Ludwik Sobolewski: Indeks WIG20 na razie nie zostanie przekształcony w WIG30
Powiększenie portfela indeksu największych spółek WIG20 do 30 emitentów i przekształcenie go w WIG30 zostanie dokonane, gdy będą mogły dołączyć do niego spółki o pełnowartościowej, wysokiej kapitalizacji. Dlatego decyzja na ten temat została odłożona w czasie, poinformował prezes GPW Ludwik Sobolewski w czwartek.
"Zrobienie tego kroku teraz sprawi, że grupa spółek, która generuje 70-80% obrotów pozostanie bez zmian, a nam chodzi o to, żeby było ich więcej. Zdecydowaliśmy więc o wydłużeniu momentu powiększenia indeksu największych firm do 30 spółek. Chcemy, aby dołączyły do niego nowe firmy, z pełnowartościową, wysoką kapitalizacją" - powiedział Sobolewski dziennikarzom.
Wcześniej GPW zapowiadała, że może rozszerzyć indeks WIG20 o kolejne dziesięć firm w 2010 roku.
GPW podtrzymuje plan wprowadzenia w przyszłym roku indeksu spółek ukraińskich, ale zdecyduje się na to, gdy na GPW notowanych będzie więcej niż 5 spółek z tego kraju. Obecnie na GPW notowane są: Astarta, Agroton, Milkiland, Kernel. Wkrótce może dołączyć do nich Sadovaya Group.

Newsletter






Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu 



Dołącz do dyskusji: Ludwik Sobolewski: Indeks WIG20 na razie nie zostanie przekształcony w WIG30