WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
Polo

W wywiadach dziennikarze mają mówić "pan" czy "ty". Jan Miodek: nie ma żelaznej reguły

Polo Sob Mar 07, 2020 2:55 am

Nienawidzę tego wszechobecnego tykania.
Z poważnego skądinąd narodu robi nam się w ten sposób podwórkowa piaskownica pełna gówniarzerii.
Awatar użytkownika
bezstronny obserwator

Re: W wywiadach dziennikarze mają mówić "pan" czy "ty". Jan Miodek: nie ma żelaznej reguły

bezstronny obserwator Sob Mar 07, 2020 10:52 am

to zależy.... Dziennikarze TVN, Wyborczej, Newsweeka, Rzeczpospolitej, , TOK FM , Onetu , Wp.pl , Zet, do polityków PO mogą śmiało mówić na TY (w końcu wszyscy grają do jednej bramki) Do polityków PiS już na Pan
Z kolei dziennikarze TVP , Sieci , Republiki , niezależnej odwrotnie :)
Awatar użytkownika
Paweł

Re: W wywiadach dziennikarze mają mówić "pan" czy "ty". Jan Miodek: nie ma żelaznej reguły

Paweł Sob Mar 07, 2020 1:43 pm

Pan Miodek i Pan Konrad dobrze gadają. Trudno, żeby na oficjalnym spotkaniu do jednego z rozmówców mówić, "A pamiętasz Jureczku...", a do drugiego, "Panie Marianie Tak nie można". Wtedy prowadzący traci symetryzm w oczach widza.
Awatar użytkownika
xxx

xxx Sob Mar 07, 2020 2:09 pm

Największy problem jest przy wywiadzie/rozmowie z kilkoma osobami, z których jedna jest "na ty" z tobą. No bo czy jakby Kurski, Karnowski czy Michnik prowadzili program, w którym jest kilku gości i do wszystkich mówili pan/pani, czy do brata też tak mieliby mówić? Czy to byłoby poważne? Np.: Adam: - Jak się Pan ustosunkuje to sytuacji, w której mówią mi, abym za Pana przeprosił?
Awatar użytkownika
Paweł

Paweł Sob Mar 07, 2020 5:01 pm

Generalnie, ja jako widz nie wiem z kim p. Piasecki jest na Ty, a z kim nie i niech tak zostanie.
Awatar użytkownika
vv

vv Sob Mar 07, 2020 11:23 pm

Nie "pani Moniko", tylko "pani redaktor"... A przecież redaktor to osoba, która coś zredagowała!
Awatar użytkownika
Jan

Jan Nie Mar 08, 2020 3:11 pm

Kawa na ławę wiele straciła po przejściu Rymanowskiego do Polsatu, Piasecki jest nijaki.
Awatar użytkownika
trójcy

trójcy Pon Mar 09, 2020 10:26 am

Mówienie do kogoś w wywiadzie per Ty, odbieram jako "kolesiostwo" co zaburza dziennikarską bezstronność. (Wiem że to bujda). Natomiast w programach śniadaniowych, czy kanałach informacyjnych rozmowy pomiedzy ekipa TV jako znajomi jest naturalne i przyjemne.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości