SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tańszy multipleks dla nadawców z MUX-8? KRRiT nie wyklucza zmian w telewizji naziemnej

KRRiT czeka na ogłoszenie prezesa UKE dotyczące operatora MUX-5 naziemnej telewizji cyfrowej. – Nadawcy programów na MUX-8, ze względu na znacznie gorsze warunki rozpowszechniania programu, mogą być zainteresowani przeniesieniem się do nowo uruchamianego multipleksu – czytamy w sprawozdaniu regulatora za 2024 rok.

Dołącz do dyskusji: Tańszy multipleks dla nadawców z MUX-8? KRRiT nie wyklucza zmian w telewizji naziemnej

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
Piszecie o tym już ponad 10 razy od 2 lat i nic z tym nie robią, dlaczego Polsatowi dali mux4 na płatne kanały

Bo nikt nie chciał nadawać DAB-T, to przeprowadzili konkurs na operatora. Spytaj się PiS. Ich ludzie zasiadali wówczas w KRRiT i UKE.
Wówczas mówiono, że Polska jest za biednym krajem, aby wprowadzić DVB-T i że ten standard się nie przyjmie. Rynek reklamowym miał być za ubogi aby to wszystko utrzymać, czyli właściwie to samo, co słyszymy dzisiaj na temat DAB+.
odpowiedź
User
Jolanta
Tańszy, czy nie tańszy, ale komu i za co tyle milionów trzeba płacić za koncesje na nadawanie???
No przecież to się w głowie nie mieści, żeby takie pieniądze jakiś ... brał za koncesję, bo co on to jakiś król jest, czy co?
odpowiedź
User
DAB = gumowe ucho
tylko, że DAB+ testowany jest od 1995 roku, od 2013 roku Polskie Radio weszło jako pierwsze i do tej pory albo testy, albo się nie opłaca, albo inne nie bo nie. To wyłączyć to i pozostać na tym UKF/FM. Sami mówią 10 programów = 10 nadajników w FM, 10 x więcej prądu. DAB+ 10 programów = 1 nadajnik =1/10 prądu

Moce nadajników trzeba porównać, nie każdy FM pluł na 10kW i więcej. może się okazać, że to były FM-y typu 400W i jak się to potem ma do 10kW w plastikowym DAB?
i 10x gorsza jakość audio, THD x10, dynamika sygnału 1/10 zaprasowane wszystko, nienaturalny plastikowy dźwięk wykastrowany zawartością od kompresji stratnej do bólu. To jak słuchanie transmisji z filharmonii przez telefon.
odpowiedź