Amerykanie wysyłają rekordowe ilości SMS-ów
Pomimo 100-procentowego wzrostu cen na przestrzeni ostatnich kilkulat, wiadomości SMS są w USA popularniejsze niż kiedykolwiekwcześniej.
Z najnowszego badania organizacji Cellular Telecommunicationsand Internet Association (CTIA) wynika, że w samym czerwcubieżącego roku za oceanem wysłanych zostało około 75 miliardówsmsów, co daje średnią 2,5 miliarda wiadomości dziennie - informujeserwis CNET Reviews.
Liczba ta jest aż o 160 procent wyższa w porównaniu z czerwcemroku ubiegłego, kiedy Amerykanie wysłali 28,8 miliarda smsów.
Wzrost ten jest tym bardziej imponujący, że w ciągu ostatnichdwóch lat najwięksi operatorzy komórkowi z USA, tacy jak SprinNextel, AT&T, Verizon Wireless i T-Mobile USA, podnieśli kosztwysłania jednej wiadomości SMS z 10 do 20 centów.
Z danych CTIA wynika również, że w pierwszej połowie bieżącegoroku dochody z mobilnych danych (opierających się głównie o smsy)wyniosły 14,8 miliarda dolarów i stanowiły około 20 procent ogółuwpływów operatorów z USA. Kwota ta była wyższa w porównaniu zanalogicznym okresem roku 2007 o 40 procent.
źródło: CNET Reviews

Newsletter






Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu 



Dołącz do dyskusji: Amerykanie wysyłają rekordowe ilości SMS-ów