Koniec „Magazynu Ekspresu Reporterów”. Znika z anteny po 24 latach
„Magazyn Ekspresu Reporterów” jesienią nie pojawi się już na antenie TVP3 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Telewizja Polska zdecydowała o zdjęciu programu z ramówki, najprawdopodobniej kierując się coraz niższą jego oglądalnością. To druga już kultowa audycja, która znika z anten publicznego nadawcy.

„Magazyn Ekspresu Reporterów” zadebiutował w TVP2 w 1999 roku, zastępując bliźniaczy program pt. „Ekspres Reporterów”. Był emitowany we wtorkowe wieczory, od 2003 roku na żywo. Jesienią 2019 r. trafił do TVP1, a od marca br. przeniesiono go do TVP3. Ostatnie odcinki mogliśmy zobaczyć w tej stacji pod koniec maja br.
W programie TVP3 na początek września, jaki TVP udostępniła w serwisie dla prasy, nie ma „Magazynu”. Z ramówki wynika, że wtorkowe wieczory widzowie zobaczą najpierw program pt. „Kryminalna siódemka” (22:40), a następnie reportażowy magazyn „Całkiem niezła historia” (od 22:55)
Zapytaliśmy, czy to oznacza, że “Magazyn” znika z anteny na stałe? - "Magazyn Ekspresu Reporterów" nie jest planowany w jesiennej ramówce TVP3 – odpowiedziało nam biuro prasowe TVP. Nie dostaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy program może wrócić do ramówki. Nieoficjalnie wiadomo, że raczej nie ma na to szans.
Dziennikarze walczyli o program
Z naszych informacji wynika, że ekipa „Magazynu" od kilku miesięcy próbowała dowiedzieć się od szefostwa, co będzie dalej działo się z audycją. Powodem były co chwilę pojawiające się pogłoski o jej likwidacji za czym miała stać spadającą oglądalnością. Rozmowy na ten temat były przez pewien czas prowadzone, utknęły jednak w martwym punkcie. Nikt z redakcji jeszcze w czwartek nie wiedział, czy magazyn wróci na antenę jesienią.
- Teraz już wiemy że nic z tego, a nasze obawy nie były bezpodstawne, czekamy więc na oficjalne wiadomości od szefostwa - powiedziała nam jedna z osób pracujących przy „Magazynie Ekspresu Reporterów”.
Oglądalność "Magazynu Ekspressu Reporterów" spadała
Po przeniesieniu do TVP1 “Magazyn” nie oglądał się najlepiej: w sezonie 2022/2023 (dane dla okresu od 6 września 2022 roku do 7 lutego 2023 roku) program gromadził średnio 526 tys. widzów, o 17 tys. osób mniej niż rok wcześniej. Tymczasem cztery lata wcześniej, gdy był nadawany w Dwójce, przyciągał przed ekrany 1,5 mln widzów. Oznacza to, że w ostatnich latach stracił aż dwie trzecie widzów.
Gospodarzami audycji byli ostatnio Mirosław Rogalski oraz Urszula Rogala. Jednak z “Magazynem” najmocniej kojarzony jest Michał Olszański, który program prowadził od 1999 r. do 2020 r.
“Magazyn” to druga już kultowa audycja, która w ostatnich tygodniach znika z TVP. W czerwcu informowaliśmy o końcu "Magazynu 997". -- Pewne jest, że nie będzie prostej kontynuacji „ 997” w starej formule. Czy jakaś będzie? Na to odpowiemy sobie po pogłębionych badaniach - mówił na spotkaniu z dziennikarzami w czerwcu br. Mateusz Matyszkowicz, prezes TVP.

Newsletter






Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Całodobowy kanał poświęcony Smerfom już nadaje po polsku 



Dołącz do dyskusji: Koniec „Magazynu Ekspresu Reporterów”. Znika z anteny po 24 latach