WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Badań Marketingowych

Moderatorzy: Moderator, Robin

Awatar użytkownika
ZIBI

Większość Polaków przeciwko e-paragonom i zbieraniu przez państwo danych zakupowych

ZIBI Pią Wrz 23, 2016 12:56 am

A MNIE TO WISI PŁACĘ PRZEWAŻNIE KARTĄ I WTEDY TEŻ JEST TO ZBIERANE ... WIĘC MAŁO SIĘ ZMIENI
Awatar użytkownika
prawnik

Re: Większość Polaków przeciwko e-paragonom i zbieraniu przez państwo danych zakupowych

prawnik Pią Wrz 23, 2016 8:23 am

Zapewne wszyscy znamy trolling internetowy z "liczbą człowieka" 666. Ten tekst, inspirowany Ewangelią św. Jana:
17: i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia

18: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka.

Słowa proroków w komentarzach w internecie brzmiały irytująco. Ale czy się nie spełniają? Więc potrzebna jest mądrość. Nie traktowanie ludzi jako zbioru "BIG DATA", lecz jako ludzi. Którzy bez oznakowania, kontroli państwa, będą mogli działać.
Państwo nie musi wiedzieć o nas wszystkiego. A nadmiar wiedzy w rzeczywistości nie jest potrzebny.
Awatar użytkownika
Czytelnia

Re: Większość Polaków przeciwko e-paragonom i zbieraniu przez państwo danych zakupowych

Czytelnia Pią Wrz 23, 2016 9:22 am

Niech przestaną, naprawdę, to bez sensu i szkodliwe. Potem pewnie wyeliminują gotówkę. Na końcu przez porównanie zarobków, wydatków, stanów kont bankowych i pitów wyjdzie, że powinno ci zostać na koniec roku 1500 zł, i od tego np. każą zapłacić podatek 90% albo oddać na szczytny cel. Chore pomysły w dziwacznym kraju, cała ta informatyzacja jest mocno szkodliwa.
Awatar użytkownika
Tomik

Tomik Pią Wrz 23, 2016 1:44 pm

Popieram obydwie formy płatności w sklepach zarówno gotówkową jak i elektroniczną (kartą). Czasem zdarzają się awarie terminali (czego sam niedawno doświadczyłem) i zmuszony byłem biec do bankomatu po gotówkę. Banki stawiają głównie na elektronikę. Tymczasem druga kontrowersyjna sprawa to pobieranie od miesiąca września prowizji za wypłatę z banku gotówki z własnego konta. W bankomatach nadal bez prowizji. Taką opłatę wprowadził mój Bank Zachodni WBK. Co jeśli bankomat będzie miał awarię? Klient będzie zmuszony płacić 5 zł prowizji za wypłatę swoich oszczędności? To kolejny krok ograniczania kontaktów z klientami przez banki.
Awatar użytkownika
thekioskarz

thekioskarz Pią Wrz 23, 2016 2:25 pm

Często do reklamacji wymaga się paragonu. Paragony potrafią się ścierać w miesiąc i przeważnie je sobie kserujemy. E-paragon byłby wygodniejszy.
Awatar użytkownika
prawnik

prawnik Pią Wrz 23, 2016 4:09 pm

"Tomik" napisał(a): Popieram obydwie formy płatności w sklepach zarówno gotówkową jak i elektroniczną (kartą). Czasem zdarzają się awarie terminali (czego sam niedawno doświadczyłem) i zmuszony byłem biec do bankomatu po gotówkę. Banki stawiają głównie na elektronikę. Tymczasem druga kontrowersyjna sprawa to pobieranie od miesiąca września prowizji za wypłatę z banku gotówki z własnego konta. W bankomatach nadal bez prowizji. Taką opłatę wprowadził mój Bank Zachodni WBK. Co jeśli bankomat będzie miał awarię? Klient będzie zmuszony płacić 5 zł prowizji za wypłatę swoich oszczędności? To kolejny krok ograniczania kontaktów z klientami przez banki.

A czy przypadkiem taki zapis regulaminu (umowy) nie został uznany swego czasu przez UOKiK za klauzulę niedozwoloną?
*wybacz, nie będę sprawdzał rejestru klauzul, gdyż chaotyczność tego tworu sprawia, że korzystam, gdy muszę.
Awatar użytkownika
daniel

daniel Pią Wrz 23, 2016 6:53 pm

dokładnie! ja nie chcę żeby każdy wiedział o mnie wszytko, jakie zakupy robię itd... inwigilacja,mam nadzieję, że ten pomysł szybko upadnie!!
Awatar użytkownika
marlena

marlena Sob Wrz 24, 2016 9:25 pm

Totalne naruszenie prywatnosci, nie bedzie mozliwosci zachowania anonimowosci podczas zwyklych zakupów
Awatar użytkownika
grzesiek

grzesiek Sob Wrz 24, 2016 9:29 pm

dobijanie malych przedsiebiorcow ktorzy i tak nie maja pieniedzy, wiekszosci nie stac na wymiane sprzetu i zagwarantowanie oczekiwanych warunkow
Awatar użytkownika
sonia

sonia Pon Wrz 26, 2016 9:34 pm

masakra jakaś i wprowadzanie zamieszania. papierowy paragon to dowód w ręce od razu, bez podpinania się pod kompa czy telefon. a jak z reklamacjami? oby ten pomysł nie przeszedł..
Awatar użytkownika
olo

olo Czw Wrz 29, 2016 9:19 pm

to jeszcze malo, jest projekt do zrealizowania w 2018
ZASTAPIENIA dowodu osobistego, karty platniczej itp APLIKACJA
w TELEFONIE !!! pokazujesz telefon przy kontroli, skanuja, itp
i wyswietlaja sie twoje dane, stan konta,he,he i gdzie byles
ostatnio np. Berlin bo placiles telefonem,he,he A w ABW wystarczy
tylko wpisac nazwisko do kompa i wyswietla sie twoj nr TELEFONU,
bo karty sa imienne juz, terrorysci nam zagrazja ponoc he,he
Wróć do Badania Marketingowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości