WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Tramp

Serwisy streamingowe zagrożeniem dla platform cyfrowych? "Anteny satelitarne będą ściągane z domów"

Tramp Pią Maj 28, 2021 7:25 am

Czy to wszystko co mieli "eksperci" do powiedzenia? Bo to było jasne już 30 lat temu kiedy dostałem od starego ATARI i podłaczyłem je do jedynego tv w domu. BRANŻO TY NIE PRZEGRYWASZ Z NETFLIXEM ty potykasz się o własne nogi! Btw...zaproszenie Winnickiego jako eksperta to jak posadzenie głuchego w jury Voice of Poland.
Awatar użytkownika
adaw

Re: Serwisy streamingowe zagrożeniem dla platform cyfrowych? "Anteny satelitarne będą ściągane z domów"

adaw Pią Maj 28, 2021 9:02 am

a co niby daje SAT za 149zl mies w umowie na 2lata?

i na co to komu?
Awatar użytkownika
Leon Zawodowiec

Re: Serwisy streamingowe zagrożeniem dla platform cyfrowych? "Anteny satelitarne będą ściągane z domów"

Leon Zawodowiec Pią Maj 28, 2021 9:16 am

W 2012 roku zrezygnowałem z kablówki na rzecz dvb-t. Czy coś straciłem...nie. Dziś w dvb-t w zależności od regionu jest 28 kanałów a w przyszłym roku bedzie ich więcej. Nie muszę bawić się dekoderami, multiroomami wszystko po jednym kablu. Braki w ofercie uzupełniam vod. Czego chcieć więcej:-)
Awatar użytkownika
Xyz

Xyz Pią Maj 28, 2021 9:49 am

"Leon Zawodowiec" napisał(a): W 2012 roku zrezygnowałem z kablówki na rzecz dvb-t. Czy coś straciłem...nie. Dziś w dvb-t w zależności od regionu jest 28 kanałów a w przyszłym roku bedzie ich więcej. Nie muszę bawić się dekoderami, multiroomami wszystko po jednym kablu. Braki w ofercie uzupełniam vod. Czego chcieć więcej:-)

W rejonach przygranicznych dochodzi jeszcze telewizja z kraju ościennego. Plus multipleksy lokalne. Tak więc, niektórzy mogą ze zwykłej anteny złapać nawet 100 kanałów.
Awatar użytkownika
Andy

Andy Pią Maj 28, 2021 10:23 am

Nie tylko lokalność jest ratunkiem, ale odejście od pakietyzacji kanałów, a wymiana ich na wybór konkretnych.
Tego wiadomo nie chcą wydawcy kanałów, a i sami operatorzy też się bronią... ale przy wizji odejścia klientów, w końcu może ktoś się na to odważy.... Bo po co komu 300 kanałów, jak ogląda się 5 ulubionych i z 10 "z przeskoczenia pilotem", gdzie sporo kanałów w pakietach to zapchajdziury grup medialnych, które ogląda mały odsetek ludzi, ale są bo albo są "gratis" albo w umowach jest, że muszą być..
No a inaczej się kasuje klienta powiedzmy 89 zł za 150 kanałów niż 10 zł za 10 wybranych z opcją dodania kolejnych po 2 zł/szt.
Jak zaczną się masowe odejścia, to może w końcu zmienią ofertę na wygodną dla klientów.

PS. piszę to jako osoba, która ostatnio uruchamiała telewizor (jako urządzenie) w lutym i to też jako 2 ekran do kompa :)
Awatar użytkownika
Lukkk

Lukkk Pią Maj 28, 2021 11:11 am

"Andy" napisał(a): Nie tylko lokalność jest ratunkiem, ale odejście od pakietyzacji kanałów, a wymiana ich na wybór konkretnych.
Tego wiadomo nie chcą wydawcy kanałów, a i sami operatorzy też się bronią... ale przy wizji odejścia klientów, w końcu może ktoś się na to odważy.... Bo po co komu 300 kanałów, jak ogląda się 5 ulubionych i z 10 "z przeskoczenia pilotem", gdzie sporo kanałów w pakietach to zapchajdziury grup medialnych, które ogląda mały odsetek ludzi, ale są bo albo są "gratis" albo w umowach jest, że muszą być..
No a inaczej się kasuje klienta powiedzmy 89 zł za 150 kanałów niż 10 zł za 10 wybranych z opcją dodania kolejnych po 2 zł/szt.
Jak zaczną się masowe odejścia, to może w końcu zmienią ofertę na wygodną dla klientów.

PS. piszę to jako osoba, która ostatnio uruchamiała telewizor (jako urządzenie) w lutym i to też jako 2 ekran do kompa

Przyszłość to danie wszystkich treści z tych kanałów do serwisu streamingowego, gdzie klient wybiera sam, co i kiedy chce oglądać. Sens mają kanały informacyjne i sportowe, pozostałych płatnych nie oglądałem już od kilku lat.
Awatar użytkownika
Skład

Skład Pią Maj 28, 2021 1:13 pm

Nic nie zastąpi tv SAT
Awatar użytkownika
Answer

Answer Pią Maj 28, 2021 1:18 pm

Dziś przy płatnej telewizji abonentów trzymają tylko sport i filmy premium. Trudno w DVB-T o Canal+ z Premier League, Eleven Sports czy Polsat Sport Premium. To samo z kinem w Canal+, HBO czy AMC. Jeśli Viaplay przejmie prawa do Premier League, to odpływ z satelity do streamingu może wzrosnąć.
Awatar użytkownika
knaga rafalali

knaga rafalali Pią Maj 28, 2021 2:55 pm

"adaw" napisał(a): a co niby daje SAT za 149zl mies w umowie na 2lata?
Daje koszt 1788 PLN rocznie za patrzenie na przelatujące kolorowe obrazki utkane z milionów reklam. Bo 95 % kanałów TV nadaje reklamy non stop cała dobę.
Awatar użytkownika
Jakmeen

Jakmeen Pią Maj 28, 2021 3:15 pm

Miałem cyfrowy Polsat tvsat za 40pln m-c i nic tam nie było oprócz reklam, gdybym chciał pełny pakiet Polsat+ cyfra to (200pln mało !!!! też same reklamy) do tego HBO, cinema ,canal+ oraz sportowe Polsatu i canal to ile by to legalnie wyniosło? Wie ktoś ?:):)
Awatar użytkownika
dumdum

dumdum Pią Maj 28, 2021 4:41 pm

180 kanałów, oglądam jakieś 10. Czekam na możliwość swobodnego wyboru kanałów. Pewnie się nie doczekamy, bo gdzie taki Polsat upchnie "tysiąc pińćset sto dziwińćset" swoich klonów. Dla streaming i zagrożeniem jest szybko postępująca fragmentacja rynku, wszyscy chcą mieć własny streaming. Ewentualnie trzeba skakać po streamingach, miesiąc tu następny gdzie indziej.
Awatar użytkownika
.

. Pią Maj 28, 2021 9:53 pm

dać TVN24 do naziemnej i Cyfra+ czy CP mogą znikać ;)
Awatar użytkownika
G35

G35 Pią Maj 28, 2021 10:59 pm

Ja chwili obecnej mam iptv od lokalnego operatora ale za rok przestanę i to oplacac
Telewizja by sie jeszcze uratowała jakby z niej reklamy znikneły
Za rok ma być DVBT2 wiec bedzie 6 mux wiec telewizja płatna u mnie odejdcie zostawie sobie tylko internet bo jest potrzebny a telewizja ju nie tak bardzo ogladam na nie brazzersa tylko i informacyjne
Awatar użytkownika
YV

YV Sob Maj 29, 2021 10:42 am

Tu potrzebna dobra jednolita usługa/aplikacja, by nie trzeba było korzystać z kilku aplikacji. Mam jeszcze umowę z operatorem satelitarnym (inastalacja na multiswitch 9/16) na prawie rok, ale już testuję przejście na DVB-T+IPTV przez AndroidBox/AndroidTV. Bardzo dobrze działają płatne pakiety TV z Ipla, Player i TVN24Go - szkoda, że nie ma jednaj aplikacji, by oglądac kanały z tych pakietów.
Awatar użytkownika
YV

YV Sob Maj 29, 2021 10:46 am

i jeszcze płatne kanały informacyjne.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości