WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Internetu

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
portier

Wirtualna Polska zaskoczona zarzutami Onetu. „Dlaczego właśnie teraz i w takiej formie?”

portier Pią Lut 06, 2015 1:36 am

Ta hołota nawet złapana za rękę na kradzieży, będzie utrzymywać swoją niewinność. Przykro patrzeć na tych desperatów i ich prymitywne ruchy. Jesteście szkodnikami, barbarzyńcami, gracie nieczysto i poniżej krytyki. Taką mentalność wynieśliście z waszej złodziejskiej dziupli i niebawem będziecie tego żałować cwaniaki.
Awatar użytkownika
kk

Re: Wirtualna Polska zaskoczona zarzutami Onetu. „Dlaczego właśnie teraz i w takiej formie?”

kk Pią Lut 06, 2015 1:42 am

do konfrontacji będą wystawiać uciekinierów z onet-u nie zapominajmy jednak, kto tak naprawdę tym steruje.. baluj za hajs inwestora! ;-)
Awatar użytkownika
ekspert

Re: Wirtualna Polska zaskoczona zarzutami Onetu. „Dlaczego właśnie teraz i w takiej formie?”

ekspert Pią Lut 06, 2015 1:45 am

zabawne jak WP wykorzystuje newsy z różnych serwisów internetowych i jak podaje źródło do nich

totalny brak honoru i szanowania ciężkiej pracy osób, które zdobyły newsa - musiały się na dzwonić, mieć kontakty.

przychodzi agregat z WP i robi z tego newsa ..

ŻENADA!!!
Awatar użytkownika
Jan

Jan Pią Lut 06, 2015 8:27 am

Hehe dobre. Z tym, że i onetowi można sporo zarzucić, jeśli chodzi o etyczne. SEO. Nie będę podopowiadał ale w RASP portale robią różne rzeczy pod SEO, jeszcze mocniejsze nawet.
Awatar użytkownika
babcia henia

babcia henia Pią Lut 06, 2015 8:35 am

W Onecie po zmianie właściciela mniej rzetelności i dziennikarstwa niż w Fakcie. Czytać się nie da, więc tonący brzytwy się chwyta.
Awatar użytkownika
Onet robi tak samo

Onet robi tak samo Pią Lut 06, 2015 9:05 am

W telefonie, Będąc na innej stronie, Wiele razy wchodząc do artykułu poprzez link zamiast do artykułu trafiałem na główna stronę onet.

Z wp nie korzystam natomiast onet jak czytam niw jest lepszy od wp.
Awatar użytkownika
Gość1

Gość1 Pią Lut 06, 2015 9:19 am

Najlepszy komentarz WP to fakt, że wyłączyli w nocy te przekierowania. Actions speak louder than words.
Awatar użytkownika
Analityk

Analityk Pią Lut 06, 2015 9:20 am

Niech Google zbanuje WP i Onet. Wszyscy na tym skorzystamy - mniej promocji bzdetów nikomu nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Gość1

Gość1 Pią Lut 06, 2015 9:20 am

@Przemek-a wiesz co to jest content curration?
Awatar użytkownika
Czesiu

Czesiu Pią Lut 06, 2015 9:22 am

Akurat jak dobrze się przyjrzeć, naluzie to technologiczny majstersztyk, który jest najlepiej ogranym w Polsce sposobem na światowy już standard "content curation". To bym zaliczył na duży plus Onetowi, że cytując jedynie drobny fragment pokazują całą stronę źródła wraz z ich reklamami. Czysta relacja win-win. Wątpię aby tu chodziło o jakiś tam głupi i zmanpiulowany megapanel.

btw: myślę że reklamodawcy WP, byliby bardziej zadowoleni gdyby artykuły Wirtualnej, onet pokazywał w swoim na naluzie, niż kantował ich wyświetlanie tandetnym mechanizmem oszukiwania Google.
Awatar użytkownika
razor

razor Pią Lut 06, 2015 9:30 am

Dlaczego właśnie teraz? Za to to powinna WP podziękować. Szybka reakcja mediów i w wyniku wyłączenie tego syfiastego szwindla w wynikach Google, może ich uchroni przed karą. Ciekawe jak by media zareagowały gdyby Onet nic nie robił, a Google ich wypierniczyło z indeksu.... bo to by się musiało tak skończyć. Zresztą mam nadzieję że chociaż symbolicznie dostaną karę. To że kradł a już nie kradnie nie znaczy że niewinny. Podobno Google traktuje wszystkich równo... Mały gracz by się nie pozbierał po praktykach rodem z lat 90.
Awatar użytkownika
Anton M.

Anton M. Pią Lut 06, 2015 9:33 am

Wirtualna Polska zaskoczona? To dlaczego w nocy ten ich mechanizm został wyłączony?

To ich specjaliście od SEO nie wiedzą, że maskowanie (cloaking) jest techniką zabronioną przez Google?

Czy szef SEO w WP niejaki Wojciech Grądzki informował mocodawców, że w bezpardonowej walce o odsłony swojej strony głównej uciekają się do technik naruszających wytyczne Google?

Liczę na reakcję Google. Niech ich chociaż zbanują na trzy dni. Jeżeli tego nie zrobią to w świat pójdzie sygnał, że duzi naginają zasady i nie ponoszą konsekwencji!!
Awatar użytkownika
mysiek

mysiek Pią Lut 06, 2015 9:33 am

WP kręciło wyniki przynajmniej od grudnia, czyli ponad dwa miesiące. Wujek Googel taki niby bystry i się nie połapał, że tak duży podmiot robi ich w balona ? Źle to świadczy o o ich mechanizmach albo ludziach podejmujących decyzję. Pewnie dlatego Googiel nabierze wody w usta i nie będzie oficjalnie wypowiadał się o tym przypadku - skończy się na standardowych dyrdymałach....
Awatar użytkownika
Andy

Andy Pią Lut 06, 2015 9:34 am

Tak jedni, onet, jak i drudzy, wp, są siebie warci. W onecie miałem pocztę, spam za spamem, kiedy zgłaszałem, dostałem odpowiedź, że nic nie da się zrobić. Wypisałem się więc z onetu.
Wp zaś stosuje praktyki odwetowe. Wielokrotnie zgłaszałem ich źle działającą stronę w dziale biznes,
w odwecie zamknęli mi konto. Tak działają polskie portale internetowe, onet i wp.
Awatar użytkownika
mikołaj jarosewicz

mikołaj jarosewicz Pią Lut 06, 2015 10:01 am

To samo onet robi na facebooku. Jest link do wydarzenia a odsyla do strony glownej na ktorej na 1 miejscu jest dopiero link do tego. Jako jedyni tak robia
Wróć do Internet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości