÓW DAB+!
Awatar użytkownika
Polones Copue

Re: Ruszył pilotaż lokalnego multipleksu DAB+ w Warszawie

Polones Copue Sob Wrz 01, 2018 11:54 pm

DAB+ to jest przestarzała technologia, której wdrażanie na siłę ma na celu tylko wyciągnięcie darmowych pieniędzy na projekty podobne do opisanego. Dlaczego DAB+ nie ma sensu? Dlatego, że radia słucha się w dzisiejszych czasach głównie w samochodzie. A samochody nie mają odbiorników DAB+ i nie będą ich mieć. Pół roku temu kupowałem nowy samochód u dealera. Dopłata do DAB+ = 1000 zł. Za sam dekoder. A właściwie, to przypuszczam, że sprzętowo ten dekoder i tak mam, tylko za licencję na dekodowanie. W ten sposób DAB+ sam podkłada sobie nogę. W domu DAB+ do niczego mi nie jest potrzebny, bo mam tuner sieciowy i przez internet mam lepszą jakość odbioru stacji radiowych i nieporównanie większy wybór stacji z całego świata, oraz dwukierunkowość, czyli "radio on demand", czyli różne podcasty, streamingi itp.
Awatar użytkownika
słuchacz DAB+

słuchacz DAB+ Nie Wrz 02, 2018 8:05 am

Mam takie radio od lat, markowe, dobre jakościowo, nie szajs z bazarów, polecam lubiącym słuchać radia w cywilizowany, bezproblemowy sposób, radio samo wyszukuje stacje, samo też dodaje nowe pojawiające się okazyjnie kanały, wszystko jest widoczne na wyświetlaczu, nie trzeba nic wyszukiwać ręcznie gdy jest np. za słaba stacja tak jak to było na UKFie, dźwięk też jest inny niż na UKF, podobny bardziej do plików dźwiękowych w internecie i do mp3 w odtwarzaczach przenośnych, ucho się szybko przyzwyczaja do tego dźwięku i nie ma problemu, taka jest przyszłość radiofonii, która musi być cyfrowa tak jak wszystko wokół nas jest już sterowane cyfrowo, nie ma innej drogi dla radiofonii na kolejne 75 lat, internet i komórki będą rozwijać się równolegle i uzupełniać ale nie zastąpią radia.
Awatar użytkownika
słuchacz DAB+

słuchacz DAB+ Nie Wrz 02, 2018 2:07 pm

Radio ma oczywiście znacznie więcej lat niż 75, tak mi się jakoś napisało....Radio musi też pozostać na zawsze jako medium publiczne, darmowe, dostępne nawet dla bezdomnego z odbiornikiem DAB+, bez żadnych takich kart sim, doładowań itp. i powinno mieć swoją niezależną sieć nadawczą.
Awatar użytkownika
macroni

macroni Nie Wrz 02, 2018 5:12 pm

"słuchacz DAB+" napisał(a): Radio ma oczywiście znacznie więcej lat niż 75, tak mi się jakoś napisało....Radio musi też pozostać na zawsze jako medium publiczne, darmowe, dostępne nawet dla bezdomnego z odbiornikiem DAB+, bez żadnych takich kart sim, doładowań itp. i powinno mieć swoją niezależną sieć nadawczą.

No pewnie, bo wiadomo, że każdy bezdomny ma odbiornik DAB+. Co ja gadam, nawet dwa!
Awatar użytkownika
gość

gość Nie Wrz 02, 2018 9:39 pm

Ktoś tutaj mija się z prawdą - lokalny multipleks DAB działa we Wrocławiu na kanale 11A już od początku roku, także Warszawa nie jest wcale pierwsza tak samo jak nie była też pierwszym miastem w którym uruchomiono pierwszą komercyjną telewizję na terenie tego kraju.
Patrząc obiektywnie to na lokalne muxy bardziej należało by myśleć nad pasmem L, które np. Czesi już w dużych miastach wykorzystują.
Aby upowszechnić w jakiś sposób DAB zachłanne państwo musiałoby w ogóle zrezygnować z jakichkolwiek opłat koncesyjnych w tym paśmie , a ponieważ jest zachłanne to DAB nie ma żadnej przyszłości. Oczywiście z perspektywy tejże ekonomii to dotychczasowe sloty PR na FMie powinny być natychmiast spieniężone i nie powinna być przyznawana żadna częstotliwość nadawcy państwowemu, społecznemu i żadnemu innemu, który uchyla się od płacenia.
Awatar użytkownika
M/V/O

M/V/O Nie Wrz 02, 2018 11:17 pm

"Polones Copue" napisał(a): Pół roku temu kupowałem nowy samochód u dealera. Dopłata do DAB+ = 1000 zł. Za sam dekoder. A właściwie, to przypuszczam, że sprzętowo ten dekoder i tak mam, tylko za licencję na dekodowanie. W ten sposób DAB+ sam podkłada sobie nogę.

Najlepszy argument, aby wyłączyć od razu UKF i włączyć DAB+. Nikt nie sprzeda już samochodu bez odbiornika DAB+.

"Polones Copue" napisał(a):
W domu DAB+ do niczego mi nie jest potrzebny, bo mam tuner sieciowy i przez internet mam lepszą jakość odbioru stacji radiowych i nieporównanie większy wybór stacji z całego świata, oraz dwukierunkowość, czyli "radio on demand", czyli różne podcasty, streamingi itp.

Pełna zgoda! Zobaczymy co zrobisz jak przez parę dni będziesz miał usterkę internetu.
Awatar użytkownika
gość

gość Pon Wrz 03, 2018 5:50 pm

"M/V/O" napisał(a):
"Polones Copue" napisał(a): Pół roku temu kupowałem nowy samochód u dealera. Dopłata do DAB+ = 1000 zł. Za sam dekoder. A właściwie, to przypuszczam, że sprzętowo ten dekoder i tak mam, tylko za licencję na dekodowanie. W ten sposób DAB+ sam podkłada sobie nogę.

Najlepszy argument, aby wyłączyć od razu UKF i włączyć DAB+. Nikt nie sprzeda już samochodu bez odbiornika DAB+.

"Polones Copue" napisał(a):
W domu DAB+ do niczego mi nie jest potrzebny, bo mam tuner sieciowy i przez internet mam lepszą jakość odbioru stacji radiowych i nieporównanie większy wybór stacji z całego świata, oraz dwukierunkowość, czyli "radio on demand", czyli różne podcasty, streamingi itp.

Pełna zgoda! Zobaczymy co zrobisz jak przez parę dni będziesz miał usterkę internetu.

Ludzie żyli bez internetu i są miejsca gdzie nadal żyją więc jak jego wyłączą to traumę przeżyją osoby uzależnione od tego medium , a życie dalej się będzie toczyć . Zresztą nie mam żadnych wątpliwości, że nastąpi jakaś wojna cybernetyczna mająca na celu unieszkodliwienie internetowych republik i ich baz danych, po której gościem będzie tylko ten kto na coś okaże papierową decyzję z pieczątką, oraz będzie dysponował papierowymi środkami płatniczymi.
Awatar użytkownika
słuchacz DAB+

słuchacz DAB+ Wto Wrz 04, 2018 10:11 am

"jełrofil" napisał(a): Stanowiska oponentów DAB+ typu publiczne austriackie ORF, prywatne typu Kronehit, RMF czy CMI (Zetka) opierają się tylko i wyłącznie na kłamstwach, manipulacjach, pozorowaniu faktów i szerzeniu mitów takie jak "nie ma przyszłości", "brak sukcesów", "technologia przejściowa", "DAB+ maleje", "szkodzi" itd .
KARAĆ OPONENTÓW DAB+!

Myślę że wprowadzanie DAB+ w Polsce było i jest obiektem jakiejś rozgrywki, wojenki medialno-polityczno- finansowej, to jest taka gra prowadzona przez kanalie związane z radiem finansowo, i jak zwykle tracą tylko zwykli ludzie, słuchacze dla których radio coś znaczy w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Paweł

Paweł Wto Wrz 04, 2018 9:52 pm

"słuchacz DAB+" napisał(a):
"jełrofil" napisał(a): Stanowiska oponentów DAB+ typu publiczne austriackie ORF, prywatne typu Kronehit, RMF czy CMI (Zetka) opierają się tylko i wyłącznie na kłamstwach, manipulacjach, pozorowaniu faktów i szerzeniu mitów takie jak "nie ma przyszłości", "brak sukcesów", "technologia przejściowa", "DAB+ maleje", "szkodzi" itd .
KARAĆ OPONENTÓW DAB+!

Myślę że wprowadzanie DAB+ w Polsce było i jest obiektem jakiejś rozgrywki, wojenki medialno-polityczno- finansowej, to jest taka gra prowadzona przez kanalie związane z radiem finansowo, i jak zwykle tracą tylko zwykli ludzie, słuchacze dla których radio coś znaczy w codziennym życiu

Nie zgadzam się. Stacje komercyjne są od dawna przygotowane na wprowadzenie DAB+ i wrzucenie na muxy śmieciowych stacji typu RmfON czy Zet Online. Mnie też osobiście nie uśmiecha się wymieniać 3 radyjek w domu na DAB+ (każde conajmniej po 200zł) jak nie muszę. No i jeszcze radio w samochodzie, które jest niewymienialne...
Awatar użytkownika
Polones Copue

Polones Copue Śro Wrz 05, 2018 2:44 pm

"M/V/O" napisał(a):

Genialne - dzięki temu każdy obywatel będzie miał dobry powód, aby wymienić samochód i to na fabrycznie nowy!
Albo przyzwyczaić się do jazdy bez radia :-)
Awatar użytkownika
Polones Copue

Polones Copue Śro Wrz 05, 2018 2:54 pm

Jeszcze raz - uściślijmy, jak to wygląda w praktyce. Jest rok 2018. Idziemy do salonu kupić fabrycznie nowy samochód. Sprzedawca konfiguruje dla nas po kolei - silnik, fotele, lakier, reflektory, felgi, czujniki i dochodzimy do radia...
Radio dajmy na to "Media Color Plus z mp3, blutooth, USB, SD, kolorowym ekranem dotykowym i z systemem 6 głośników" = 2,5 tysiąca. To samo radio z odbiorem DAB+ = 3,5 tysiąca. Fizycznie układ do odbioru DAB+ w tym radiu i tak jest. Tylko licencja, którą producent samochodu musi zapłacić posiadaczowi praw do kodeka DAB+ kosztuje 1 tys. zł/szt. Ja się nie zdecydowałem zapłacić tego tysiaka. Szczególnie. że w razie nieodpartej chęci posłuchania stacji radiowej, której nie ma na UKF mogę uruchomić na smartfonie apkę TuneIn Radio i przez blutooth puścić sobie to na radio samochodowe. I tą metodą mogę na samochodowym systemie słuchać stacji z Gwatemali, albo San Ecobar, czego DAB+ mi jednak nie daje.
Awatar użytkownika
maj

maj Śro Wrz 05, 2018 9:32 pm

Korzystam z DAB+ i odczuwam bardzo pozytywną zmianę w porównaniu do radia analogowego. Ktoś porównuje DAB+ z radiem internetowym. DAB+ zastąpi FM jako jeszcze bardziej prosta w użyciu, tania i powszechnie dostępna technologia radiowa. Radio internetowe ok. ale będzie uzupełniało platformę DAB+, podobnie jak w powszechnym użyciu uzupełnia dzisiaj FM. Jestem zdecydowanie za DAB+.
Awatar użytkownika
słuchacz DAB+

słuchacz DAB+ Czw Wrz 06, 2018 8:35 am

Mnie to tylko śmieszy jak tu czytam, że ktoś kto kupuje nowy samochód i wie co to jest DAB+ żałuje na takie radio, oczywiście są nadal ludzie którzy nie wiedzą o istnieniu cyfrowego radia, nie znają się i takim można to wybaczyć
Awatar użytkownika
asd

asd Czw Wrz 06, 2018 9:01 am

Super już niemogę się doczekać komercyjnego DAB + w Gdańsku.A kiedy będą rozpisywane konkursy na komercyjny DAB + chodzi o ten już z stałą emisją,bo ponoć jeszcze w wakacje miało coś w tym temacie ruszyć...
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości