Nestlé uruchamia fundusz na rzecz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowań
Koncern Nestle chce otworzyć rynek dla plastiku z recyklingu przeznaczonego do kontaktu z żywnością. W tym celu uruchamia fundusz na rzecz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowań. Będzie wspierać m.in. start - upy.
Firma zapowiedziała, że globalnie zainwestuje do 2 mld franków szwajcarskich na przejście z pierwotnych tworzyw sztucznych na takie, które pochodzą z recyklingu.
Dwa lata temu Nestlé zobowiązało się, że do 2025 roku 100 proc.opakowań firmy będzie nadawało się do recyklingu lub ponownego użycia. Dlatego też firma zredukuje zużycie pierwotnych tworzyw sztucznych o jedną trzecią w tym samym okresie. Jednocześnie Nestlé współpracuje z innymi podmiotami w celu rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a także podejmuje działania, których celem jest oczyszczenie oceanów, jezior i rzek z plastikowych odpadów.
Firma podkreśla, że dostępność plastiku z recyklingu, który byłby przeznaczony do kontaktu z żywnością jest ograniczona, ponieważ uzyskanie takiego surowca jest trudne.
Aby stworzyć rynek dla takich tworzyw i pobudzić na nie popyt, Nestlé zobowiązało się do pozyskania 2 mln ton metrycznych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i dozwolonych do kontaktu z żywnością. W tym celu firma przeznaczyła ponad 1,5 mld franków szwajcarskich na wypłatę premii za te materiały do 2025 roku. Dodatkowo zainwestuje 250 mln franków w start-upy prowadzące przedsięwzięcia w obszarze zrównoważonych opakowań.
- Żaden plastik nie powinien trafić na wysypisko ani do środowiska - powiedział Mark Schneider, prezes Nestlé. - Sprawienie, żeby tworzywa sztuczne z recyklingu nadawały się do pakowania żywności, stanowi ogromne wyzwanie dla naszej branży. Dlatego też, oprócz zmniejszenia zużycia plastiku i zbiórki odpadów z tego tworzywa, chcemy stworzyć obieg zamknięty i sprawić, że więcej tworzyw sztucznych będzie można w nieskończoność poddawać recyklingowi. Podejmujemy odważne kroki w celu stworzenia szerszego rynku dla plastiku z recyklingu do kontaktu z żywnością i pobudzenia innowacji w branży opakowaniowej. Zapraszamy innych, aby się do nas przyłączyli.
Newsletter



Sales&More i Bank Pekao S.A. wkraczają do gry! Sukces kampanii „Jak nie teraz, to kiedy… wbijesz na wyższy level?”
Serwisy społecznościowe, których już nie ma. Czego nas nauczyły?
Będzie wielki powrót do „Szkła kontaktowego”?
Filip Chajzer ponownie w „Dzień Dobry TVN”. Kolejne powroty na jubileusz programu
Dołącz do dyskusji: Nestlé uruchamia fundusz na rzecz rozwoju innowacji w dziedzinie opakowań