Tatiana Okupnik wycofała się z prowadzenia koncertu w Opolu, sprzeciwia się segregacji wykonawców
Piosenkarka Tatiana Okupnik poinformowała, że rezygnuje z prowadzenia koncertu „Od Opola do Opola” podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Uzasadniła, że robi to „w związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi segregacji wykonawców”.
O swojej decyzji Tatiana Okupnik poinformowała w niedzielę wieczorem na Facebooku. - Milczeć nie będę, bo tym razem czuję głęboko, że byłoby to równoznaczne z przyzwoleniem na wyrządzanie krzywdy. Tym razem ofiarą padła Muzyka - stwierdziła.
Dodała, że Opole, w którym stawiała pierwsze kroki artystyczne, kojarzy jej się ze spotkaniami ludzi o różnych przekonaniach i poglądach. - Zarówno dla artystów jak i słuchaczy Opole powinno być miejscem, w którym cieszymy się z muzyki, świętujemy, oddajemy hołd wybitnym artystom robiąc to ponad podziałami czy nastrojami politycznymi - oceniła.
- Cieszyłam się, że wezmę udział w tegorocznym festiwalu i poprowadzę w doborowym towarzystwie koncert „Od Opola do Opola”. Jednak w związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi segregacji wykonawców podjęłam decyzję o wycofaniu się z prowadzania koncertu - poinformowała. - Solidaryzuję się ze wszystkimi w środowisku artystycznym, którzy czują że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w XXI wieku w wolnym kraju. Jednocześnie życzę nam wszystkim, żeby różnice między nami były powodem do spotkań i rozmów a nie skreśleń - dodała.
Coraz dłuższa lista wycofujących się z festiwalu w Opolu
W środę z gościnnego udziału w koncercie jubileuszowym Maryli Rodowicz zrezygnowały Kayah i Katarzyna Nosowska.
W piątek z tego koncertu wycofał się zespół Audiofeels.
W piątek wieczorem swój koncert odwołała Maryla Rodowicz. „Atmosfera politycznego skandalu oraz dramat rodzinny” - uzasadniła.
W sobotę z występu na festiwalu zrezygnowali Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska i Michał Szpak.
W piątek wieczorem wycofano zaproszenie dla grupy Dr Misio do koncertu Premier z powodu antyklerykalnego teledysku do jej piosenki „Pismo”.
Z tego powodu z prowadzenia koncertu Premier wycofał się Artur Orzech, a z występu w nim - Kasia Popowska i Kasia Cerekwicka.
Arkadiusz Jakubik: wykluczenie Dr Misio z festiwalu w Opolu to cenzura, teledysk do „Pisma” jest misyjnyZ udziału w festiwalu wycofali się także m.in.: Mesajah, Szymon Wydra, PapaD, Urszula, Kombii, Blue Cafe, Natalia Szroeder, Stachursky, Piotr Zioła oraz Pectus. Trzy opolskie koncerty straciły też reżysera - Konrada Smugę.

Newsletter






Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku 



Dołącz do dyskusji: Tatiana Okupnik wycofała się z prowadzenia koncertu w Opolu, sprzeciwia się segregacji wykonawców
jeśli pokusiliście na listowanie wykonawców, którzy zrezygnowali powinniście wypisać wszystkich a nie wspomnieliście o:
Kombi, Natalia Szroeder, Kasia Cerekwicka, Lanberry, Kasia Popowska, PapaD, Urszula, Pectus, Blue Cafe,
Stachursky, Piotr Zioła :) Nie mówiąc już o Arturze Orzechu i reżyserze 3 koncertow :)