WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Reklamy

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Pan Ewnik

Uzdrowisko Ustroń zmienia identyfikację wizualną

Pan Ewnik Czw Maj 19, 2022 6:49 am

Przy kilku rebrendingach pracowałem, kilka systemów wdrażałem i wiem, że to co mówi pani dyrektor marketingu, to tylko marketingowy bełkot. Równie dobrze można powiedzieć, że nowy nie symbolizuje górskiego położenia miejscowości, a stary to pokazywał. Tak samo jak zieleń lasów i błękit nieba. Dodatkowo nawiązywał też do kolorystyki herbu miasteczka.Obiektywnie lepszy logotyp zamieniono na gorszy, choć może cały system dopracowany jest lepiej. Ktoś dostał zlecenie, Pani dyrektor ma sukces, a reszcie to wisi. I tyle.
Awatar użytkownika
Marek B.

Re: Uzdrowisko Ustroń zmienia identyfikację wizualną

Marek B. Czw Maj 19, 2022 12:26 pm

"Pan Ewnik" napisał(a): Przy kilku rebrendingach pracowałem, kilka systemów wdrażałem i wiem, że to co mówi pani dyrektor marketingu, to tylko marketingowy bełkot. Równie dobrze można powiedzieć, że nowy nie symbolizuje górskiego położenia miejscowości, a stary to pokazywał. Tak samo jak zieleń lasów i błękit nieba. Dodatkowo nawiązywał też do kolorystyki herbu miasteczka.Obiektywnie lepszy logotyp zamieniono na gorszy, choć może cały system dopracowany jest lepiej. Ktoś dostał zlecenie, Pani dyrektor ma sukces, a reszcie to wisi. I tyle.

Rozumiem, że może Panu podobać się starszy logotyp, ale musi Pan przyznać, że ten nowy brand jest dobrze zaprojektowany. Kolor czerwony i navy blue dobrze ze sobą współgrają (wywiązuje się między nimi mocny, charakterystyczny kontrast - łatwy do zapamiętania). Ten pomysł z podwójny też U nie jest oczywisty. Starszy logotyp był okej, ale skoro dochodzi do rebrandingu i przewartościowania idei to zmiana również musi być wyraźna. TL;DR Nie zgadzam się z Panem.
Awatar użytkownika
Longin

Re: Uzdrowisko Ustroń zmienia identyfikację wizualną

Longin Wto Maj 31, 2022 7:58 am

Typowo stockowe logo, sztampa i kicz. Mam nadzieje, że przynajmniej nie przepłacili.
Wróć do Reklama

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości