[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 64: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "217.182.173.109" and accepting TCP/IP connections on port 5432?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 70: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 71: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/komentowany_artykul.php on line 78: pg_close() expects parameter 1 to be resource, boolean given
Forum WirtualneMedia.pl - Opinie i komentarze - Związkowcy piszą do prezesa PiS w sprawie śmieciówek w TVP

WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dyskusje dotyczące Telewizji

Moderatorzy: Moderator, t.wojtas9@gmail.com, Robin

Awatar użytkownika
major

Związkowcy piszą do prezesa PiS w sprawie śmieciówek w TVP

major Wto Cze 22, 2021 6:55 am

Przy rocznej dotacji z budżetu rzędu 2 mld złotych, zatrudnienie pracowników na normalne umowy o pracę nie powinno być problemem.
Awatar użytkownika
Antyśmieciówkowiec

Re: Związkowcy piszą do prezesa PiS w sprawie śmieciówek w TVP

Antyśmieciówkowiec Wto Cze 22, 2021 7:26 am

Problem śmieciówek jest nie tylko w spółkach państwowych ale i powszechnie stosowane u większości pracodawców. Mam 25-letnią córkę, która nie decyduje się na dzieci gdyż na umówię śmieciowej nie ma zagwarantowanej żadnej pomocy finansowej …
Awatar użytkownika
Antyśmieciówkowiec

Antyśmieciówkowiec Wto Cze 22, 2021 7:28 am

Problem śmieciówek jest nie tylko w spółkach państwowych ale i powszechnie stosowane u większości pracodawców. Mam 25-letnią córkę, która nie decyduje się na dzieci gdyż na umówię śmieciowej nie ma zagwarantowanej żadnej pomocy finansowej … pracuje aktualnie jako asystentka stomatologiczna w dużym mieście i zarabia na śmieciówce minimalną krajową … i jak tu mieć dzieci …
Awatar użytkownika
Jest OK

Jest OK Wto Cze 22, 2021 7:54 am

Zarabiajac 7-8 tys. W TVP nie widze problemu w umowie o dzielo lub samozatrudnieniu
Awatar użytkownika
Ja

Ja Wto Cze 22, 2021 8:21 am

Tu niekoniecznie chodzi o koszty. Raczej o to, żeby jakiegoś "niepokornego" było łatwo wy**"ić. A nawet pokornego jeśli akurat plany się zmieniły (jeśli były jakiejkolwiek plany)
Awatar użytkownika
lol

lol Wto Cze 22, 2021 9:23 am

A teraz wyobraźmy sobie wprowadzenie w życie nowego polskiego ładu, w tym odprowadzanie składek ZUS procentowo i bez możliwości odliczenia od dochodu. Czy to wpłynie pozytywnie na rynek pracy, czy zwiększy śmieciówki?
Awatar użytkownika
Trindre

Trindre Wto Cze 22, 2021 12:19 pm

"Antyśmieciówkowiec" napisał(a): Mam 25-letnią córkę, która nie decyduje się na dzieci gdyż na umówię śmieciowej nie ma zagwarantowanej żadnej pomocy finansowej …

Ale jaki masz problem, to przecież takie proste, załóż firmę, zatrudnij córkę na umowę o pracę.
Możesz też zatrudnić jej koleżanki, przecież pieniądze spadają z nieba, można zatrudnić na UoP nieskończoną liczbę córek i ich koleżanek.
Awatar użytkownika
Jan

Jan Wto Cze 22, 2021 1:10 pm

Jak komuś się nie podoba brak umowy o pracę to po co siedzi w takim miejscu? Niech ruszy dupkso i znajdzie sobie firmę która mu taka umowe da.
Awatar użytkownika
Juro

Juro Wto Cze 22, 2021 1:25 pm

nie ogladam tvp same dnoo
Awatar użytkownika
Kamak

Kamak Wto Cze 22, 2021 1:25 pm

chyba 4 mln maja jak duda dal
Awatar użytkownika
wincey&wincey

wincey&wincey Wto Cze 22, 2021 2:32 pm

a jeden "dziennikarz", który grzebał w śmieciach awansował nawet. chyba znalazł tam dobry kontrakt
Awatar użytkownika
M

M Wto Cze 22, 2021 6:40 pm

"Trindre" napisał(a):
"Antyśmieciówkowiec" napisał(a): Mam 25-letnią córkę, która nie decyduje się na dzieci gdyż na umówię śmieciowej nie ma zagwarantowanej żadnej pomocy finansowej …

Ale jaki masz problem, to przecież takie proste, załóż firmę, zatrudnij córkę na umowę o pracę.
Możesz też zatrudnić jej koleżanki, przecież pieniądze spadają z nieba, można zatrudnić na UoP nieskończoną liczbę córek i ich koleżanek.

Albo inaczej: jak się jest dzbanem którego nie stać na zatrudnienie na etat osoby która ma obowiązki etatowca, to nie powinien taki dzban prowadzić firmy.

Problemem śmieciówek czyli tzn. elastycznego zatrudnienia jest to, że oczekuje się od fakturzysty czy zleceniobiorcy 100% obowiązków znanych z etatu. Włącznie np. z wpisaniem zakazu konkurencji od sasa do lasa, aby frajer przypadkiem zleceń nie robił w nocy.
Awatar użytkownika
Gość X

Gość X Wto Cze 22, 2021 7:45 pm

Lepiej do kogoś z PO, PSL lub Ruchu Hołowni.
Awatar użytkownika
FinguSS

FinguSS Wto Cze 22, 2021 11:16 pm

"M" napisał(a): Albo inaczej: jak się jest dzbanem którego nie stać na zatrudnienie na etat osoby która ma obowiązki etatowca, to nie powinien taki dzban prowadzić firmy.

Jeśli ktoś proponuje Ci umowę o dzieło zamiast etatu, to zamiast ją podpisać, bierzesz kwity do PIP. I zeznajesz, że byłeś nakłaniany do udziału w przestępstwie karno-skarbowym polegającym na uszczupleniu należności z tytułu danin publicznoprawnych.
Dostaniesz niższy wyrok, ale firma pójdzie z torbami.

Problemem śmieciówek czyli tzn. elastycznego zatrudnienia jest to, że oczekuje się od fakturzysty czy zleceniobiorcy 100% obowiązków znanych z etatu. Włącznie np. z wpisaniem zakazu konkurencji od sasa do lasa, aby frajer przypadkiem zleceń nie robił w nocy.

Nie ma problemu śmieciówek.
Jest problem niedoedukowanych ludzi, którzy te umowy zawierają.
Awatar użytkownika
starszy już człowiek

starszy już człowiek Pon Lip 05, 2021 10:37 pm

Pracuję w TVP od 40-tu lat jako pracownik techniczny. Jeszcze nigdy nie było tak,że program został wyemitowany,a ja nie dostałem za swoją pracę wynagrodzenia.Dzisiaj usłyszałem z ust swojego dyrektora,że "umowa nie została podpisana" i on nic nie może. Bizancjum rozrasta się. Pan dyrektor powiedział,żebym się nie martwił, bo jak wrócą PRODUCENCI z urlopów,to otworzą swoje e-maile i raczą podpisać umowy.W dupie mają wszyscy to ,że ja nie będę miał pieniędzy na opłacenie świadczeń,że są wakacje,że moja średnia urlopowa naliczana jest od mojego wynagrodzenia..
Wróć do Telewizja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości