Dziennikarze i odbiorcy mediów boją się sztucznej inteligencji. Chodzi o weryfikację źródeł informacji
Australijski uniwersytet RMIT opublikował najnowszy raport o wpływie AI na media. Publikacja wykazała, że zarówno dziennikarze jak i odbiorcy mediów są coraz bardziej zaniepokojeni generatywną sztuczną inteligencją w dziennikarstwie. – Obawa o wykorzystanie sztucznej inteligencji do rozpowszechniania wprowadzających w błąd lub zwodniczych treści znalazła się na szczycie listy wyzwań zarówno dla dziennikarzy, jak i odbiorców wiadomości – powiedział dr T.J. Thomson z Uniwersytetu RMIT w Melbourne w Australii.
Dołącz do dyskusji: Dziennikarze i odbiorcy mediów boją się sztucznej inteligencji. Chodzi o weryfikację źródeł informacji
Miało być: powiedział (cytat w cudzysłowie). Czytasz jakiś tekst i napotykasz na kilka z powyższych wyrazów albo większą ich liczbę. W porządku, zapominasz o sprawie. Ale w innym miejscu znów trafiasz na te akurat słowa, co już normalnym raczej nie jest. Do tego dochodzą często powtórzenia tych słów w jednym tekście. Sięgasz jeszcze gdzie indziej po jeszcze inny tekst i znów widzisz: zanurzyć się, głębia, twórcy, eksplorować itd.