SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix zapowiada kolejny sezon „1670”

Platforma Netflix zapowiedziała premierę trzeciego sezonu polskiego serialu historycznego „1670”, w którym główną rolę gra Bartłomiej Topa. Za produkcję „1670” odpowiada Akson Studio.

Kadr z zapowiedzi nowego sezonu "1670" Kadr z zapowiedzi nowego sezonu

Krótka zapowiedź trzeciego sezonu „1670” pojawiła się na polskich profilach społecznościowych we wtorek 1 kwietnia. W scenie główny bohater serialu Jan Paweł Adamczewski (gra go Bartłomiej Topa) podczas rozmowy przy rodzinnym stole nie może sobie przypomnieć, ile razy apostoł Paweł zaparł się Jezusa.

Dodano, że trzeci sezon „1670” będzie miał premierę na Netfliksie w przyszłym roku.

Nie jest to żart na prima aprilis, ponieważ informacje o przygotowywaniu trzeciej odsłony serialu pojawiały się już w ostatnich miesiącach. Odpowiadająca za jego produkcję firma Akson Studio złożyła wniosek do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o zwrot część kosztów kwalifikowanych ponoszonych w Polsce (w ramach systemu tzw. zachęt, w którym corocznie wspierane są dziesiątki produkcji filmowych i serialowych). Jej wniosek dotyczy 7,73 mln zł.

W lutym wniosek firmy był na liście rezerwowej (co oznacza, że zostanie rozpatrzony w przypadku rezygnacji przez innego wnioskodawcę). Natomiast według rejestru PISF z marca br. decyzja ws. wniosku nie została jeszcze podjęta.

Drugi sezon „1670”na Netfliksie jesienią

Akcja serialu „1670” rozgrywa się w tytułowym roku we wsi Adamczycha. Opowiada o zabawnych, absurdalnych perypetiach szlachcica Jana Pawła Adamczewskiego, jego żony, dwójki dzieci i innych mieszkańców wsi, na czele z nielubianym sąsiadem.

Pierwszy sezon produkcji, który miał premierę pod koniec 2023 roku, zdobył dużą popularność. Pod koniec ub.r. zakończono zdjęcia do drugiej odsłony. Ogłoszono już, że pojawi się na Netfliksie jesienią br.

Za reżyserię drugiego sezonu odpowiadają Maciej Buchwald i Kordian Kądziela. Producentami są Ivo Krankowski i Jan Kwieciński.

Dołącz do dyskusji: Netflix zapowiada kolejny sezon „1670”

87 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xpkLoRel
01/01/1967
3 0
odpowiedź
User
xpkLoRel
01/01/1967
0 3
odpowiedź
User
gbartosz83
widzę że wirtualne media łykają wszystko na prima aprilis
2 1
odpowiedź