WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
11111

TVP1 nowym liderem, TVP2 wyprzedziła TVN. Transmisje z IO hitami tygodnia

11111 Wto Sie 16, 2016 4:48 pm

A wjesieni zaczyna się puchar świata w skokach narciarskich. Jak naszym uda się dobrze odpalić to tvp nie będzie schodziła z pierwszych miejsc.
I na tym polega zarządzanie telewizją. Brawo Kurski.
A na marginesie. Zastanawia mnie ciągle wysoki wynik polsatu. Tego się nie da oglądać. Dziwi mnie też dość wysoki wynik tvn24. Przecież przy tej stacjo można do reszty zidiocieć. Ale to sprawa wyboru tych co to oglądają.
Swoją drogą te badania są mocno dla mnie podejrzane. Nie znam ludzi którzy oglądają poslat albo tvn tu ciągle pokazywana jest tym stacjom jakas oglądalność. A może chodzi o to by utrzymywać przy tych stacjach reklamodawców mydląc im oczy?
Awatar użytkownika
prawnik

Re: TVP1 nowym liderem, TVP2 wyprzedziła TVN. Transmisje z IO hitami tygodnia

prawnik Wto Sie 16, 2016 5:03 pm

Olimpiada nie powinna mieć tak niskich oglądalności.
Kolejny tydzień utrzymującego się umiarkowanego zainteresowania Igrzyskami utwierdza mnie w przekonaniu, że coś złego dzieje się z Olimpiadą.
I nie da się tego zwalić na karb nielubienia TVP przez niektórych widzów. Wydaje mi się, że coś złego dotyka ruch olimpijski jako całość.
Cały tydzień Igrzysk i zaledwie dwa razy widownia przekroczyła 4mln. Ale już 3 miejsce oglądalności to "Fakty", 5 miejsce "Wiadomości", a 9 "Disco pod gwiazdami".
Oznacza to, że Olimpiada ledwie przeskakuje standardowy koncert i zasadniczo przegrywa z codziennymi programami informacyjnymi (w środku sezonu ogórkowego!).
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Wto Sie 16, 2016 5:12 pm

"11111" napisał(a): A wjesieni zaczyna się puchar świata w skokach narciarskich. Jak naszym uda się dobrze odpalić to tvp nie będzie schodziła z pierwszych miejsc.

Zarządzanie telewizją nie polega na liczeniu, że nasi "odpalą w skokach narciarskich". Gdyby tak było, prezesem wszystkich stacji byłby od wielu lat Apoloniusz Tajner. On co roku liczył, że "odpalą". I czasem "odpalali", czasem nie.

"11111" napisał(a): Nie znam ludzi którzy oglądają poslat albo tvn tu ciągle pokazywana jest tym stacjom jakas oglądalność. A może chodzi o to by utrzymywać przy tych stacjach reklamodawców mydląc im oczy?

Nie znasz ich? Dam Ci więc radę. Nauka ortografii i interpunkcji pozwoli Ci poznać także tych ludzi, którzy oglądają TVN24.
Awatar użytkownika
DISCOPOLORZĄDZI

DISCOPOLORZĄDZI Wto Sie 16, 2016 5:38 pm

ponownie koncert z gwiazdami disco polo ma wysoką oglądalność, tak samo jak Disco Hit Festiwal Kobylnica :) pozostałe koncerty typu Lato Zet mogą tylko pomarzyć o takiej oglądalności jaką ma disco polo i to tylko pokazuje jak bardzo ten gatunek jest popularny w naszym kraju, mimo że wszędzie lecą hejty :)
Awatar użytkownika
Polak

Polak Wto Sie 16, 2016 6:51 pm

"prawnik" napisał(a): Olimpiada nie powinna mieć tak niskich oglądalności.
Kolejny tydzień utrzymującego się umiarkowanego zainteresowania Igrzyskami utwierdza mnie w przekonaniu, że coś złego dzieje się z Olimpiadą.
I nie da się tego zwalić na karb nielubienia TVP przez niektórych widzów. Wydaje mi się, że coś złego dotyka ruch olimpijski jako całość.
Cały tydzień Igrzysk i zaledwie dwa razy widownia przekroczyła 4mln. Ale już 3 miejsce oglądalności to "Fakty", 5 miejsce "Wiadomości", a 9 "Disco pod gwiazdami".
Oznacza to, że Olimpiada ledwie przeskakuje standardowy koncert i zasadniczo przegrywa z codziennymi programami informacyjnymi (w środku sezonu ogórkowego!).
Nie zgodzę się. NIe wiem jakie dawniej były oglądalności, ale to specyfika Igrzysk vs np. Mudnial. Tam masz parę meczy, tu od 13.30 do 6 rano, Polacy różnie starują, 100 mężczyzn z Boltem była nocą i ile to trwa. Dużo ciekawego jest gdy ludzie w pracy lub śpią. A jak mówię, np mundial mecze były 15 (kilka), 18, 21 - to primetime. To się po prostu rozkłada, sam patrzyłem z 3 razy na tablecie na sport.tvp.pl (a to tu niezliczone). Jak pisałem trudno trafić na to gdzie Polacy mają szansę, aby było między 17-22. Też wakacje, inny czas. Ale oczywiście Igrzyska muszą pozostać w TVP, bo to coś patriotycznego, misyjnego, nie disco polo gdzieś na wsi czy kolejny dokuszajsukrajmosołp.
Awatar użytkownika
tt

tt Wto Sie 16, 2016 6:53 pm

"prawnik" napisał(a):
"11111" napisał(a): A wjesieni zaczyna się puchar świata w skokach narciarskich. Jak naszym uda się dobrze odpalić to tvp nie będzie schodziła z pierwszych miejsc.

Zarządzanie telewizją nie polega na liczeniu, że nasi "odpalą w skokach narciarskich". Gdyby tak było, prezesem wszystkich stacji byłby od wielu lat Apoloniusz Tajner. On co roku liczył, że "odpalą". I czasem "odpalali", czasem nie.

"11111" napisał(a): Nie znam ludzi którzy oglądają poslat albo tvn tu ciągle pokazywana jest tym stacjom jakas oglądalność. A może chodzi o to by utrzymywać przy tych stacjach reklamodawców mydląc im oczy?

Nie znasz ich? Dam Ci więc radę. Nauka ortografii i interpunkcji pozwoli Ci poznać także tych ludzi, którzy oglądają TVN24.

jak brak argumentów to zaczynają się złośliwości.
Ale skoro tak chcesz to zacznijmy od Bula Bulów mistrza Wielkiej Ortografii.
Co do widowni tvn to nie sądzę by byli to bystrzy nie tylko w ortografii ale i artykułowania swoich myśli. To chyba ci KOD-omitów a co oni maja w głowie to sami prezentowali wielokrotnie jak dziennikarz do woli pozwalał im się nagadać do mikrofonu. Ubaw po pachy. I to są te tęgie głowy?
Awatar użytkownika
Karlos Sanczez Oczoa

Karlos Sanczez Oczoa Wto Sie 16, 2016 6:56 pm

"prawnik" napisał(a): Nie znasz ich? Dam Ci więc radę. Nauka ortografii i interpunkcji pozwoli Ci poznać także tych ludzi, którzy oglądają TVN24.
Wow. Taki jestem elytarny, pisząć koment zawsze uda mi się nacisnąć spację po przecinku, a nie zrobić literówki. Takim jestem wykształcony, że oglądam TVN24. Człowieku, nie kompromituj się.
Awatar użytkownika
taka prawda

taka prawda Wto Sie 16, 2016 6:59 pm

TVN miał rosnąć w siłę a TVP nurkować wg marzeń oderwany od k**yta. Ale coś tu bida panie, że tydzień sierpnia 3. a teraz już 4. Marzenia mainstreamu prysły.
Awatar użytkownika
conf

conf Wto Sie 16, 2016 7:07 pm

Cieszy miejsce tvp i spadki tvnu, oby tak dalej. Ale jaki jest sens takich badan w srodku sezonu ogorkowego i trwajacej olimpiady? Chyba że nielsen dostal newsa ze tvp chce im wypowiedziec umowę...
Awatar użytkownika
do 11111

do 11111 Wto Sie 16, 2016 10:05 pm

jest jeszcze Eurosport:)
Awatar użytkownika
Ała

Ała Wto Sie 16, 2016 10:08 pm

"głupia TV" napisał(a): Kiedy powrócą bardziej rzetelne badania oglądalności - kiedy skończy się już od bardzo dawna zawyżanie wyników oglądalności telewizji Polsat. Nie wierze w podawane wyniki oglądalności

Nigdy nie było w Polsce bardziej rzetelnych badań oglądalności, niż teraz. Tylko łatwo zapomnieliśmy, jaki był badziew przed Nielsenem. Nie ma do czego wracać, bo było gorzej.

Nie wierzysz w wyniki? Wybacz. Ja jestem matematykiem, nie podejmę dyskusji na temat Twej wiary. Nie da się racjonalnie rozmawiać o danych matematycznych na płaszczyźnie wierzeń.
Awatar użytkownika
Ała

Ała Wto Sie 16, 2016 10:34 pm

"tt" napisał(a):
"prawnik" napisał(a):
"11111" napisał(a):

"11111" napisał(a): Nie znam ludzi którzy oglądają poslat albo tvn tu ciągle pokazywana jest tym stacjom jakas oglądalność. A może chodzi o to by utrzymywać przy tych ........

jak brak argumentów to zaczynają się złośliwości.

A jakiego byś chciał argumentu odnośnie twierdzenia, że ktoś nie zna nikogo, kto ogląda Polsat lub TVN? To jest tak absurdalne zdanie, jakby oświadczyć, że nie zna się nikogo, kto miałby włosy na głowie. To co najwyżej świadczy o skrajnie wąskim gronie znajomych.
Awatar użytkownika
głupia TV

głupia TV Wto Sie 16, 2016 11:55 pm

Kiedy powrócą bardziej rzetelne badania oglądalności - kiedy skończy się już od bardzo dawna zawyżanie wyników oglądalności telewizji Polsat. Nie wierze w podawane wyniki oglądalności - zatem kiedy się to skończy (...) telewizja Polsat jest tak głupia, jeszcze tylko gorsze są ich pozostałe klony pozostałych stacji - tego nikt nie powinien oglądać, powinien być zakaz... Najlepiej zakończyć te wszelkie układy, manipulacje - na przykład przez zamknięcie na zawsze całej Grupy Polsat - gdyż nie ma czego żałować (to samo postąpić z innymi nadawcami nadającymi głupoty) - skończy się ogłupianie i oszukiwanie wszystkich...
Awatar użytkownika
matematyk Rycho

matematyk Rycho Śro Sie 17, 2016 1:46 am

do matematyczki Ały - nikt nie neguje obliczen matematycznych Nielsena, ale dobor "reprezentywnej" grupy Polakow. Tu pole do manipulacji jest bardzo duze. Kto nie wierzy niech sobie przypomni wyniki sondazowe Komorowskiego rok temu :D
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości