WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Prasy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
ja

Serwis „Gazety Wyborczej” publikuje sprostowanie od Jacka Kurskiego ws. Opola - niepłacący użytkownicy widzą tylko tytuł

ja Czw Maj 25, 2017 1:56 pm

W artykule pt. ”Kayah na liście gorszego sortu w TVP”, autorstwa red. Agnieszki Kubik, opublikowanym na portalu: wyborcza.pl w dniu 13 maja 2017 roku nieprawdziwa jest informacja, że w TVP panuje autocenzura oraz nieprawdziwa jest informacja, że w TVP została stworzona czarna lista artystów zakazanych w TVP.
Jacek Kurski - prezes zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Odpowiedź Agnieszki Kublik na to sprostowanie w piątek.

Niepłacącym jestem ja i widzę całość. Tyle na temat.
Awatar użytkownika
Ewa

Re: Serwis „Gazety Wyborczej” publikuje sprostowanie od Jacka Kurskiego ws. Opola - niepłacący użytkownicy widzą tylko tytuł

Ewa Czw Maj 25, 2017 1:56 pm

Mam marzenie: niech za mojego życia zobaczę upadek GW. Tyle lat czytałam i łykałam ich bzdety- za mną UW/UD/GW/PO. Teraz chcę zobaczyć upadek.
Awatar użytkownika
prawnik

Re: Serwis „Gazety Wyborczej” publikuje sprostowanie od Jacka Kurskiego ws. Opola - niepłacący użytkownicy widzą tylko tytuł

prawnik Czw Maj 25, 2017 2:03 pm

Ale moglibyście sobie wykupić sobie dostęp, a nie bazować na puli artkułów bezpłatnych w miesiącu;)
Awatar użytkownika
ja

ja Czw Maj 25, 2017 2:17 pm

Redakcjom prasowym i internetowym zdarza się stosować różne zabiegi, żeby przeprosiny i sprostowania jak najmniej rzucały się w oczy czytelnikom.

Wyborcza jest w internecie płatna. Jakby w druku opublikowali to też byłoby widoczne dla tych co gazetę kupią. A jak TVP zmusza do płacenia abonamentu to prywatna firma ma prawo sprostowanie publikować dla płacących użytkowników. Dla niepłacących jest Gazeta i o czym tutaj dyskutować?
Awatar użytkownika
Aspen

Aspen Czw Maj 25, 2017 2:47 pm

Wyśmienite posunięcie GW.
Awatar użytkownika
Polak

Polak Czw Maj 25, 2017 2:52 pm

Przeprosiny za Paywallem to skandal, zwłaszcza u wykrzykujących frazesy o demokracji, prawie, konstytucji.
Awatar użytkownika
skandal

skandal Czw Maj 25, 2017 2:55 pm

No ale zaraz, bo jakoś to skrzętnie ominięto w tekście, nie wypowiadając wprost. Czyli jak jest sprostowanie, niewymuszone przez sąd, to więc było kłamstwo o kayak jako persona non grata. Czyli cały zamęt był celowo wywołany? To była walka z PiSem, do której tym razem posłużyło Opole, Opolanie i koncert polskiej piosenki?
Awatar użytkownika
ja

Re: Serwis „Gazety Wyborczej” publikuje sprostowanie od Jacka Kurskiego ws. Opola - niepłacący użytkownicy widzieli tylko tytuł

ja Czw Maj 25, 2017 3:16 pm

"skandal" napisał(a): No ale zaraz, bo jakoś to skrzętnie ominięto w tekście, nie wypowiadając wprost. Czyli jak jest sprostowanie, niewymuszone przez sąd, to więc było kłamstwo o kayak jako persona non grata. Czyli cały zamęt był celowo wywołany? To była walka z PiSem, do której tym razem posłużyło Opole, Opolanie i koncert polskiej piosenki?

Wróć do szkoły bo tam dzieci cię nauczą czytania ze zrozumieniem. Wyborcza niczego nie prostuje tylko Kurski. Trudny taki jest ten artykuł?
Awatar użytkownika
prawnik

Re: Serwis „Gazety Wyborczej” publikuje sprostowanie od Jacka Kurskiego ws. Opola - niepłacący użytkownicy widzieli tylko tytuł

prawnik Czw Maj 25, 2017 3:39 pm

"skandal" napisał(a): No ale zaraz, bo jakoś to skrzętnie ominięto w tekście, nie wypowiadając wprost. Czyli jak jest sprostowanie, niewymuszone przez sąd, to więc było kłamstwo o kayak jako persona non grata. Czyli cały zamęt był celowo wywołany? To była walka z PiSem, do której tym razem posłużyło Opole, Opolanie i koncert polskiej piosenki?

Nie, nieeeee, nieeee!!!!! Do ustawy wróć!

"Sprostowanie" ma być jedynie "rzeczowe i odnoszące się do faktów" (art. 31a Prawa prasowego) - czyli ma być "do rzeczy" (sensowne) i odnosić się do faktów (nie do ocen, opinii).
Rzecz właśnie w tym, że polskie Prawo prasowe nie nakłada na osobę, która występuje z pismem zatytułowanym "Sprostowanie", aby to pismo zawierało prawdę. "Prostujący" może kłamać, a redakcja ma prawo odnieść się do tego co napisał, w ustawowym terminie.

W tym rozumieniu kłamie sama ustawa: nazywa rzecz "sprostowaniem", gdy konstrukcja prawna nie jest adekwatna. Lecz czemu tak jest? Oto w latach 80-tych nie przyszło nikomu do głowy, że osoba, która napisze "Sprostowanie" i podpisze się swym nazwiskiem, będzie miała śmiałość, by kłamać na łamach prasy. A z drugiej strony żądanie obiektywnej prawdziwości, od razu czyniłoby spór i mogło stanowić barierę uniemożliwiającą prostowanie w ogóle.
Awatar użytkownika
wlad

wlad Czw Maj 25, 2017 3:41 pm

cała GW. Cóż dodać ?
Awatar użytkownika
he?

Re: Serwis „Gazety Wyborczej” publikuje sprostowanie od Jacka Kurskiego ws. festiwalu w Opolu

he? Czw Maj 25, 2017 6:40 pm

Czyli jednak prawda Kurskiego na wierzchu?
Awatar użytkownika
m.

Re: Serwis „Gazety Wyborczej” publikuje sprostowanie od Jacka Kurskiego ws. festiwalu w Opolu

m. Czw Maj 25, 2017 7:47 pm

sprawy ocenzurowania koncertu "Nowosiecka" i potem wyrzucenia z Opola Dr Misio jasno wskazują co i jak się w TVP dzieje. Sprostowanie wysłać można, tylko kto w nie uwierzy.
Awatar użytkownika
carex

carex Pią Maj 26, 2017 8:19 am

GW to śmieci ludzkie kłamią i ogłupiają naród nie czytam tej gadzinówki
Awatar użytkownika
ja

ja Pią Maj 26, 2017 9:38 pm

"ja" napisał(a):

Wróć do szkoły bo tam dzieci cię nauczą czytania ze zrozumieniem. Wyborcza niczego nie prostuje tylko Kurski. Trudny taki jest ten artykuł?

Pisałem że masz czytania ze zrozumieniem się nauczyć a nie stawiania minusów bo tego to bym małpę nauczył.
Awatar użytkownika
realista

realista Czw Cze 01, 2017 6:54 pm

Mam nadzieje ze dopieprza tym tubom taka kare za fake newsy i praktycznie rozwalenie koncertow w Opolu ze nastepnym razem ktos sie zastanowi 10x zanim zacznie siac taka propagande. Chyba juz wystarczy ze przez tyle lat zerowali na naiwnosci ludzi ??
Wróć do Prasa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości