„Fakty” na czele programów informacyjnych. „Teleexpress” stracił 250 tys. widzów
Pozycję lidera oglądalności wśród programów informacyjnych w listopadzie zajęły „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogły „Wydarzenia” Polsatu, a najwięcej stracił „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
„Fakty” TVN i TVN24 BiS w listopadzie 2023 roku oglądało średnio 2,81 mln widzów, co zapewniło tym stacjom 22,02 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 5,64 proc. widzów, czyli 168 tys. oglądających, a jego udział spadł z 22,72 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę
Średnia oglądalność „Faktów” w TVN w zeszłym miesiącu wyniosła 2,43 mln widzów, a w TVN24 BiS - 381 tys.
Z trzeciego na drugie miejsce awansowały „Wiadomości”. Ich widownia w Jedynce, TVP Info i TVP Polonia w ciągu roku wzrosła o 0,72 proc., czyli o 20 tys. oglądających. W listopadzie 2023 roku zwiększyła się do 2,75 mln osób (1,89 mln w TVP1, 824 tys. w TVP Info i 36 tys. w TVP Polonia). SHR% dziennika w zeszłym miesiącu wyniósł 21,24 proc. (20,61 proc. w listopadzie 2022 roku).
„Teleexpress” stracił najwięcej
Podium uzupełnia „Teleexpress”, który spadł z miejsca drugiego. Jego oglądalność w Jedynce, TVP Info i TVP Polonia w ciągu roku zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 9,14 proc., czyli o 255 tys. widzów. W listopadzie 2023 roku wyniosła 2,53 mln osób (1,68 mln w TVP1, 820 tys. w TVP Info i 32 tys. w TVP Polonia). Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 25,17 proc. (rok wcześniej było to 27,89 proc.).
Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu, Polsatu News i Wydarzeń24. Widownia dziennika na trzech antenach wyniosła 1,90 mln osób, po największym wzroście w zestawieniu - wynoszącym 3,37 proc. (62 tys. widzów). Średnia widownia „Wydarzeń” na głównej antenie wyniosła 1,46 mln osób, w Polsat News - 349 tys., a w Wydarzenia24 - 92 tys.
Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 i TVP Info zwiększył się o 1,16 proc. do 1,66 mln widzów (1,03 mln w Dwójce i 628 tys. w stacji informacyjnej; TVP Polonia nie nadaje równolegle głównego wydania „Panoramy”).

„Fakty” umacniają się na pozycji lidera w 16-49
Wśród widzów w wieku 16-49 lat w listopadzie 2023 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 3,36 proc. do 913 tys. oglądających.
Drugie były „Wydarzenia”, które śledziło 692 tys. osób (do góry o 5,94 proc. – jedyny wzrost w zestawieniu). Podium uzupełniają „Wiadomości” (505 tys. widzów; - 11,54 proc. - największy spadek w zestawieniu). Czwarty był „Teleexpress” (422 tys. widzów; - 3,33 proc.), a piąta - „Panorama” (245 tys. widzów; - 4,77 proc.).

Newsletter



Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku
Dołącz do dyskusji: „Fakty” na czele programów informacyjnych. „Teleexpress” stracił 250 tys. widzów
Widzimy że nie potrafisz poprawnie pisać po polsku, do tego dochodzi jeszcze że nie potrafisz zapamiętywać liczb.