WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Frokop

Re: W nowym badaniu KRRiT mecze Euro 2020 w TVP z wyższą oglądalnością niż w pomiarze Nielsena

Frokop Czw Cze 24, 2021 6:46 am

Piosenka euro reklama usunięta końcu
Awatar użytkownika
xxx

Re: W nowym badaniu KRRiT mecze Euro 2020 w TVP z wyższą oglądalnością niż w pomiarze Nielsena

xxx Czw Cze 24, 2021 6:47 am

Oczywiście, że Nielsen nie jest idealny i mam nadzieję, że już niedługo ktoś skutecznie podważy jego świętość, bo wszyscy go traktują jak wyrocznię.
Awatar użytkownika
Karol

Karol Czw Cze 24, 2021 8:03 am

"xxx" napisał(a): Oczywiście, że Nielsen nie jest idealny i mam nadzieję, że już niedługo ktoś skutecznie podważy jego świętość, bo wszyscy go traktują jak wyrocznię.

Bardziej wiarygodny jest Nielsen niż badania TVP.
Awatar użytkownika
dh

dh Czw Cze 24, 2021 8:08 am

Wyniki są katastrofalne. Trzeba ssać z palca, żeby się ratować.
Awatar użytkownika
Kambalarz

Kambalarz Czw Cze 24, 2021 8:32 am

Szok i niedowierzanie! ;)

Ale nazwa tego czegoś słabiutka: Te! Panel?
Awatar użytkownika
Leon Zawodowiec

Leon Zawodowiec Czw Cze 24, 2021 8:39 am

Nie ważne jaka nazwa, ważne że są wiarygodne wyniki. Nilsen niestety ale przekłamuje wyniki nie tylko w Polsce.
Awatar użytkownika
Janek

Janek Czw Cze 24, 2021 9:54 am

Nie po to PiS wymyslil tego twora aby pokazywał niższe wyniki. Wolałem już tweety Kurskiego, pokazywały to samo, tak samo bez wartości dla rynku ale taniej dla podatnika.
Awatar użytkownika
Googk

Googk Czw Cze 24, 2021 10:43 am

Ok nie jestem zwolenniczką PiS-u, ale jeśli ktoś miał dostęp do badań Arianny lub pracował na tych danych to wie, że to jest gruba umowność. Widziałam kiedyś dane z dekoderów pewnej kablówki. I tam wyniki realne robiły stacje, które w Nielsenie mają prawie same zera. Mierzenie Nielsena powoduje, że w tematykach 80 proc. reklam leci "za darmo".
Awatar użytkownika
Były Leming

Były Leming Czw Cze 24, 2021 11:58 am

"Karol" napisał(a):
"xxx" napisał(a): Oczywiście, że Nielsen nie jest idealny i mam nadzieję, że już niedługo ktoś skutecznie podważy jego świętość, bo wszyscy go traktują jak wyrocznię.

Nielsen jest jak VHS, 2500 nadajników, brak pomiaru na wsi i gospodarstw z 2 telewizorami, Nielsen to nie pomiar, to wróżenie z fusów.
Awatar użytkownika
Antypis

Antypis Czw Cze 24, 2021 12:03 pm

"Były Leming" napisał(a):
"Karol" napisał(a):

Nielsen jest jak VHS, 2500 nadajników, brak pomiaru na wsi i gospodarstw z 2 telewizorami, Nielsen to nie pomiar, to wróżenie z fusów.

Proszę nie kłamać. Nielsen robi jedne z najdokładniejszych pomiarów dla stacji na całym świecie. Nikt oprócz TVP nie ma do nich pretensji.
Awatar użytkownika
byłemwidziałem

byłemwidziałem Czw Cze 24, 2021 12:38 pm

"Leon Zawodowiec" napisał(a): Nie ważne jaka nazwa, ważne że są wiarygodne wyniki. Nilsen niestety ale przekłamuje wyniki nie tylko w Polsce.

Kolego na razie wyniki tepanelu niewiele maja wspólnego z wiarygodnością. Pokazywali wyniki swoich eksperymentów na nie do końca zwalidowanej metodologii, z podstawowym ważeniem, na skrzywionej w wielu miejscach próbie, która jest w trakcie tworzenia. Twierdzenie na tej podstawie że inny dostawca przekłamuje wyniki to nieporozumienie.
To tak jakbyś negował diagnozę lekarza z wieloletnim doświadczeniem w wyniku opinii studenta pierwszego roku medycyny.
Awatar użytkownika
Badacz

Badacz Czw Cze 24, 2021 5:09 pm

Dodając do komentarza wyżej: absurdem są porównania z Nielsenem gdy się ma 500 gospodarstw. Przecież o Nielsenie mówimy, że ma za mało a ma 3000 - 3500 gospodarstw. Dodatkowo "nowy" pomiar jest jak PIK Kurskiego - nikt nie wie na jakiej podstawie te wyniki powstały / jaka metodologia za tym stoi i co te wynalazki na skalę światową mierzą.....Jak ktoś się chce dowiedzieć to niech poszuka jakie firmy dostarczają software na potrzeby badań telemetrii / radio / outdooru i gdzie ta technologia TePanelu jest stosowana od lat / była zwalidowana / jest dokumentacja. Uprzedzę nikt o nich nie słyszał i co więcej nigdzie te aplikacje / urządzenia nie były stosowane .........
Awatar użytkownika
Ala

Ala Czw Cze 24, 2021 7:49 pm

Jesli spojrzy sie na skład KRRiT to widać, ze to ten sam zamknięty krąg pomiotów szatana co zarząd TVP więc nie ma co się dziwić, że oglądalność jest większa. Diabeł ubrał się w komżę i na mszę dzwoni...
Awatar użytkownika
jebacpis

jebacpis Czw Cze 24, 2021 8:35 pm

Nawet, jak ktoś na chwilę przełączył, na kurwizję, to rada zalicza takie gospodarstwo, że oglądało cały mecz.
Awatar użytkownika
Ankieter

Ankieter Czw Cze 24, 2021 11:43 pm

Na razie badanie KRRiT obejmuje jedno gospodarstwo domowe, zlokalizowane na Żoliborzu.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości