WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące gospodarki

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
dyd

W ciągu 2 lat z Orange odejdzie 2,1 tys. pracowników. Jest umowa ze związkami zawodowymi

dyd Pią Gru 13, 2019 10:14 am

Fajnie ale dlaczego zwalniają? Salony będą zamykać?
Awatar użytkownika
Koralgol

Re: W ciągu 2 lat z Orange odejdzie 2,1 tys. pracowników. Jest umowa ze związkami zawodowymi

Koralgol Pią Gru 13, 2019 10:35 am

W Orange program zwolnień dobrowolnych istnieje od wielu lat. Mam znajomych, których te zwolnienia "dobrowolne" i te mniej dobrowolne dotknęły. Znam tych, którzy tam zostali i na jednym etacie ciągną obowiązki kilku osób (!!!) Kto będzie dla nich za 2-3 lata pracował? W tym tempie zmian nikt tam z własnej woli zostać długo nie będzie w stanie, bo praca trwa 24h na dobę...
Awatar użytkownika
Autor

Re: W ciągu 2 lat z Orange odejdzie 2,1 tys. pracowników. Jest umowa ze związkami zawodowymi

Autor Pią Gru 13, 2019 11:14 am

"Koralgol" napisał(a): W Orange program zwolnień dobrowolnych istnieje od wielu lat. Mam znajomych, których te zwolnienia "dobrowolne" i te mniej dobrowolne dotknęły. Znam tych, którzy tam zostali i na jednym etacie ciągną obowiązki kilku osób (!!!) Kto będzie dla nich za 2-3 lata pracował? W tym tempie zmian nikt tam z własnej woli zostać długo nie będzie w stanie, bo praca trwa 24h na dobę...
W Orange ten program istnieje od bodajże 2002 roku, czyli od momentu przejęcia firmy (wtedy TP SA) przez Francuzów. I tak w rok w rok "dobrowolnie" (cudzysłów nie jest przypadkiem) odchodzą kolejni pracownicy. A reszta zaczyna pracować na kilku etatach. Dodam, że w spółce matce we Francji zatrudnienie (ok. 100 tys. pracowników) pozostaje niezmienne. To co wtedy France Telekom wydał na zakup TP SA już dawno wyjechało z Polski w postaci dywidend. Ot taki kolonializm w nowoczesnym wydaniu, no i oczywiście kapitał nie ma narodowości ........
Awatar użytkownika
Mikey

Mikey Pią Gru 13, 2019 11:52 am

Nie znam dokładnie sytuacji, ale wydaje mi się, że nie będzie to takie proste. Ile się tam zarabia, to nie wiem, ale u nas w mieście salon się ciągle i otwiera i zamyka.
Awatar użytkownika
Paihiwo

Paihiwo Sob Gru 14, 2019 10:36 pm

Proponuję raczej zatrudnić aby poprawić jakość fundowanego internetu mobilnego Płacić słono z podpisanym cyrografem na dwa lata a kosmiczna prędkość tego pseudo internet 0,8 mb/S powala na kolana
Awatar użytkownika
Mottomi

Mottomi Sob Gru 21, 2019 11:42 pm

"Mikey" napisał(a): Nie znam dokładnie sytuacji, ale wydaje mi się, że nie będzie to takie proste. Ile się tam zarabia, to nie wiem, ale u nas w mieście salon się ciągle i otwiera i zamyka.

Dzwonisz an infolinię- rozmawiasz z botem ot cała tajemnica zwolnień.
Tną koszta na czym tylko się da, ile zarabia pracownik ? No pomyśl chwilę, ile można zapłacić w Polsce pracownikowi ?
Minimalna krajowa- tyle większość pracowników w salonach zarabia.
Nie pamiętam sytuacji w której dzwoniąc na infolinię czekałbym krócej niż 30 min. oznacza to że mają bardzo mało pracowników, a 30 min tylko dlatego że większość ludzi rezygnuje po 10 min ... Taką ma politykę ten żabojad
Awatar użytkownika
ehgcre

ehgcre Sob Sty 11, 2020 6:14 pm

"dyd" napisał(a): Fajnie ale dlaczego zwalniają? Salony będą zamykać?
Salony nie, bo to pikuś. Zwalniają całe lokalizacje call center w danych miastach.
Wróć do Gospodarka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości