SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Dzień Dobry TVN" na czele programów śniadaniowych. "Pytanie na śniadanie" wiceliderem

„Dzień Dobry TVN” także w kwietniu pozostawał najpopularniejszym programem śniadaniowym. Lidera goni “Pytanie na śniadanie” TVP2, a podium zamyka program “Halo tu Polsat”. W porównaniu do wyników z marca tego roku wszystkie wymienione śniadaniówki straciły widzów.

Mat. prasowe/Facebook TVN Mat. prasowe/Facebook TVN

Jak wynika z danych Nielsena, do których dotarł portal Wrtyalnemdia.pl, liderem zestawienia programów śniadaniowych w kwietniu było „Dzień Dobry TVN” ze średnią oglądalnością na poziomie 409 tys. widzów i udziałami stacji w rynku w wysokości 8,38 proc. wśród wszystkich widzów, 10 proc. w grupie wiekowej 20-54 i 8,7 proc. w grupie 16-49.

Poranny program TVN w porównaniu do wyników z ubiegłego roku poprawił wyniki oglądalności. Przybyło mu średnio 2,6 tys. widzów, choć rok temu “Dzień Dobry TVN” notowało nieco wyższe udziały w każdej z grup odbiorców (było to: 8,42 proc. w grupie ogólnej, 10,37 w 20-54 i 10,28 w 16-49). 

W porównaniu do marca 2025 roku śniadaniówka TVN – podobnie jak pozostałe dwa programy konkurencji - zanotowała niewielkie spadki pod względem średniej oglądalności i udziałów w rynku w każdej z grup wiekowych. Wówczas “Dzień Dobry TVN” oglądało średnio 424 tys. widzów, udział w grupie 4+ wynosił 8,53 proc., 10,98 proc. w grupie 20-54 i 9,57 proc. w grupie 16-49. 

Poranny program TVN nadawany jest codziennie, a jego gospodarzami są: Marcin Prokop i Dorota Wellman, Paulina Krupińska i Damian Michałowski, Maciej Dowbor i Sandra Hajduk-Popińska oraz Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński. 

80 tys. widzów różnicy między “DDTVN” a “PnŚ”

Drugim najczęściej wybieranym przez widzów w kwietniu programem śniadaniowym było „Pytanie na śniadanie”. Poranny magazyn Dwójki oglądało średnio 329 tys. widzów, co dało stacji 6,75 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej, 6,12 proc. wśród widzów w wieku 20-54 oraz 6,57 proc. w grupie 16-49. Śniadaniowy program Dwójki od lidera zestawienia dzieli 80 tys. widzów.

W ujęciu rok do roku „Pytanie na śniadanie” ma mniejszą widownię. W porównaniu do wyników z kwietnia 2024 roku różnica w średniej liczbie odbiorców sięga 41 tys. Pod względem udziału w rynku w kwietniu ub.r. program Dwójki miał ich o 0,8 proc. więcej, jeśli chodzi o grupę 4+, o 0,67 proc. w grupie 20-54 i 0,15 proc. w grupie 16-49. 

W marcu br. “Pytanie na śniadanie” oglądało średnio 348 tys. widzów, przy udziale stacji na poziomie 6,80 proc. w widowni 4+, 6,14 proc. w grupie wiekowej 20-54 i 6,62 proc. wśród widzów w wieku 16-49. 

Obecnie poranny program Dwójki prowadzi pięć par: Łukasz Nowicki i Joanna Górska, Beata Tadla i Robert El Gendy, Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz, Robert Stockinger i Krystyna Sokołowska oraz Anna Lewandowska i Łukasz Kadziewicz, którzy zadebiutowali w roli gospodarzy programu w połowie kwietnia. Były siatkarz i dziennikarka związana wcześniej z “Pytaniem na śniadanie” zastąpili Katarzynę Pakosińską i Tomasza Tylickiego. 

Mniej widzów “Halo tu Polsat” 

Program “Halo tu Polsat” oglądało w kwietniu średnio 189 tys. widzów, co dało Polsatowi 3,47 proc. udziału w grupie ogólnej, 4,15 proc. w grupie wiekowej 20-54 i 3,85 proc. w grupie 16-49. W marcu śniadaniowy program Polsatu śledziło o 14 tys. widzów więcej. Średnia oglądalność wyniosła wówczas 203 tys. widzów, dając stacji udział w rynku na poziomie 3,48 proc. w grupie wszystkich widzów, 4,25 proc. w grupie 20-54 i 4,07 proc. wśród widzów w wieku 16-49. 

Program “Halo tu Polsat” jest na antenie od jesieni ub.r. Format ma emisję trzy razy w tygodniu od piątku do niedzieli. Obecnie gospodarzami programu są Maciej Rock i Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna oraz Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek.


 

Dołącz do dyskusji: "Dzień Dobry TVN" na czele programów śniadaniowych. "Pytanie na śniadanie" wiceliderem

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
Scenografia w studiu Pytania na śniadanie to jakiś dramat. Rozumiem, że ktoś dostał na nią zlecenie po znajomości ale są jakieś granice. Na to się patrzeć nie da.
7 1
odpowiedź
User
Michu
Żenująca jest tak kampania DD TVN, po pierwsze sytuacja na rynku jest oczywista, Polsat biorąc Cichopków odebrał PNŚ część widowni a widz DD raczej nie wlacza polsatu. Po drugie widz Pisowski dalej jest obrażony i wylądował w republice. Po trzecie DD wyrabia te wyniki wylacznie weekendami gdzie Polsat urywa PnŚ. Po 4 DD podaje jak zwykle grupe komercyjna i dziekujac widzom za ich obecnosc ale z drugiej strony majac ich w dupie jeśli maja więcej niż 49 lat. Taka to jakosc DD TVN xD
7 4
odpowiedź
User
Annna
Jeśli Polsatowa sniadaniowka sie zamknie, a podobno sie zamknie to odrazu PnŚ wroci na pozycje lidera. Tort jest maly, trzech glodnych nie wykarmi
4 7
odpowiedź