„Hell’s Kitchen” ma 1,7 mln widzów. Show przegrywa z TVP2 i TVN
Polską edycję reality-show „Hell’s Kitchen” ogląda w Polsacie średnio 1,7 mln widzów. W czasie jego emisji stacja przegrywa z TVP2 i TVN, ale w grupie komercyjnej zajmuje już pozycję wicelidera.

“Hell’s Kitchen - Piekielną kuchnię” oglądać można w Polsacie we wtorki o 20.05 począwszy od 8 kwietnia br. Z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl wynika, że po czterech odcinkach średnia oglądalność formatu wyniosła 1,69 mln widzów, co przełożyło się na 10,76 proc. udziału w grupie 4+ oraz 17,13 proc. w 16-49.
W czasie emisji “Hell’s Kitchen” Polsat w rynku zajmuje trzecie miejsce. Liderem jest Dwójka emitująca wówczas “Barwy szczęścia” i „M jak miłość”, co przekłada się aż na 32,74 proc. udziału. Lepiej od Polsatu wypada też TVN („Na Wspólnej”, „W11 - Wydział Śledczy”; 12,79 proc.). Natomiast wygrywa on z TVP1, nadającą „Pogodę”, „Chicago Fire” oraz filmy fabularne (ma ona 5,94 proc. udziału). Z kolei w grupie komercyjnej Polsat jest drugi, lepszy wynik tam ma tylko TVP2.
W analogicznym okresie ub.r. stacja w paśmie nadawania kulinarnego reality-show gromadziła więcej widzów. Śledziło ją bowiem średnio 1,78 mln osób przy udziale wynoszącym 11,63 proc. Jednak udział Polsatu w grupie komercyjnej był wówczas niższy i wynosił 13,83 proc.
Oglądalność programu na tle konkurencji
| Wszyscy 4+ | 16-49 | |
Stacja | AMR | SHR % | SHR % |
TVP2 | 5 144 071 | 32,74% | 26,33% |
TVN | 2 010 040 | 12,79% | 11,74% |
Polsat - HK | 1 691 455 | 10,76% | 17,13% |
TVP1 | 934 142 | 5,94% | 4,44% |
W reality-show „Hell’s Kitchen - Piekielna kuchnia” 14 znawców sztuki kulinarnej, podzielonych na dwie drużyny, rywalizuje w prowadzeniu restauracji. Po każdym odcinku odpada jeden z nich, a zwycięzca wygra 100 tys. zł i dostanie pracę w restauracji Atelier Amaro.
Program prowadzi Wojciech Modest Amaro, a za produkcję wykonawczą formatu odpowiada Jan Kępiński i jego firma Jake Vision.

Newsletter






Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku 



Dołącz do dyskusji: „Hell’s Kitchen” ma 1,7 mln widzów. Show przegrywa z TVP2 i TVN