Play z kanałami lokalnymi w całej Polsce. Firma tłumaczy powody
W ostatnim czasie Play dołączył szereg kanałów lokalnych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są one oferowane w całej Polsce. Pytanie czy widza w Lublinie interesują problemy Bolesławca z Dolnego Śląska. – Wielu Polaków zmienia miejsce zamieszkania i są zainteresowani informacjami z ich rodzinnych stron – mówi Wirtualnemedia.pl przedstawicielka Play.

Na stronach internetowych Play możemy wyczytać, że dzięki pakietowi Telewizja Max Premium można oglądać do 215 kanałów, a jeśli dodatkowo wybierzemy paczkę Sport, to nawet do 228 stacji. Jeszcze dwa lata temu operator oferował 157 kanałów. Po fuzji z UPC Polska koncentrował się głównie na dołączeniu stacji, których zabrakło w zaprezentowanej w maju 2023 roku ofercie.
We Francji odpowiednik Play oferuje 613 stacji
W ostatnich miesiącach nowościami są przede wszystkim stacje lokalne. Do pakietów operatora dołączyły: Telewizja WTK z Poznania, TVT z Rybnika, Echo24 z Wrocławia, DlaCiebie.TV z Jaworzna, TV Bolesławiec i Lubuska TV Horyzont. W stacjach poza programami informacyjnymi i publicystycznymi, można znaleźć treści dokumentalne, historyczne, religijne czy na przykład wędkarskie z danych regionów. Stream niektórych stacji jest dostępny za darmo na YouTube.
Konkurencyjna Vectra w przypadku technologii DVB-C oferuje na 140. pozycji dekoderów kanał lokalny, adekwatny do miejsca zamieszkania klienta. W całym kraju są dostępne tylko poznańska WTK i TV Regionalna.pl z Lubina. W przeszłości w ofercie była jeszcze Zebrra.TV z Radomia, ale usunięto ją po reemisji kanału Telewizja Media Narodowe. Miało wówczas dojść do złamania umowy z operatorem.
Dlaczego Play oferuje kanały w całej Polsce? – W Telewizji Play nie stosujemy ograniczeń regionalnych, dlatego nawet te kanały, które skupiają się na wydarzeniach lokalnych, są dostępne ogólnokrajowo. Wielu Polaków zmienia miejsce zamieszkania i są zainteresowani informacjami z ich rodzinnych stron – informuje Wirtualnemedia.pl Katarzyna Bonk z biura prasowego operatora.
W jaki sposób są dobierane lokalne nowości? – Kanały dobieramy z uwagi na różne czynniki – popularność kanału w regionie, w którym jesteśmy obecni z naszymi usługami czy badania rynkowe – dodaje przedstawicielka Play. Według badania przeprowadzonego przez Krajowy Instytut Mediów to oferowana przez Play stacja TVT z Rybnika jest najpopularniejszą spośród lokalnych w Polsce.

Play należy do Iliad Group, która we Francji działa pod szyldem Free. Na rodzimym rynku w różnych pakietach oferowanych jest 613 stacji. To nie tylko kanały francuskie, ale także arabskie czy polskie (TVP Polonia, TVN24, iTVN). W ofercie Free znajdziemy wszystkie lokalne wersje France 3 czy regionalne kanały newsowe BFM, lokalne stacje, takie jak Moselle TV, TV Sud Montpellier, TV7 Bordeaux czy TéléGrenoble.
Dołącz do dyskusji: Play z kanałami lokalnymi w całej Polsce. Firma tłumaczy powody
Pobiegać sobie w koło domu, a nie głupoty zgłaszać. Kiedyś nie było technicznych możliwości wrzucać więcej kanałów. Jak nie chcesz oglądać to nie oglądaj.