Adrian Klarenbach bez konsekwencji dosadnego tweeta do ministra, w „Minęła 8” zadebiutował Bartłomiej Graczak
Adrian Klarenbach wyjaśnił kierownictwu TAI dosadny wpis twitterowy skierowany do ministra Joachima Brudzińskiego. Wobec dziennikarze nie zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne, bez zmian prowadzi też wywiady w Polskim Radiu 24. Natomiast jako gospodarz „Minęła 8” i „Minęła 9” w TVP Info zadebiutował Bartłomiej Graczak.
Adrian Klarenbach z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim polemizował na Twitterze w poniedziałek wieczorem. Polityk kilka godzin wcześniej skrytykował bicie kukły Judasza podczas uroczystości Wielkiego Piątku w Pruchniku.
- Nie znam tradycji zachodniopomorskiej, ale Panie Brudziński odwal się Pan od podkarpackiej. Judasz był żydem, chyba że chcesz Pan zmieniać historię - stwierdził Klarenbach. Po fali krytycznych komentarzy przeprosił za sformułowanie „odwal się Pan”.
Biuro prasowe Telewizji Polskiej nie odpowiedziało na pytania Wirtualnemedia.pl o ewentualne działania firmy w tej sprawie. Natomiast nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która odpowiada w TVP za wszystkie programy informacyjne i publicystyczne, przyjęło wyjaśnienia Adriana Klarenbacha co do wpisu i uznało, że przeprosiny kończą sprawę.
Klarenbach jest związany z TVP Info od początku 2016 roku, prowadzi część wydań „Minęła 20” (zazwyczaj w soboty i niedziele), „Minęła 8” i „Minęła 9”, a także piątkowe „Forum”. W stacji pracował już w latach 2007-2013, natomiast w latach 2013-2015 współpracował z Tele 5.
Dziennikarz współpracuje też z Polskim Radiem - we wtorek i środę tak jak wcześniej prowadził wywiady z cyklu „Rozmowa PR24”.
Klarenbach wcześniej przeprosił, nagana dla Gmyza za tweet
W styczniu br. Adrian Klarenbach przeprosił w „Minęła 20” za swoje stwierdzenie wypowiedziane tego samego dnia w „Woronicza 17” w kontekście zabójstwa Pawła Adamowicza.
Chodziło o słowa „Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie - taka śmierć, jaka śmierć - takie życie. Być może to jest odważna teza. Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć po tym ostatnim, mijającym tygodniu. Z tym pytaniem rozpoczniemy naszą dyskusję”.
Kierownictwo Telewizji Polskiej konsekwencje dyscyplinarne za wpis twitterowy wyciągnęły natomiast w lipcu ub.r. wobec Cezarego Gmyza, który określił prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf spolszczoną wersją wulgarnego niemieckiego słowa.
- W związku z wypowiedzią redaktora Gmyza, która wykracza poza kanon przyjętych w TVP norm zachowań i kultury, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej udzieliła mu nagany - poinformowała TVP.
Bartłomiej Graczak w TVP Info
W środę i czwartek „Minęła 8” i „Minęła 9” pierwszy raz prowadził Bartłomiej Graczak. Dziennikarz od miesiąca jest już w stacji gospodarzem pasm informacyjnych, przygotowuje też materiały do głównego wydania „Wiadomości”.
Graczak od października 2017 roku do końca ub.r. prowadził już pasma informacyjne w TVP Info, natomiast na początku br. dołączył do grona prowadzących programu „Twój Wybór” w TVP3.
Dziennikarz jest związany z Telewizją Polską od stycznia 2016 roku, kiedy został reporterem głównego wydania „Wiadomości” TVP. Wcześniej przez 2,5 roku pracował w Telewizji Republika - jako reporter oraz prowadzący program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.
Według naszych informacji „Minęła 8” i „Minęła 9” będą też nadal prowadzili na zmianę Adrian Klerenbach i Krzysztof Świątek.
Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 210 028 widzów (3,4 proc. mniej niż rok wcześniej), a udział stacji w rynku oglądalności - 3,1 proc.
Newsletter



Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku
Dołącz do dyskusji: Adrian Klarenbach bez konsekwencji dosadnego tweeta do ministra, w „Minęła 8” zadebiutował Bartłomiej Graczak