WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Gosc

Tylko 36 proc. widzów słyszała o kanałach z MUX-8. „Problem niskich zasięgów technicznych”

Gosc Czw Wrz 21, 2017 6:19 am

Większość ma zwykłą antenę siatkowa wystarczy popatrzeć po dachach i potem słyszymy bełkot ze nie ma zasięgu . Nie ma sygnału w ich telewizorze a zasięg jest.
Awatar użytkownika
jr

Re: Tylko 36 proc. widzów słyszała o kanałach z MUX-8. „Problem niskich zasięgów technicznych”

jr Czw Wrz 21, 2017 8:49 am

Nie jest problemem zasięg. Kłopot polega na tym, że tych stacji po prostu nie da się oglądać. Poziom żenująco niski, nawet sprowadzenie byłych gwiazd TVP i TVN nie pomogło.
Awatar użytkownika
wojtas

Re: Tylko 36 proc. widzów słyszała o kanałach z MUX-8. „Problem niskich zasięgów technicznych”

wojtas Czw Wrz 21, 2017 9:20 am

zasieg nie jest problemem a anteny i odpowiednie podłaczenie ich,bo do VHF potrzebna jest inna antena niz na UHF i odpowiednie połaczenie tych 2 anten
Awatar użytkownika
Nick

Nick Czw Wrz 21, 2017 9:24 am

Faktycznie promocja nowych kanałów jest niemal zerowa ale przecież takim czy innym sposobem mimowolnie można się o nich dowiedzieć, wystarczy chociażby zajrzeć do gazety z programem tv albo dowiedzieć się nawet przypadkiem z internetu. Jeśli aż tak duży odsetek ludzi nie słyszało o tych kanałach to niestety mamy społeczeństwo wypełnione debilami, którzy nie tylko o tym nie słyszeli ale też o wielu innych sprawach.
Awatar użytkownika
Babcia Mówi

Babcia Mówi Czw Wrz 21, 2017 11:02 am

Owszem, dowiedzieć się o nowych kanałach tv jest bardzo łatwo. Trzeba tylko chcieć. Tu pojawia się jedno zasadnicze pytanie, po co? Kanały mux8 okazały się "sierotami", nikt nie czekał na ich ofertę, więc i mało kto ma motywację do oglądania.
Nie prawda, że ich oferta jest tak słaba. Metro ma ciekawą ofertę filmową, Nowa całkiem niezły infotaitment, tylko widz dvbt nie ma wiedzy i chęci aby oglądać a wcześniej przeprogramować (!) odbiornik. Bez promocji, bez działań marketingowych zainteresowania nie będzie.
Awatar użytkownika
Trybunał.

Trybunał. Czw Wrz 21, 2017 11:24 am

Prawdą jest że mux-8 emituje słaby sygnał, przy obecnej pogodzie niema tego sygnału wcale a mam dobrą antenę.Mux-y 1,2,3 sygnał jest poprawny.To nie tylko u mnie tak jest, ale sąsiedzi też narzekają,do Katowic jest około 45 km. w linii prostej a jednak sygnał do kitu z mux-8.
Awatar użytkownika
Adi

Adi Czw Wrz 21, 2017 11:44 am

"wojtas" napisał(a): zasieg nie jest problemem a anteny i odpowiednie podłaczenie ich,bo do VHF potrzebna jest inna antena niz na UHF i odpowiednie połaczenie tych 2 anten

Masz rację, ale tylko połowicznie - zasięgi są kiepskie i mają się nijak do wcześniejszych (analogowych) zasięgów VHF.
W analogu nie miałem najmniejszych kłopotów z odbiorem VHF a obecnie Mux 8 to loteria - albo działa, albo nie. Powód jest prozaiczny - w analogu nadajnik VHF emitował w moją stronę 100kW, teraz ten sam nadajnik emituje w moją stronę 2kW. Samochód pomiarowy z UKE wykazał w mojej lokalizacji "aż" 39 dBuV, taki sygnał to kpina ale w wykazach/statystykach jestem w tych rzekomych 97% "szczęśliwców". Zasięgi teoretyczne a praktyczne to "dwie różne bajki".
Awatar użytkownika
iksiński

iksiński Czw Wrz 21, 2017 12:31 pm

Zasięgi MUX8 podawane przez Emitela są czysto teoretyczne. Ktoś wykreślił koła wokół nadajników i przeliczył to na liczbę mieszkańców - wyłączając uwarunkowania terenowe (góry wzniesienia, etc.). Niestety takie uproszczenie jest żenujące - nie uwzględnia faktu, że obecnie większość użytkowników DVB-T korzysta z anten wewnętrznych, ma poważny problem z samodzielnym podłączeniem 2 anten do jednego gniazda (bo tak to mniej więcej wygląda z perspektywy przeciętnego użytkownika naziemnego - zwłaszcza w podeszłym wieku). Poza tym odpada w takim przypadku cała rzesza odbiorców, których elewacja budynku wychodzi na przeciwną stronę względem kierunku z nadajnika, a korzystających z anten wewnętrznych. Wielu z nich odbiera z odbicia silny sygnał MUX1/2/3 ale nie jest w stanie przyjąć sygnału MUX8. Rzadko kiedy odbiorca będzie więc w takiej sytuacji zainteresowany zamianą anteny wewnętrznej na zewnętrzną i to rozbudowaną o różne układy polaryzacji.
Awatar użytkownika
Adi

Adi Czw Wrz 21, 2017 1:13 pm

"iksiński" napisał(a): że obecnie większość użytkowników DVB-T korzysta z anten wewnętrznych

A cóż to za bujda? Anteny wewnętrzne nadają się do użytku wyłącznie w lokalizacjach z baaaardzo dobrym pokryciem sygnałem. Większość odbiorców korzysta z anten zewnętrznych, ponieważ DVB-T w RP rozplanowano z założeniem o antenach zewnętrznych zamontowanych 10m nad poziomem terenu.
Awatar użytkownika
krew

krew Czw Wrz 21, 2017 4:41 pm

Jak o tym muxe było głośno reklamy w tv , w internecie , nawet na ulicach jeździły autobusy z obklejone chyba ktos naprawde nie chciał o tym wiedziec i sie starał . Telewizor a nawet nie które dekodery samę wyszukuja te kanały nie ma co zwalać na anteny niektórym się myśleć i kombinować nie chce i tyle w temacie
Awatar użytkownika
gg7

gg7 Czw Wrz 21, 2017 4:41 pm

Pierwsze przykazanie telewidza NTC: ma działać na tej antenie, którą mam a jak nie to ........ nie.
Awatar użytkownika
Auudi

Auudi Pią Wrz 22, 2017 12:15 am

A ja bym chciał oglądać w Kielcach wszystkie MUX-y na zwykłej antenie pokojowej, a mogę tylko jeden bo nie ma porządnej stacji doświetlającej.
Awatar użytkownika
uuu

uuu Pią Wrz 22, 2017 12:28 am

Według mnie, nawet jeśli 100% gospodarstw domowych miałoby dostęp do tych programów, to nie zwiększyłoby to drastycznie oglądalności tych programów, bo po prostu jest przesyt stacji telewizyjnych. Ludzie przyzwyczaili się do oglądania ulubionych stacji. Seriale na wp? Informacje na nowej? Jakaś jeszcze stacja z filmami? Tego już jest za dużo. I niestety bez jakichś nowości, czegoś czego nie było jeszcze na innych kanałach nie da się zrobić dużej widowni. Sam mam dostęp do tych stacji i jedynie raz je odwiedziłem, zobaczyć co siętam dzieje. Dosłownie 2 minuty na wszystkie kanały.
Awatar użytkownika
miś społeczny

miś społeczny Pią Wrz 22, 2017 7:58 am

Rynek odbioru DVB-T wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby zostały zmodernizowane anteny zbiorcze w blokach pod wymagania DVB-T. Niestety, administracje osiedli wolały polikwidować anteny zbiorcze, zdając się całkowicie na łaskę i niełaskę kablówek. Plus oczywiście zakaz instalacji własnych anten (zwłaszcza na dachach). Ja też mieszkam w bloku, z kablówki zrezygnowałem już dawno, antena zbiorcza nie działa (jej porzucony maszt służy mi jako nośnik do indywidualnej anteny UKF), więc pozostała mi tylko indywidualna antena DVB-T na balustradzie balkonu. O ile odbiór MUX-1/2/3 jest dobry przez 99% czasu na antenie na IV-V pasmo, o tyle MUX-8 nie odbieram na razie wcale. Moja antena wymaga rozbudowy, a to wymaga sił i środków. Poza tym wkurzające są częste zmiany częstotliwości kanałów poszczególnych muxów, które utrudniają plany modernizacji anten zbiorczych (przy każdej zmianie należałoby wymieniać lub zamieniać wkładki kanałowe i/lub anteny).
Awatar użytkownika
Adi

Adi Pią Wrz 22, 2017 9:25 am

"miś społeczny" napisał(a): antena zbiorcza nie działa (jej porzucony maszt służy mi jako nośnik do indywidualnej anteny UKF), więc pozostała mi tylko indywidualna antena DVB-T na balustradzie balkonu.

Skoro na opuszczonym maszcie mogłeś zamontować jedną antenę (UKF), to możesz również dołożyć UHF oraz VHF + zwrotnica i problem masz rozwiązany.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 32 gości