[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: KATASTROFALNY: brak wpisu w pg_hba.conf dla hosta "164.132.167.187", użytkownika "wm", bazy "wm_glowny", SSL włączone KATASTROFALNY: brak wpisu w pg_hba.conf dla hosta "164.132.167.187", użytkownika "wm", bazy "wm_glowny", SSL wyłączone
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
K
 

Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

K Sob Wrz 08, 2018 9:02 am

Czyżby nadzorca sadowy i KPMG ocenili, że możliwości spłaty zadłużenia jednak są, bo Ruch sprzedaje nie tylko prasę? Tylko wydawcy nie rozumieją, że obecny model dystrybucji, w którym to kolporter ponosi całą odpowiedzialność za sprzedaż, nie spina się za marżę, kiedy to sprzedaż spada kilka procent rok do roku, a koszty obsługi rosną. W kioskach po prostu będzie prasa najmądrzejszych wydawców i mnóstwo innych artykułów tj. fajki, bilety, chusteczki itd
Awatar użytkownika
Kioskarz
 

Re: Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

Kioskarz Sob Wrz 08, 2018 9:08 am

Jakoś inni kolporterzy zarabiają na sprzedaży prasy, tylko Ruch nie. Może ma za słaby i za drogi zarząd?
Awatar użytkownika
K
 

Re: Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

K Sob Wrz 08, 2018 9:21 am

Nie zarabiają. Teraz zacieraja ręce, bo jak wydawcy wycofają prasę z Ruchu i będą chcieli dawać wiecej innym to Kolporter i Garmond zarządają podwyżki marży :) Dziś siedzą cicho, bo sytuacja w Ruch działa na ich korzyść :)
Awatar użytkownika
OrzełSam
 

Re: Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

OrzełSam Sob Wrz 08, 2018 10:33 am

Szanowny Panie K. Pomiędzy zaległościami a zadłużeniem zachodzi pewna subtelna różnica i jak to zwykle w życiu bywa, w te właśnie subtelności toczy się gra. Po pierwsze zapewniam Pana, oczywiście jako postronny obserwator, że nikt nie zgłasza wniosku o upadłość, żeby przejąć cudzą sieć sprzedaży, bo od wydawania gazet i czasopism do posiadania własnej sieci sprzedaży prowadzi raczej długa i zawiła droga. Poza tym, każda lokalizacja po tygodniu, może dwóch, od zamknięcia umiera i trzeba ją reanimować co najmniej pół roku. Po drugie, to że Ruch zarabia na innych produktach to wcale nie znaczy, że weźmie z jednej kupki i przełoży na drugą kupkę, bo do tego droga jeszcze bardziej zawiła i sensu w tym żadnego. To, że Ruchowi się marża "nie spina" to jakby to ująć, raczej problem Ruchu niż wydawców, a piętrzenie zaległości to właśnie próba przerzucenia tego problemu na inne podmioty. Mówiąc wprost, ja się z Szanownym Panem po długich negocjacjach umówię, że Pana wyroby będę sprzedawał w zamian za 40% marży, a po miesiącu, jak Pan do mnie przyjdzie po należne Panu 60%, to ja Panu pokażę figę i powiem, że teraz to usiądziemy do stołu i będziemy marżę negocjować bo sobie na wakacje pojechałem i mi się marża z kosztami nie spina. To po co te umowy?
Powiem Panu więcej, jeśli chce Pan lepiej zrozumieć tę sytuację z Ruchem, niech Pan się temu przyglądnie od drugiej strony, czyli odwrotnie do podawanych komunikatów. Ruch podając komunikat, że zaległości między wydawcami są na poziomie od 10 do 40% i trzeba te dysproporcje zniwelować, tak naprawdę nie mówi, w którą stronę. Może uśredni, może zetnie do 10%, a może zwiększy poziom zobowiązań do 40% u wszystkich. Ten komunikat to tylko sygnał ostrzegawczy, by wydawcy byli bardziej skłonni do negocjacji. Po drugie, wydawcy, którzy wypowiedzieli umowy, nie są na straconej pozycji, wręcz przeciwnie, uzyskali komfort panowania nad poziomem zaległości ze strony Ruchu. Zerwanie umów i zastąpienie ich umowami krótkotrwałymi to jedynie sygnał, że akurat ci wydawcy są skłonni do kuluarowych rozmów na temat spłaty zaległości ponad układem zbiorowym, co Ruch potwierdza wydając komunikat o staraniach doprowadzenia do postępowania ugodowego z największymi wydawcami, przemilczając przy tym małe wydawnictwa. Ten rynek to stół do pokera, przy którym siedzi kilku wiecznie blefujących dziadków i od czasu do czasu przysiada się jakiś nerwowy młodzianin, który sprawdza, przebija, a na koniec i tak wychodzi z płaczem bez grosza przy duszy. Bo pula na stole musi się zgadzać. To poważna gra i nie ma tu miejsca na nerwowe ruchy.
Awatar użytkownika
Ogólnie biorąc
 

Re: Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

Ogólnie biorąc Sob Wrz 08, 2018 12:49 pm

Nie jest dobrze bo przecież nikt nikomu źle nie życzy. Rynek prasy ogólnie zamiera i sens istnienia kiosków też jest mglisty. Ważne aby z sensem z tego wyjść bez ciągłego zadłużenia bo tak wiecznie się nie da.
Awatar użytkownika
Dera
 

Re: Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

Dera Sob Wrz 08, 2018 1:17 pm

Zarząd Ruchu i firma dodatkowo nim zarządzająca (w obu główna role odgrywa pan Chalupec) zainkasowały w ostatnich latach kilkadziesiąt milionow złotych. Czyli pieniądze są, ale niekoniecznie trafia ją do tych, którym się należą.
Awatar użytkownika
Ksawery
 

Re: Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

Ksawery Sob Wrz 08, 2018 1:21 pm

Kolporter ma zyski. W tym także ze sprzedaży prasy. Garmond też ma zyski.. Tylko Ruch Bidulka nie może się pozbierać. W portfelu ma obligacje warte ponad 200 mln zł. Tylko oczywiście nikt nie zamierza ich spłacać. Dlaczego nikt się tym na poważnie nie zainteresuje?
Awatar użytkownika
Tomasz
 

Re: Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

Tomasz Pon Wrz 10, 2018 9:42 am

Nagłówek, w którym piszecie, że ZPR Media rezygnuje z umowy z kolporterem może mylnie sugerować, że ZPR Media rezygnuje z umowy z firmą Kolporter.
Awatar użytkownika
OrzełSam
 

Re: Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu

OrzełSam Pon Wrz 10, 2018 12:43 pm

Kolporterem jest każda firma parająca się kolportażem. To nie tytuł mylnie sugeruje, tylko czytelnik mylnie interpretuje. To jakby mieć pretensje, że mylnie w tekście nazwano Mickiewicza poetą, bo czytał to ktoś, kto za poetę uznaje jedynie Słowackiego i z tymże Słowackim tekst skojarzył, przez co spotkał go srogi zawód.
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości