[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: KATASTROFALNY: brak wpisu w pg_hba.conf dla hosta "164.132.167.187", użytkownika "wm", bazy "wm_glowny", SSL włączone KATASTROFALNY: brak wpisu w pg_hba.conf dla hosta "164.132.167.187", użytkownika "wm", bazy "wm_glowny", SSL wyłączone
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Telewizja Polska chce zlecić audyt badania oglądalności realizowanego przez Nielsen Audience Measurement

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
widz

Telewizja Polska chce zlecić audyt badania oglądalności realizowanego przez Nielsen Audience Measurement

widz Nie Cze 05, 2016 11:39 pm

niech przeprowadzą audyt u siebie, dlaczego nie ma nic ciekawego do oglądania w TVP1... będzie taniej :D
przecież w tej TVP nie ma co oglądać :(
a w TVP 1 to już w ogóle same nudy i jakieś seriale typu Bodo robione amatorsko, koszmar jakiś :(
Awatar użytkownika
Nie mam zaufania do Nielsena.

Re: Telewizja Polska chce zlecić audyt badania oglądalności realizowanego przez Nielsen Audience Measurement

Nie mam zaufania do Nielsena. Pon Cze 06, 2016 2:05 am

Chciałbym poznać wyniki oglądalności stacji telewizyjnych przeprowadzone przez niezależną od partii politycznych firmę zajmującą się telemetrią.
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. W tym szaleństwie jest metoda.
Nielsen coraz bardziej sie pogrąża mętnymi tłumaczeniami broniąc się przed transparentnością badań.
Jak są prowadzone takie badania i kto je firmuje ?
Koncern Nielsen nie słynie wcale z rzetelności. Już wiele razy był przyłapywany na świecie na błędach lub wręcz manipulacjach wynikami oglądalności. CNBC (kanał ekonomiczny należący do NBC) w styczniu br. jako pierwsza sieć telewizyjna zdecydowała się na zrezygnowanie z usług Nielsena.
W przeszłości z tą firmą spierał się koncern NBC. Nawet sam „New York Times” skrytykował system ratingów opracowany przez Nielsen, uznając, że podawano tam nieprawidłowe i niedokładne dane dotyczące sieci telewizyjnych co najmniej przez 7 miesięcy. Nielsen przyznał się do tego błędu i obiecał poprawę.
W USA, podobnie jak w Polsce, Nielsen nie liczy każdego widza, ale buduje grupę reprezentacyjną i przelicza oglądalność na podstawie procentowego udziału oglądalności. Nie uwzględnia np. ludzi oglądających programy informacyjne przez internet, a przecież jest to gałąź, którą Telewizja Polska ma rozwiniętą jak mało kto.
Awatar użytkownika
nkk

Re: Telewizja Polska chce zlecić audyt badania oglądalności realizowanego przez Nielsen Audience Measurement

nkk Pon Cze 06, 2016 6:48 am

"Nie mam zaufania do Nielsena." napisał(a): Chciałbym poznać wyniki oglądalności stacji telewizyjnych przeprowadzone przez niezależną od partii politycznych firmę zajmującą się telemetrią.

Proszę bardzo. Może te prowadzone przez Nielsena?
Awatar użytkownika
Nie znam się

Nie znam się Pon Cze 06, 2016 9:27 am

Kolego „nie mam zaufania do Nielsena" - jak jeszcze parę miesięcy temu TVP liderowała w wielu rankingach oglądalności to jakoś nikt z kierownictwa się nie czepiał i wszyscy byli zadowoleni, a biuro reklamowe wręcz zapchane reklamodawcami. Jak się dzieje gorzej, to zamiast zmiany programu, TVP chce zmienić firmę badającą oglądalność. Na Woronicza wszystkich przeraża wizja, że z przekazem docierają do coraz to mniejszej grupy widzów. Sam kiedyś uważałem, że Wiadomości były może nieco skrzywione, ale jednak dobrym serwisem. Dzisiaj nie mogę tego oglądać, ze względu na wazelinę, który wypływa w tym czasie z telewizora. Nie tędy droga.
Awatar użytkownika
Jasio

Jasio Pon Cze 06, 2016 10:19 am

"Prawda prawdą, ale racja musi być po naszej stronie!"
Jacuś tak długo nie odpuści, aż w końcu wyniki oglądalności zaakceptuje ........
Jak się pozbyć tego c.h.o.l.e.r.n.e.g.o abonamentu z prądem w przyszłości?
Awatar użytkownika
hmm

hmm Pon Cze 06, 2016 10:49 am

Podła zmiana nie dowierza ?
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Pon Cze 06, 2016 11:05 am

A ten audyt to będzie w formie pisemnej, czy oracja do protokołu [14.31.30 Sala: Oklaski]
Awatar użytkownika
widz

widz Pon Cze 06, 2016 11:23 am

Panie KURSKI.. OPOLE pokazało panu co sądzą o TVP...został pan NIEMIŁOSIERNIE WYGWIZDANY stojąc na scenie... i za to WIELKIE DZIĘKI DLA OPOLA... Należy się.
Awatar użytkownika
QWAK

QWAK Pon Cze 06, 2016 12:36 pm

Nielsen praktycznie zawsze podawał rzetelne wyniki obarczone niewielkim błędem systemowym do kilku%.
Dopiero jak słupki padły na dziób, Nielsen okazał się beeee.
Straszna zakłamana, fałszywa szuja z tego Jacka - kombinuje jak by to zmienić.
Awatar użytkownika
trewq

trewq Pon Cze 06, 2016 2:12 pm

Coś z tymi badaniami musi być na rzeczy - wielu moich znajomych twierdzi, że przestało oglądać TVP, sam zresztą też przestałem - nie ma co oglądać, a Wiadomości to jawnie bite pokłony dla władzy i Jarusia.
Coś nosem czuję, że to pan Kurski wybierze firmę, ankieterów i co gorsze ankietowanych do badań oglądalności.
Smętne czasy, a Wiadomości to żywcem Dziennik z czasów komuny, codziennie zaczynający się od: "Dziś towarzysz Edward Gierek ........."
Awatar użytkownika
Tomik

Tomik Pon Cze 06, 2016 2:35 pm

Tak długo będziecie zlecać badania swojej oglądalności aż firma badawcza zgodzi się sfałszować wyniki i powie że TVP-is jest najlepiej oglądaną TV.
Awatar użytkownika
M.

M. Pon Cze 06, 2016 7:14 pm

Jakie są wymagania, poza koniecznością opublikowania wyników audytu uprzednio przygotowanych przez pana Kureskiego?
Awatar użytkownika
Biały Królik

Biały Królik Pon Cze 06, 2016 7:55 pm

"Nie znam się" napisał(a): Kolego „nie mam zaufania do Nielsena" - jak jeszcze parę miesięcy temu TVP liderowała w wielu rankingach oglądalności to jakoś nikt z kierownictwa się nie czepiał i wszyscy byli zadowoleni, a biuro reklamowe wręcz zapchane reklamodawcami. Jak się dzieje gorzej, to zamiast zmiany programu, TVP chce zmienić firmę badającą oglądalność. Na Woronicza wszystkich przeraża wizja, że z przekazem docierają do coraz to mniejszej grupy widzów. Sam kiedyś uważałem, że Wiadomości były może nieco skrzywione, ale jednak dobrym serwisem. Dzisiaj nie mogę tego oglądać, ze względu na wazelinę, który wypływa w tym czasie z telewizora. Nie tędy droga.
100% RACJI
Awatar użytkownika
x59

x59 Wto Cze 07, 2016 4:42 pm

Nareszcie!!! Dziwię się, że rynek nie chce audytu jedynego źródła danych o rynku tv. Jak rozumiem wszyscy doskonale wiedzą jakie są niedoreprezentacje zmiennych, jakie są wagi stosowane itp.
Wydaje się, że transparentność to pożądana cecha....ale nie w Polsce.
Awatar użytkownika
wicek

wicek Czw Cze 09, 2016 5:31 pm

Mam audyt Kurskiego tam gdzie mam audyt Szydło.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości