SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pierwsza żeńska para w historii „Tańca z Gwiazdami”

Telewizja Polsat poinformowała, że w 17. edycji „Tańca z Gwiazdami” po raz pierwszy w historii wystąpi żeńska para. Na parkiecie spotkają się wioślarka Katarzyna Zillmann z tancerką Janją Lesar.  
 

fot. Screen Fb Polsat fot. Screen Fb Polsat

„Katarzyna Zillmann zatańczy w parze z Janją Lesar! Janja to prawdziwa mistrzyni parkietu – w swoim dorobku ma m.in. zwycięstwo w prestiżowym turnieju w Blackpool oraz tytuł Mistrzyni Świata i Mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich! W naszym programie tańczyła z największymi gwiazdami, a obecnie jest także choreografką show – poinformował Polsat na Facebooku.

Katarzyna Zillmann to wioślarka, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy. Zdobyła m.in. srebrny medal w czwórce podwójnej na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2021 oraz wielokrotnie stawała na podium mistrzostw świata i Europy.

Zillmann jest lesbijką, aktywistką na rzecz społeczności LGBT+ i od lat jest w związku z kanadyjską kajakarką Julią Walczak. W 2021 roku została ambasadorką osób LGBT+, a w marcu 2024 została doradczynią ministra sportu ds. praw kobiet i walki z dyskryminacją płciową.

Janja Lesar to słoweńska tancerka, choreografka i trenerka tańca. Została Mistrzynią Słowenii i Mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich. Po zakończeniu kariery turniejowej w 2008 roku zyskała popularność w Polsce jako trenerka i choreografka w programie „Taniec z Gwiazdami”, gdzie wystąpiła w wielu edycjach i osiągnęła m.in. zwycięstwo w 10. edycji show razem z Damianem Kordasem.

Uczestnicy nowej edycji “Tańca z Gwiazdami”

Uczestnikami 17. edycji będą: influencer Mikołaj Bagiński, projektantka mody Ewa Minge, piosenkarka Lanberry, prezenter Polsatu Aleksander Sikora oraz aktorzy: Maja Bohosiewicz, Tomasz Karolak, Michał Czernecki, Wiktoria Gorodecka, Barbara Bursztynowicz, Maurycy Popiel i Marcin Rogacewicz. Spośród tancerzy swój udział w nowej edycji potwierdzili m.in. Agnieszka Kaczorowska, Sara Janicka, Daria Syta czy Michał Kassin. 

Najnowsza edycja tanecznego show rozpocznie się 7 września br. i będzie mieć charakter jubileuszowy związany z 20-leciem "Tańca z gwiazdami” w polskiej telewizji. 

Brytyjski format na polski rynek wprowadziła stacja TVN, na antenie której pokazano 13 edycji. Program emitowano w TVN w latach 2005-2011. Od 2014 roku taneczne show pod nazwą "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" pokazywane jest w Polsacie. 
 

Dołącz do dyskusji: Pierwsza żeńska para w historii „Tańca z Gwiazdami”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl