WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
kolis

UOKiK zarzuca OLX wprowadzanie użytkowników w błąd

kolis Śro Wrz 21, 2022 10:53 am

Lepiej niech się zajmą Viaplayem oszukującym ludzi na miliony, a nie sortowaniem pomijającym 3 zł.
Awatar użytkownika
Już nie Kupujący na olx

Re: UOKiK zarzuca OLX wprowadzanie użytkowników w błąd

Już nie Kupujący na olx Śro Wrz 21, 2022 11:20 am

Brawo dla UOKiK, sam miałem taką przygodę z olx. Otrzymałem uszkodzoną rzecz i pomimo działania niby programu ochronnego, na żaden zwrot nie mogłem liczyć. A sprzedający oczywiście nie odpowiadał na moje wiadomosci, ale nadal sprzedawał na olx (czyli potencjalnie dalej oszukiwał następnych kupujących). Od tego czasu wystrzegam się zakupów na olx.
Awatar użytkownika
korketa

korketa Śro Wrz 21, 2022 11:30 am

[quote user='Od tego czasu wystrzegam się zakupów na olx.
Jak wszyscy normalni. :-)
Awatar użytkownika
SenioRita

SenioRita Śro Wrz 21, 2022 1:28 pm

Szefowie OLX, postanowili dymać wszystkich, więc adekwatnie dostali bana.
Awatar użytkownika
wielp

wielp Śro Wrz 21, 2022 1:29 pm

olx służy do zakupów lokalnych.
Idziesz, oglądasz, płacisz, zabierasz.
Awatar użytkownika
~777

~777 Śro Wrz 21, 2022 2:00 pm

A kiedy w końcu zrobią porządek z handlem kluczami do Windowsa i Offica za 5 zł? Allegro jakoś potrafiło to zrobić i pogoniło u siebie takich cwaniaczków z jednorazowymi kluczami, więc handlarze przenieśli się na OLX.
Awatar użytkownika
bx

bx Śro Wrz 21, 2022 2:01 pm

W Allegro też opcja "od najtańszej oferty" jest fikcją.
Awatar użytkownika
Lokis

Lokis Śro Wrz 21, 2022 2:05 pm

Wiedziałem że po zatrudnieniu Manna wszystko im się posypie.
Awatar użytkownika
brykk

brykk Śro Wrz 21, 2022 2:12 pm

"~777" napisał(a): A kiedy w końcu zrobią porządek z handlem kluczami do Windowsa i Offica za 5 zł? Allegro jakoś potrafiło to zrobić i pogoniło u siebie takich cwaniaczków z jednorazowymi kluczami, więc handlarze przenieśli się na OLX.

Nie do końca, bo na "Allegro Lokalnie" handelek tanimi kluczami do Windowsa i Adobe nadal kwitnie w najlepsze.
Awatar użytkownika
Niestety

Niestety Śro Wrz 21, 2022 3:07 pm

I bardzo dobrze, najpierw wymyślili płatne ogłoszenia i jak ludzie przeszli na vinted, to teraz opłaty za ochronę biorą
Awatar użytkownika
Anka

Anka Śro Wrz 21, 2022 3:26 pm

Skoro się UOKiK tak uaktywnił w obronie maluczkich, to może niech weźmie też na celownik WYSZUKIWANIE I SORTOWANIE W AMAZONIE. Tamtejsze wyniki wyszukiwania są kompletnie od czapy, a ustawianie filtrów tylko pogarsza sytuację zamiast pomóc.
Awatar użytkownika
Srl

Srl Śro Wrz 21, 2022 4:53 pm

Zakupy na olx wysyłkowo są dla ludzi o mocnych nerwach. Tania przeszyłka olx to też fikcja. W momencie doliczenia opłaty serwisowej jest to mało opłacalna opcja.
Awatar użytkownika
wacekkkkkkk

wacekkkkkkk Śro Wrz 21, 2022 9:36 pm

"kolis" napisał(a): Lepiej niech się zajmą Viaplayem oszukującym ludzi na miliony, a nie sortowaniem pomijającym 3 zł.
Kupuję 100 rzeczy miesięcznie. Na każdej tracę 3 złote. Gdzieś mam viasreje dla frajerów.
Awatar użytkownika
Użyszkodnik-były

Użyszkodnik-były Czw Wrz 22, 2022 9:13 am

OLX od początku kojarzył się z platformą na której trzeba 3x się zastanowić zanim się coś kupi, w moim przypadku na kilka transakcji ponad połowa nie doszła do skutku, przesyłki OLX to jedna wielka porażka, zakupiłem przedmiot, który przyszedł uszkodzony, zgłosiłem sprawę w ramach pakietu ochronnego będąc w przekonaniu, że jako kupujący jestem bezpieczny, po około tygodniu odrzucili moje roszczenia więc zostałem z bezwartościowym złomem i bez pieniędzy. Zlikwidowałem konto i już nigdy nie skorzystam z OLX.
Awatar użytkownika
Handlara z olx

Handlara z olx Czw Wrz 22, 2022 1:05 pm

"wielp" napisał(a): olx służy do zakupów lokalnych.
Idziesz, oglądasz, płacisz, zabierasz.

Rzadko możesz znaleźć to, czego szukasz, na sąsiednim osiedlu, szczególnie jak mieszkasz na jakimś zadupiu. OLX to w 90% używane graty z szafy. Średnia cena przedmiotu = 15zł. I dopóki można było wysłać niewielkie ubranie listem za 3zł, to się kręciło, ale podwyżki na poczcie kompletnie ubiły ten interes, bo kto zapłaci 12zł za przesyłkę przedmiotu, który kosztował 15. Akurat wprowadzenie przesyłek olx, które w promocjach kosztują 1zł przywróciło życie takim wyprzedażom z szafy i dobrze, bo to ekologiczne i ekonomiczne. Ale ochrona kupujących faktycznie nie działa, więc nigdy bym nie kupiła tam nic wartościowego. I jeszcze dochodzi kwestia, że w pewnym momencie żądają skanu dowodu pod groźbą niewypłacenia zarobionej kasy. To jakieś grubym nićmi szyte.
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości