WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Radia

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Piotr P.

Ruszyły dwa nowe multipleksy cyfrowego radia

Piotr P. Czw Sty 13, 2022 7:47 am

Solec sieje silnym sygnałem, u mnie 100% zasięgu, a po mux Toruń ani śladu. Do Torunia i Solca ta sama odległość 60 km, choć moce inne tj 10 i 2 kw.
Awatar użytkownika
Jan

Re: Ruszyły dwa nowe multipleksy cyfrowego radia

Jan Czw Sty 13, 2022 10:25 am

"Piotr P." napisał(a): Solec sieje silnym sygnałem, u mnie 100% zasięgu, a po mux Toruń ani śladu. Do Torunia i Solca ta sama odległość 60 km, choć moce inne tj 10 i 2 kw.

Ten nadajnik z Torunia ma nadawanie w kierunku północno-wschodnim czyli w kierunku autostrady A1 na Gdańsk. Przy dobrych wiatrach i dobrej antenie można go odbierać w aucie od zjazdu z A1 na remontowaną S5 w kierunku Bydgoszczy i tak samo Jadąc od tego zjazdu Danej jadąc A1 w kierunku Torunia
Awatar użytkownika
inżynier

inżynier Czw Sty 13, 2022 11:36 am

Zapytam po inżyniersku: ale po wuj? Dla kolejnych szaf grających i niszowych katolickich radiowęzęłków, których nikt nie słucha? W dobie serwisów streamingowych i powszechnego mobilnego internetu...
Awatar użytkownika
Radziejów

Radziejów Czw Sty 13, 2022 12:03 pm

Na Fm stacje z Torunia w lekkim szumiącym mono, z mocami do 1 kw, a na DAB+ tylko Solec 100% na 11A i to pod warunkiem że nie ruszysz autem, bo przerywa.
Awatar użytkownika
Jan

Jan Czw Sty 13, 2022 12:30 pm

"Radziejów" napisał(a): Na Fm stacje z Torunia w lekkim szumiącym mono, z mocami do 1 kw, a na DAB+ tylko Solec 100% na 11A i to pod warunkiem że nie ruszysz autem, bo przerywa.

Tylko pytanie na jakiej antenie tej klejonej na szybę czy jakiejś innej.. Bo te klejone na szybę są do du....
Awatar użytkownika
XxxYyy

XxxYyy Czw Sty 13, 2022 12:48 pm

Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem DAB ale podziele sie obserwacjami.
Mieszkam na pograniczu niemiecko-szwajcarskim. Kupilem "nowe" auto, ktore akurat ma DAB+, poprzednie tylko z FM. Przeskanowalem zakres DAB i znalazlo mi z 15 multipleksow, kazdy po 15-20 stacji. Razem z 200-300 stacji. Wiadomo, ze korzystajac z danych GSM mialbym i z 10 tysiecy (pomijam ile kosztuja dane GSM i w DE i w CH - Polska do Eldorado!) ale 10-20 x wiecej stacji niz do tej pory na FM no mila odmiana!
Awatar użytkownika
pytający

pytający Czw Sty 13, 2022 1:41 pm

zasięg torunia jest żałosny, objechałem połowę miasta i cisza. dlaczego uke wybrało takiego operatora?
Awatar użytkownika
Telefonn

Telefonn Czw Sty 13, 2022 2:02 pm

Po co do każdego newsa o konkretnym multiplexie dodajecie całą tą śpiewkę o polskim radiu które chce i o rmf które nie chce ogólnopolskiego? To zalatuje propagandą z Wiadomości TVP. Tam również przy każdej możliwej okazji udawane są zawsze te same wątki o opozycji. Np. Tusk mówiący po niemiecku, Tusk ściskający Putina. Czy medialny portal stać na suche podanie faktu dotyczącego konkretnego zdarzenia (lokalnego DABu) bez powtarzania w kółko tego samego, co wyraźnie jest ja rękę dominującym sieciom jak RMF i ZET? Macie na myśli, że powtórzona sto razy nieprawda stanie się faktem?
Awatar użytkownika
gosć9

gosć9 Czw Sty 13, 2022 2:44 pm

Ha ha dopiero 2 miast ,gdzie już od ponad 2 lat powinny Muxy lokalne działać w ponad 30 miastach ,jak kiedyś już zapowiadali.Pozatym wszyskie większe miasta i nie tylko powinny być już w zasięgu Muxu ogólnopolskiego.
Awatar użytkownika
Radziejów

Radziejów Czw Sty 13, 2022 5:16 pm

Antena typowa jak na mercedesa, ćwierćfalowa FM i jednocześnie półfalowa DAB+.
Awatar użytkownika
Radziejów

Radziejów Czw Sty 13, 2022 5:35 pm

"Jan" napisał(a):
"Radziejów" napisał(a): Na Fm stacje z Torunia w lekkim szumiącym mono, z mocami do 1 kw, a na DAB+ tylko Solec 100% na 11A i to pod warunkiem że nie ruszysz autem, bo przerywa.

Tylko pytanie na jakiej antenie tej klejonej na szybę czy jakiejś innej.. Bo te klejone na szybę są do du....
Antena typowa jak na mercedesa, ćwierćfalowa FM i jednocześnie półfalowa DAB+.
Awatar użytkownika
spoza miasta

spoza miasta Czw Sty 13, 2022 5:51 pm

Zgodnie z założeniami KRRiT to mają być lokalne multipleksy, praktycznie tylko na teren miasta.
Wiem, że w miastach mieszka najwięcej ludzi, i że są to dodatkowe/nadwyżkowe multipleksy względem przyszłych ogólnopolskich. Ale jednak trochę przykro, że "pozamiastowi" nie mają takiej samej oferty.
Awatar użytkownika
aa

aa Czw Sty 13, 2022 5:59 pm

"spoza miasta" napisał(a): Zgodnie z założeniami KRRiT to mają być lokalne multipleksy, praktycznie tylko na teren miasta.
Wiem, że w miastach mieszka najwięcej ludzi, i że są to dodatkowe/nadwyżkowe multipleksy względem przyszłych ogólnopolskich. Ale jednak trochę przykro, że "pozamiastowi" nie mają takiej samej oferty.

tak, ale zgodnie z ogłoszeniem koncesyjnym zasięg miał objąć też sporo sąsiednich gmin a tutaj ledwo gra w samym toruniu.
Awatar użytkownika
Piotr P.

Piotr P. Czw Sty 13, 2022 6:39 pm

"Jan" napisał(a):
"Piotr P." napisał(a): Solec sieje silnym sygnałem, u mnie 100% zasięgu, a po mux Toruń ani śladu. Do Torunia i Solca ta sama odległość 60 km, choć moce inne tj 10 i 2 kw.

Ten nadajnik z Torunia ma nadawanie w kierunku północno-wschodnim czyli w kierunku autostrady A1 na Gdańsk. Przy dobrych wiatrach i dobrej antenie można go odbierać w aucie od zjazdu z A1 na remontowaną S5 w kierunku Bydgoszczy i tak samo Jadąc od tego zjazdu Danej jadąc A1 w kierunku Torunia
Jan dzięki za info, ale jednocześnie nie rozumiem w przypadku radia, kierunkowości. Telewizja regionalna OK, ale radio ? Moim zdaniem pomyłka.
Awatar użytkownika
eko

eko Czw Sty 13, 2022 6:40 pm

Inwestycja w tuner? Kiedy się zwróci klientowi?
Wróć do Radio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości