SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radiowa Jedynka z nową oprawą. Stworzył ją "L.U.C.". "Wielkie święto"

Od dziś na antenie Programu 1 Polskiego Radia zagościła nowa oprawa dźwiękowa stacji. Jej autor, Łukasz "L.U.C." Rostkowski, połączył w niej nowoczesność produkcji muzycznej z symfonicznym rozmachem i bogatym dziedzictwem polskiej kultury - informuje Polskie Radio. 

Zapowiadając przygotowania do zmiany oprawy muzycznej stacji, Paulina Stolarek-Marat, dyrektorka – redaktorka naczelna Programu 1 Polskiego Radia, podkreśla, że szukając pomysłu na nową oprawę anteny zależało jej na tym, by była niepowtarzalna. Realizacji tego zadania podjął się kompozytor i producent muzyczny, Łukasz L.U.C. Rostkowski. 

- Chciałam, żeby Jedynka miała oprawę, która wyraża to, co jest w niej dziś wyjątkowe, czyli połączenie tradycyjnego ambitnego radia ze współczesna formą. Zależało mi też, żeby ta nowa oprawa wpisywała się w obchodzone w tym roku Stulecie Polskiego Radia, którego naczelną ideą jest podkreślanie wartości misji w połączeniu z nowoczesnością formy – mówi Paulina Stolarek-Marat. 

– Uważam, że słuchacze w Polsce zasługują na takie właśnie radio, dlatego do współpracy zaprosiłam LUC-a - rapera i kompozytora, twórcę muzyki do Chłopów, a on świetnie zrozumiał nasze intencje. Skomponował i nagrał, wspólnie z naszą Orkiestrą Symfoniczną, utwór muzyczny- suitę na Stulecie Polskiego Radia i ona właśnie jest źródłem tej nowej, pięknej i wyjątkowej, oprawy – dodaje szefowa Jedynki. 

Wykorzystując połączenie muzyki elektronicznej, samplowanych dźwięków oraz żywych instrumentów, L.U.C. stworzył bogate i nowoczesne brzmienie nawiązujące jednocześnie do historii radia, muzyki klasycznej oraz polskich korzeni - podano w komunikacie. 

Filarem nagrań jest Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, wzbogacona o unikatowe, tradycyjne polskie instrumenty ludowe odtworzone przez prof. Marię Pomianowską.

Druga część oprawy pojawi się we wrześniu

 - Jestem pewna, że nikt nie ma czegoś takiego jak Jedynka, żadne radio. To wielkie święto dla Programu Pierwszego i jego słuchaczy. Dźwięki, które stworzył LUC, mają rozmach, są piękne, pozostają w pamięci, są prawdziwie oryginalną identyfikacją dźwiękową Jedynki - dodaje Paulina Stolarek – Marat.

Od dziś na antenie Jedynki będzie można usłyszeć pierwszą część oprawy, czyli dżingle identyfikacyjne, oprawę “Sygnałów Dnia” i serwisów. We wrześniu pojawi się druga część nowej oprawy.

Dołącz do dyskusji: Radiowa Jedynka z nową oprawą. Stworzył ją "L.U.C.". "Wielkie święto"

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jakub
Okropna. Ciężka, przygnębiająca, pełna niepokoju. W niczym ta randomowa oprawa nie nawiązuje do tradycji PR i radiowej Jedynki. Każda kolejna zmiana jest na gorsze. A była znakomita, mistrzowsko zaaranżowana oprawa zrobiona parę lat temu przez Możdżera. Obecna niestety pokazuje ignorancję oraz brak czucia radia i współczesnych czasów przez zarządzających.
61 5
odpowiedź
User
parząca kawę II p
Pewne rzeczy powinny być '' konstans '' - to w pewnym sensie są symbole, a stare nie znaczy gorsze, a nowe lepsze. Może zmienimy hymn Polski na bardziej uśmiechnięty. Jak widać DER. BOSS MESseR pomylił się ze swoją misją likwidacja to nie zmiany. Czy normalny uczciwy człowiek objąłby taką posadę w takim trybie - chyba nie. How much did it cost ta zabawa.
40 6
odpowiedź
User
parząca kawę II p
Okropna. Ciężka, przygnębiająca, pełna niepokoju. W niczym ta randomowa oprawa nie nawiązuje do tradycji PR i radiowej Jedynki. Każda kolejna zmiana jest na gorsze. A była znakomita, mistrzowsko zaaranżowana oprawa zrobiona parę lat temu przez Możdżera. Obecna niestety pokazuje ignorancję oraz brak czucia radia i współczesnych czasów przez zarządzających.

Odniosę się tylko do jednego twojego zwrotu '' Tradycja o to chodzi właśnie chodzi taką ma misję Messer zniszczyć wszystko co polskie.
Brawo Jakub trafnie to ująłeś, nic dodać nic ująć.
23 5
odpowiedź