WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Marcin

Tradycyjni operatorzy zagrożeni? Niemal połowa Polaków ze Smart TV

Marcin Śro Maj 11, 2022 7:41 am

Najlepsza oferta to tradycyjna Telewizja naziemna plus kanały niekodowane FTA na satelicie. Mam Smart TV w domu ale w zdecydowanej części czasu wybieramy jednak tradycyjny model telewizji w której znajdziemy wszystko czego potrzeba, filmy , informacje i bajki dla naszych dzieci.
Awatar użytkownika
Analityk

Re: Tradycyjni operatorzy zagrożeni? Niemal połowa Polaków ze Smart TV

Analityk Śro Maj 11, 2022 7:58 am

W branżowym medium przydałoby sie pisać poprawnie. Nie polacy posiadają tylko w gospodarstwach domowych jest dany typ odbiornika
Awatar użytkownika
obserwator

obserwator Śro Maj 11, 2022 8:38 am

"Marcin " napisał(a): Najlepsza oferta to tradycyjna Telewizja naziemna plus kanały niekodowane FTA na satelicie. Mam Smart TV w domu ale w zdecydowanej części czasu wybieramy jednak tradycyjny model telewizji w której znajdziemy wszystko czego potrzeba, filmy , informacje i bajki dla naszych dzieci.
Resortowe media jak i same przeróżne platformy telewizyjne czy tez kablówki nie dostrzegają iż generalnie ludzie, powoli, ale odchodzą od telewizorni, takich telewizorni! Ludzie mają naprawdę dość głupawych telewizorni informacyjnych, prostackich programików rozrywkowych czy filmów z cyklu "zabili go i uciekł" No cóż współczesne telewizornie pozamykały się w sosie własnym i nie dostrzegają że ludzie oczekują czegoś więcej jak głupawek telewizyjnych!
Awatar użytkownika
Kirek

Kirek Śro Maj 11, 2022 12:40 pm

O metodologii badania napisano niewiele, jednak znając trochę rynek i zajmując się od szeregu lat tematyką związano z technologiami multimedialnymi odnoszę wrażenie, iż podane tutaj liczby w dużej mierze nie odzwierciedlają stanu faktycznego, choćby biorąc pod uwagę liczbę abonentów Netfliksa, HBO Max, PrimeVideo, ATV+ itp. i dokładając do tego szacunki dotyczące sprzedaży odbiorników telewizyjnych w ostatnich latach. Dziwi również znikoma liczba tzw. przystawek smart w sytuacji, gdy tzw. tv sticki czy tv boxy cieszą się od co najmniej trzech lat stale rosnącą popularnością i pojawia się ich na rynku coraz więcej, w coraz bardziej atrakcyjnych cenach. Polityka większości producentów telewizorów smart tv z własnymi systemami operacyjnymi jest prosta: po pewnym czasie koniec z nowymi i aktualizacjami starszych aplikacji. To ma zmobilizować do zakupu nowego sprzętu. Tymczasem kupiony nawet 8 lat temu wysokiej klasy telewizor nadal może znakomicie jeszcze przez kilka lat spełniać swoje funkcje smart po podłączeniu doń Google Chromecasta 4. Xiaomi TV Stick 4kl, Amazon Fire Sticka 4K lub jednego z kilkunastu innych tego rodzaju urządzeń, które są coraz bardziej zaawansowane technologicznie. I ludzie je kupują - wystarczy spojrzeć na liczby zakupów na Allegro, czy tempie znikania tego rodzaju ofert na Amazonie. Dziwi też liczba dekoderów tv sat - no chyba, że wliczono do puli wszystkie te, w które są wyposażone praktycznie wszystkie nowe odbiorniki tv... Tego rodzaju wątpliwości w stosunku do tego badania i jego wyników jest znacznie więcej. Przede wszystkim w związku z faktem, iż trwa w najlepsze schyłek tradycyjnej telewizji, zwanej linearną.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Śro Maj 11, 2022 4:12 pm

Internet w telewizorze to głupota. Do internetu jest komputer.
Awatar użytkownika
G38

G38 Czw Maj 12, 2022 4:20 am

Ja mam telewizje naziemna od pol roku już nie opłacam nic i jest mi z tym dobrze nie słucham propagandy nie 9gladam.tureckich durnot po prostu czasem cos tam włacze i ogladam ale nie płatne
Awatar użytkownika
europolitan

europolitan Czw Maj 12, 2022 6:41 am

Ciekawe, że ktoś jeszcze korzysta z płatnej telewizji jeżeli ma Smart TV.
Teraz są coraz bardziej popularne serwisy streamingowe, które też oferują dostęp do tradycyjnej telewizji, albo oferują transmisje na żywo.
Awatar użytkownika
Netflix Przedstawia

Netflix Przedstawia Czw Maj 12, 2022 11:59 pm

Ja tam już od dawna nie oglądam telewizji, nie lubię jak mi ktoś narzuca co mam oglądać, wolę sam decydować o tematyce filmu i tego co oglądam. Oraz nie lubię reklam których w dobrym pakiecie w jakimkolwiek serwisie streamingowym nie ma.I jest to tańsze i w lepszej jakości, a wiadomości nie oglądam bo zawsze można je przeczytać na komputerze lub smartofnie.
Awatar użytkownika
Ddddd

Ddddd Sob Maj 14, 2022 8:41 am

I ja też z dniem 01,08 odchodzę z Canal plus na rżecz smart tv bo mi nie odpowiadają zawartość pakietów. Bo lubię oglądać HBO, Netflix a nie lubię sportu. Jest pakiet superpremium 4k i właśnie interesuje mnie Netflix 4k i inne kanały filmowe a dają też Eleven Sport
Awatar użytkownika
Dd

Dd Sob Maj 14, 2022 8:54 am

Jestem jeszcze CANAL PLUS i mam PAKIET superpremium 4k. Zawartość to Netflix 4k i Eleven Sport w tym Eleven 4k gdzie ja sportu nie lubię. Może i byn został jak by był pakiet filmowy z pradziwego zdażenia z kanałami filmowimy w tym 4k
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości