SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio na fali wznoszącej. Najczęściej słuchamy go wcale nie w domu

Według najnowszych danych badania Radio Track zasięg dzienny radia ogółem wyniósł w pierwszym półroczu br. 63,6 proc., co stanowi wzrost o 1,3 pkt proc. w porównaniu z pierwszym półroczem roku 2024. Najwięcej Polaków słucha radia w samochodzie. 

Dołącz do dyskusji: Radio na fali wznoszącej. Najczęściej słuchamy go wcale nie w domu

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
Właśnie na słuchanie radia w samochodzie stacje się w ogóle nie przygotowały. Ustawa medialna nie przewiduje zasięgu wzdłuż autostrad i ulic szybkiego ruchu. Koncesja na cały kraj powinna w Polsce kosztować do 100.000 Euro, czyli 425.000 zł jak w Niemczech a nie jak obecnie w Polsce ok. 9,4 mln. zł za DAB+ i ok. 19. mln. za UKF. KRRiT blokuje ofertę i różnorodność w eterze. Winny jest Świrski, bo podwyższył ceny za koncesje. On blokuje ciekawą ofertę w eterze.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Od 1 stycznia 2021 w każdym nowym samochodzie obowiązkowo montowany jest odbiornik radia cyfrowego DAB+. Przez 4,5 roku w Polsce sprzedano ponad 2 mln. nowych samochodów, ciężko wyliczyć, ile używanych samochodów nabytych wcześniej jest wyposażonych w odbiornik DAB+. Jeżeli spojrzymy na emisje eksperymentalne DAB+, to ich zasięg kończy się na granicy miasta. Nikt nie myśli o kierowcach. Jeżeli nie wiemy o co chodzi, to przyczyną braku DAB+ w Polsce jest sytuacja rynkowa, czyli prawie monopol operatora. Operatorowi lepiej opłaca się utrzymanie sieci UKF, bo tych sieci jest więcej i zajęcie miejsc zagwarantowane. W DAB+ może być różnie – trauma MUX-8 który stał częściowo pusty – pozostaje.
odpowiedź
User
Pawel
Radio było moim pierwszym komunikatorem.W odległości ok.40 km od Torunia odbieram 14 stacji FM.Pomimo,że korzystam z internetu i klasycznej telewizji nie wyobrażam sobie życia bez tradycyjnego eteru.
odpowiedź