WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
PS

„Wołyń” Smarzowskiego ma budować most między narodami. Ale może dzielić (recenzja)

PS Sob Wrz 24, 2016 4:07 am

Łukasz, dzięki za konkret! Ale... noe wiem czy pójdę.
Awatar użytkownika
pawel

Re: „Wołyń” Smarzowskiego ma budować most między narodami. Ale może dzielić (recenzja)

pawel Sob Wrz 24, 2016 2:01 pm

pójdę na pewno, sam sobie wyrobię opinie o filmie i nie jest mi potrzebna do tego żądna recenzja zwłaszcza taka która by mnie miała do tego filmu zniechęcić, tym bardziej pójdę, porażające jest, że od II wojny światowej tak mało się o tym mówi...przecież na Wołyniu zostało zamordowanych ponad 100 tyś naszych Rodaków a dalej jest to temat tabu, przemilczany...za to wszędzie się mówi o Katyniu w którym zginęło parę polskich żołnierzy i urzędników! poprawność polityczna po raz kolejny niszczy pamięć narodową!
Awatar użytkownika
Łukasz Brzezicki

Re: „Wołyń” Smarzowskiego ma budować most między narodami. Ale może dzielić (recenzja)

Łukasz Brzezicki Sob Wrz 24, 2016 2:28 pm

Nie wydaje mi się, aby ta recenzja zniechęcała do pójścia do kina. W kinach od 7 października, polecam.
Awatar użytkownika
Radek

Radek Sob Wrz 24, 2016 2:58 pm

Ja film obejrzę, ale później. Znacznie później. Nie dlatego, że nie chcę dać filmowi zarobić, po prostu sądze, że będzie dla mnie za mocny. Część mojej rodziny uciekała z terenów dzisiejszej Ukrainy przed sotniami UPA, prababka zginęła przecięta na pół (babka schowała się wtedy w pokrzywach), o tych potwornych zbrodniach czytałem już w gimnazjum i po prostu nie obejrzę tego filmu "na raz". Niemniej jednak uważam, że takie filmy są potrzebne i wiem, że mimo wszystko na Smarzowskim się nie zawiodę.
Awatar użytkownika
Łukasz Brzezicki

Łukasz Brzezicki Sob Wrz 24, 2016 3:04 pm

Radek, na pewno się nie zawiedziesz. W filmie wszystko jest dopracowane, każda scena pasuje do kolejnej i poprzedniej. To po prostu b.dobry film.
Awatar użytkownika
bla

bla Sob Wrz 24, 2016 7:31 pm

Co to za ciul pisał, że "nie ma proporcji " w pokazaniu " brutalności" Polaków i Ukr. Domagasz się proporcji? 1-1000.
Awatar użytkownika
terek

terek Sob Wrz 24, 2016 11:31 pm

Na film wypadałoby pójść choćby z faktu zaczerpnięcia tematu który skrzętnie jest i był pomijany przez nasze zakłamane elity.
Awatar użytkownika
Aśka

Aśka Nie Wrz 25, 2016 11:35 am

Na filmie nie byłam, ale takie opowieści zasłyszałam.Na film pójdę jestem jego ciekawa.Najwyższy czas na pokazanie tej okrutnej zbrodni.
Awatar użytkownika
MK PP

MK PP Nie Wrz 25, 2016 5:59 pm

Nigdy Ukrainiec nie będzie Polakowi bratem, nigdy! Oczywiście dzisiejsi Ukraińcy nie są bezpośrednio winni temu, co się stało kilkadziesiąt lat temu, ale są winni temu, że na Ukrainie wciąż stoją pomniki Banderze, że w wielu ukraińskich miastach są ulice nazwane na cześć Bandery, i że Bandera wciąż jest uważany za bohatera!
Nie potrzebujemy takich "braci". :evil:
Awatar użytkownika
Bombka

Bombka Nie Wrz 25, 2016 6:26 pm

Znakomity film. Byłam w Gdyni, widziałam i jestem pod ogromnym wrażeniem. To taki film, któego sie długo nie zapomina, o którym myślisz jeszcze przez pół następnej nocy. Smarzowski zrobił ważny i wzruszający obraz o bolesnej historii. Mam nadzieję, ze jak najwięcej ludzi wybierze się na "Wołyń" do kin, bo ten film po prostu trzeba zobaczyć.
Awatar użytkownika
makatka

makatka Nie Wrz 25, 2016 7:34 pm

Zazdroszczę tym, co mieli już okazję widzieć, to najbardziej wyczekiwany przeze mnie film tego roku. Tematyka jest w tym przypadku drugorzędna, nie wiem czy bym poszła na film pod tytułęm Wołyń, gdyby go zrobił inny reżyser. Idę przede wszystkim na Smarzowskiego.
Awatar użytkownika
Agia

Agia Nie Wrz 25, 2016 10:41 pm

Kurcze. Przeraża mnie trochę ogrom przemocy, który prawdopodobnie będzie w tym filmie. Najbardziej zachęcającą rzeczą jest fakt, że film wymyka się wszelkim schematom. Zarówno przez prawicę i lewicę uznany jako coś wartościowego. Brawo!
Awatar użytkownika
justy

justy Śro Wrz 28, 2016 8:01 am

Sorry ale albo trzeba być głupim, by pisac, że ten film może dzielić, albo kolega Łukasz filmu nie zrozumiał. Bo zakładam, że jednak widział? Ten film wymykaa si wszelkim ideologiom. I taki był jego cel. Tylko ktos kto go nie zrozumiał, może pisac takie brednie. Smutek. Wielkie, mądre, wyważone kino. Nie słuchajcie bredni, idźcie i obejrzyjcie. Warto. Nie mogę przeboleć, że jury nie uhonorowało którąś z najważniejszych nagród tego wielkiego kina.
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 64 gości