WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
XCS

Sieci kablowe krytykują obowiązek udostępniania łączy. „Regulacje uderzą w użytkowników”

XCS Śro Mar 20, 2019 9:14 am

Oczywiście, lepiej mieć pół klatki schodowej w kablach... Powinna być niezależna infrastruktura w budynku, najlepiej położona przez wspólnotę i możliwość wyboru dowolnego operatora.
Awatar użytkownika
Pretor

Re: Sieci kablowe krytykują obowiązek udostępniania łączy. „Regulacje uderzą w użytkowników”

Pretor Śro Mar 20, 2019 9:28 am

"XCS" napisał(a): Oczywiście, lepiej mieć pół klatki schodowej w kablach... Powinna być niezależna infrastruktura w budynku, najlepiej położona przez wspólnotę i możliwość wyboru dowolnego operatora.

Tak tak, najlepiej żeby kable dla dystrybutorów sfinansowali mieszkańcy bloków, a potem żeby ich jeszcze golono za abonament co miesiąc
Awatar użytkownika
Żałosne PIKE

Re: Sieci kablowe krytykują obowiązek udostępniania łączy. „Regulacje uderzą w użytkowników”

Żałosne PIKE Śro Mar 20, 2019 10:04 am

Obecnie jeden operator blokuje wejście do budynku drugiemu. A jak sa dwaj to trzeba kłaść kolejne bezsensowne kable. Infrastruktura musi byc wspólna. To eleganckie i wygodne. Brawo ustawodawca!
Awatar użytkownika
junior55

junior55 Śro Mar 20, 2019 10:27 am

Zrozumcie na jednym kablu nie ma możliwości świadczenia usług dwóch różnych operatorów jednocześnie, kable są niepodzielne koniec i kropka. Chcąc mieć internet od danego dostawcy a tv od jeszcze innego do mieszkania i tak trzeba doprowadzić dwa kable tak działa CATV na sieci HFC, każdy operator ma własną nie niepodzielną sieć.
Awatar użytkownika
Robson

Robson Śro Mar 20, 2019 1:08 pm

Mieszkam na nowym osiedlu i nie ma tu żadnej konkurencji, bo kable położył na etapie budowy jeden słaby operator. Marzymy o uwolnieniu infrastruktury.
Awatar użytkownika
Pawel

Pawel Śro Mar 20, 2019 3:28 pm

Multimedia 1,7 mln uzytkownikow ,4te miejsce wsrod operatorow,zasluzona pozycja za caloksztalt dzialan wobec abonentow.Wiecej nieprawidlowsci wobec korzystajacych bedzie prowadzic do ucieczki do innych sieci kablowych.
Awatar użytkownika
staszek cichy

staszek cichy Śro Mar 20, 2019 6:30 pm

"junior55" napisał(a): Zrozumcie na jednym kablu nie ma możliwości świadczenia usług dwóch różnych operatorów jednocześnie, kable są niepodzielne koniec i kropka. Chcąc mieć internet od danego dostawcy a tv od jeszcze innego do mieszkania i tak trzeba doprowadzić dwa kable tak działa CATV na sieci HFC, każdy operator ma własną nie niepodzielną sieć.
a ja myślę, że celowo wprowadzasz czytających w błąd. Projekt dotyczy udostępnienia kabli budynkowych i nie nakazuje operatorowi dzielenia się kablami, które wykrzystuje, ale wolnymi zasobami. Regulacja jest jak najbardziej sensowna i możliwa do wykonania, a dublowanie infrastruktury i kładzenie natynkowo dziesiątków kabli jest niepotrzebne. A jeśli chodzi o przypadek internetu i tv od dwóch różnych dostawców to także podajesz nieprawdę. Kabel HFC wykorzystuje tylko część kanałów do świadczenia Internetu i nie ma problemu, żeby po tym samym kablu dwa podmioty świadczyły Internet i tv. Problem powstałby, gdyby np. na tym samym kablu miało działać kilku dostawców Internetu i kilku TV.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Czw Mar 21, 2019 1:23 am

Nienawidzę kablówek. Za likwidację możliwości odbioru radia UKF w blokach, przy jednoczesnym zakazie instalacji własnych anten i braku modernizacji anten zbiorczych. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe są niewolnikami kablówek. No i ciągłe podwyżki abonamentu przy jednocześnie kiepskim serwisie. Kiedyś byłem abonentem UPC, ale zrezygnowałem gdy wyłączyli UKF, jakość sygnału analogowego TV pogarszała się (śnieżyło), serwis nie reagował, na dodatek ktoś przebrany za serwisanta ukradł mi rozgałęźnik na korytarzu. Olewka gorsza niż za tzw. komuny. W PRL-u przynajmniej antena zbiorcza z UKF-em należała się każdemu lokatorowi jak świni koryto.
Awatar użytkownika
e

e Czw Mar 21, 2019 8:48 am

to nie kablówki polokwidowaly anteny zbiorcze tylko zarządcy budynków by pozbyć sie problemu i kosztów. Na nowych budynkach jest problem bo ten co buduje NIE wpuszcza innych operatorów dopiero skierowanie sprawy do UOKIKU cos daje. Zgodnie z prawem budowlanym w nowych budynkach musi byc wybudowana infrastruktura a w starych trzeba budować na klatce schodowej ale i tam zarządzający utrudniają.
Awatar użytkownika
Nie ma co się dziwić...

Nie ma co się dziwić... Czw Mar 21, 2019 10:53 am

... że operatorzy są przeciwni, bo oni sami budowali swoje infrastruktury np udostępniając TV światłowodowo a nie jak Vectra, UPC przez dekoder ? Gdzie taki dekoder nie był wymagany w niektórych sieciach. Sam zrezygnowałem z Vectry na rzecz miejscowej firmy tylko dlatego, że w miejscowej firmie nie ma wymogu dekodera, czyli kolejnego pudła leżącego i kurzącego się pod tv.
Awatar użytkownika
mic

mic Czw Mar 21, 2019 1:49 pm

"Nie ma co się dziwić..." napisał(a): ... że operatorzy są przeciwni, bo oni sami budowali swoje infrastruktury np udostępniając TV światłowodowo a nie jak Vectra, UPC przez dekoder ? Gdzie taki dekoder nie był wymagany w niektórych sieciach. Sam zrezygnowałem z Vectry na rzecz miejscowej firmy tylko dlatego, że w miejscowej firmie nie ma wymogu dekodera, czyli kolejnego pudła leżącego i kurzącego się pod tv.

W UPC też przecież nie trzeba dekodera, a jak masz tv, internet i telefon, to wystarczy ci sam router i jeden kabel koncentryczny z klatki.
Awatar użytkownika
Oko

Oko Pią Mar 22, 2019 2:48 pm

Może mi ktoś proszę wytłumaczyć jak ma wyglądać to "udostępnianie" skoro kable są niepodzielne?
Awatar użytkownika
AW

AW Pią Mar 22, 2019 5:19 pm

Udostępnianie łączy HFC to ABSOLUTNY ABSURD. Wymagałoby budowy WIELKICH przełącznic międzyoperatorskich, a to są nieMAŁE sumy pieniędzy. No i zarazem powstaje w wyniku tego zbędny wysiłek "kablociągów". Lepiej byłoby odwołać całą dyrekcję UKE i zrobić nową.
Awatar użytkownika
DD

DD Pon Mar 25, 2019 11:48 am

"mic" napisał(a):
"Nie ma co się dziwić..." napisał(a): ... że operatorzy są przeciwni, bo oni sami budowali swoje infrastruktury np udostępniając TV światłowodowo a nie jak Vectra, UPC przez dekoder ? Gdzie taki dekoder nie był wymagany w niektórych sieciach. Sam zrezygnowałem z Vectry na rzecz miejscowej firmy tylko dlatego, że w miejscowej firmie nie ma wymogu dekodera, czyli kolejnego pudła leżącego i kurzącego się pod tv.

W UPC też przecież nie trzeba dekodera, a jak masz tv, internet i telefon, to wystarczy ci sam router i jeden kabel koncentryczny z klatki.

U mnie wystarczy tylko TV i nie muszę mieć do tego internetu.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości